PPM a druhe dítě po PN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 13:19
PPM a druhe dítě po PN

Ahoj holky,
je mezi Vámi paní účetní neb to některá z Vás taky tak měla a ví, jak to je :-)
V dubnu budu s malým 3 roky na mateřské. Smlouvu mám u zaměstnavatele na dobu neurčitou, takže bych měla hned po třetích narozeninách nastoupit do práce, ale pracujeme na 2.dítěti, jenze nevíme, jak se nám zadaří, abych z rodičáku nastoupila hned na PPM s druhým dítětem.
Pokud bych po třetích narozeninách syna nastoupila do práce respektive rovnou na neschopenku, byla na ní třeba 3 měsíce a pak až bych mohla nastoupit na PPM měla bych na PPM nárok? Já myslím, že ano, že PN se započítává :mrgreen:
Děkuji Vám :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
fly.zuzka
Kecalka 195 příspěvků 06.07.19 13:35

Mě skončila po 3 letech mateřská a rovnou jsem přešla na neschopenku kvůli 2.tehu a měla jsem nárok na vše.

mau-mau
Závislačka 4272 příspěvků 06.07.19 13:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
je mezi Vámi paní účetní neb to některá z Vás taky tak měla a ví, jak to je :-)
V dubnu budu s malým 3 roky na mateřské. Smlouvu mám u zaměstnavatele na dobu neurčitou, takže bych měla hned po třetích narozeninách nastoupit do práce, ale pracujeme na 2.dítěti, jenze nevíme, jak se nám zadaří, abych z rodičáku nastoupila hned na PPM s druhým dítětem.
Pokud bych po třetích narozeninách syna nastoupila do práce respektive rovnou na neschopenku, byla na ní třeba 3 měsíce a pak až bych mohla nastoupit na PPM měla bych na PPM nárok? Já myslím, že ano, že PN se započítává :mrgreen:
Děkuji Vám :-)

Měla. Je to doba pojištěná celou dobu, takže není problém :palec: Takhle to má hrozně moc holek. :palec:

P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 06.07.19 13:58

Pokud máš smlouvu na neurčito, tak můžeš jít na PPM v pohodě. Samozřejmě i z neschopenky. Pokud nastoupis do čtyř let věku dítěte, tak budeš mít PPM minimálně tak vysokou jako tu první. https://m.penize.cz/…stane-kdo-ne

Lussyka
Stálice 83 příspěvků 18.07.19 20:43
PPM a rodičovský příspěvek

Dobrý večer mám dotaz.Jsem podruhé těhotná na rizikovém a děti budu mít víc než tři roky od sebe. Problem je v tom že nemám odpracovano 180 dni ale mene.Jsem 33 týden.
Nevíte jak se podobná situace řeší? Jestli budu bez peněz…
Navíc se mnou ukončili pracovní poměr bylo to na dobu určitou.
Jsem z toho špatná. V pondělí volám na OSSZ mám z toho těžkou hlavu.
Ještě ne napadlo když jsem měla na mateřské brigádu na DPP jestli se to do toho nezapočítává…
Děkuji za radu

P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 18.07.19 20:50

@Lussyka No na druhou PPM můžeš jít do čtyř let věku dítěte, ale problém je, že nejsi zaměstnaná. Bez peněz nebudeš. Po porodu dostaneš rodičovských příspěvek jako každá. Do konce šestinedělí budeš v pracovní neschopnosti.

Ale nepíšeš kdy ti ukončili pp a jak dlouho jsi tam pracovala. A ani detaily o PN, tak to možná bude i jinak. A taky jestli jsi byla těhotná ještě v zaměstnání.

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 18.07.19 21:06

@Lussyka Teď jsi na neschopence? Z DPP bylo odváděno pojistné (vydělávala jsi víc než 10 tis. měsíčně)? Odkdy dokdy trval teď ten pracovní poměr?

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 18.07.19 21:11

@P4ja Není žádná věková hranice kdy se může jít na druhou PPM. Ten nástup do 4 let hraje roli jen u žen, kterým trvá stejné zaměstnání (což zakladatelka není) a nehraje roli z hlediska nároku na PPM, ale jen z hlediska výpočtu (do 4 let se porovná vyměřovací základ s předchozím, nad 4 roky ne).

Lussyka
Stálice 83 příspěvků 18.07.19 21:47
@Lendeš
@Lendeš píše:
@P4ja Není žádná věková hranice kdy se může jít na druhou PPM. Ten nástup do 4 let hraje roli jen u žen, kterým trvá stejné zaměstnání (což zakladatelka není) a nehraje roli z hlediska nároku na PPM, ale jen z hlediska výpočtu (do 4 let se porovná vyměřovací základ s předchozím, nad 4 roky ne).

Mě právě dneska sestra říkala že možná nebudu mít nárok na PPM tak mě trochu vyděsila že budu nějaký čas bez peněz když mi ukončí pracovní neschopnost.

P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 18.07.19 21:49
@Lussyka píše:
@LendešMě právě dneska sestra říkala že možná nebudu mít nárok na PPM tak mě trochu vyděsila že budu nějaký čas bez peněz když mi ukončí pracovní neschopnost.

A proč by ti měli ukončit pracovní neschopnost?

Lussyka
Stálice 83 příspěvků 18.07.19 21:54
@P4ja píše:
@Lussyka No na druhou PPM můžeš jít do čtyř let věku dítěte, ale problém je, že nejsi zaměstnaná. Bez peněz nebudeš. Po porodu dostaneš rodičovských příspěvek jako každá. Do konce šestinedělí budeš v pracovní neschopnosti.Ale nepíšeš kdy ti ukončili pp a jak dlouho jsi tam pracovala. A ani detaily o PN, tak to možná bude i jinak. A taky jestli jsi byla těhotná ještě v zaměstnání.

Pracovní poměr mi skončil k 30.6 a zaměstnaná jsem byla od listopadu na rizikové jsem šla v lednu.
Těhotna jsem byla ještě v zaměstnání.

Lussyka
Stálice 83 příspěvků 18.07.19 21:54
@P4ja píše:
A proč by ti měli ukončit pracovní neschopnost?

Protože jsem měla smlouvu na dobu určitou bohužel

Lussyka
Stálice 83 příspěvků 18.07.19 21:57
@Lussyka píše:

Já myslela že je že tam napsáno poměr :rolling_eyes:

Lussyka
Stálice 83 příspěvků 18.07.19 22:01
@Lendeš píše:
@Lussyka Teď jsi na neschopence? Z DPP bylo odváděno pojistné (vydělávala jsi víc než 10 tis. měsíčně)? Odkdy dokdy trval teď ten pracovní poměr?

Ano jsem na neschopence. Prave že méně než 10 000kc. Zamestnana jsem byla od počátku listopadu do 30.6

P4ja
Extra třída :D 10692 příspěvků 18.07.19 22:26
@Lussyka píše:

Tu ti ale neukončí. Ta trvá dál.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama