PPM a RD - pracující studentka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lmtehu
Povídálka 35 příspěvků 28.02.17 10:28
PPM a RD - pracující studentka

Ahoj, moc bych vás prosila o radu, jsem z těch všech zákonů celkem slušně zmatená :)
Abych objasnila situaci. Termín porodu mám 30.8. Jsem studentka denní formy studia a k tomu ještě pracuji na částečný úvazek, nyní jsem ale na neschopence a budu na ní zřejmě až do porodu. Studium bych měla ukončit v květnu.
Zajímalo by mě, jestli budu mít nárok na PPM a jestli si budu moci zvolit délku rodičáku přes manžela, který má splněnou účast na nemocenském pojištění, na dva roky?
Vůbec tomu nerozumím.
Moc děkuju za odpovědi!!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

MaličkáD
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 28.02.17 10:31

@lmtehu jak dlouho pracuješ? A je to hlavní pracovní poměr, jen zkrácený úvazek?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 28.02.17 10:34

@lmtehu Ano, nárok na mateřskou mít budeš, pokud ukončíš úspěšně studium, tak určitě, pokud ne, tak záleží, jak dlouho už na ten půlúvazek pracuješ. A jinak ano, pokud máš ty sama příjem malý na tu výši rodičáku, kterou chceš volit, tak můžeš rodičák volit i přes manžela.

lmtehu
Povídálka 35 příspěvků 28.02.17 10:42

Smlouvu mám teprve od 19.9.2016, ale na dobu určitou. Smlouvu mám na částečný úvazek, původně na 35 hodin týdně, ale od listopadu už jen na 27,5 hodin týdně.
Takže to, že jsem na nemocenské, ničemu nebrání?
K té VŠ si navíc dodělávám ještě druhou maturitu, tu bych taky měla dokončit teď v květnu. Chápu to teda dobře, že pokud úspěšně ukončím studium - ať už to vysoké nebo tu maturitu - tak nárok na mateřskou mít budu? A délku rodičáku si můžu zvolit i přes manžela?

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 28.02.17 10:42

Mateřskou bys mohla dostat pokud po ukončení školy (musí být úspěšně) nastoupíš na HPP. Klidně jenom na týden ale nastoupit. Pak dostaneš mateřskou dle platu který bys v té práci měla. Ale z DPP to nejde. Musí to být práce kde je za tebe odvadeno pojištění.

Jestliže má partner odpracovaných 270 dní ta rodicak na něj jde bezproblémově.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 28.02.17 10:44

@Aletheia ALe ona už aktuálně práci má, tedy do žádné nastupovat nemusí…

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 28.02.17 10:44
@Aletheia píše:
Mateřskou bys mohla dostat pokud po ukončení školy (musí být úspěšně) nastoupíš na HPP. Klidně jenom na týden ale nastoupit. Pak dostaneš mateřskou dle platu který bys v té práci měla. Ale z DPP to nejde. Musí to být práce kde je za tebe odvadeno pojištění.Jestliže má partner odpracovaných 270 dní ta rodicak na něj jde bezproblémově.

Tak píše že má částečný úvazek, ne DPP.

lmtehu
Povídálka 35 příspěvků 28.02.17 10:44

@Aletheia Já ale nemám DPP, mám normálně pracovní smlouvu. Jenom jsem na nemocenské, tak přece budu stále zaměstnaná i po ukončení studia, ne?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 28.02.17 10:45
@lmtehu píše:
@Aletheia Já ale nemám DPP, mám normálně pracovní smlouvu. Jenom jsem na nemocenské, tak přece budu stále zaměstnaná i po ukončení studia, ne?

Jasně že jo :kytka:

Edit. Pokud ti teda neskončí smlouva, tak budeš furt zaměstnaná.

Příspěvek upraven 28.02.17 v 10:47

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 28.02.17 10:46

@lmtehu Pokud umím počítat, tak by ti nárok na PPM měl vzniknout i když školu nedokončíš, pokud tedy ta smlouva je alespoň do konce června.

lmtehu
Povídálka 35 příspěvků 28.02.17 10:48

@j.a.n.i1 mám ji do srpna 2018. A ještě se chci zeptat, jestli se musí splnit něco speciálního, abychom si přes manžela mohli zvolit nejkratší možnou volbu rodičáku, tedy 2 roky?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 28.02.17 10:50
@lmtehu píše:
@j.a.n.i1 mám ji do srpna 2018. A ještě se chci zeptat, jestli se musí splnit něco speciálního, abychom si přes manžela mohli zvolit nejkratší možnou volbu rodičáku, tedy 2 roky?

Akorát musí splňovat tu podmínku zaměstnání a odpracované doby plus musí mít dostatečný příjem.

lmtehu
Povídálka 35 příspěvků 28.02.17 10:52

@Nowuka2 a dostatečný příjem je kolik? :D

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 28.02.17 10:54
@lmtehu píše:

No známá si mohla dát maximální výši při příjmu snad 14 čistýho a prej jí to vyšlo i s rezervou :lol: takže moc ne :P

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 28.02.17 10:54
@lmtehu píše:

Cca 15 tisíc a víc. ;)

Příspěvek upraven 28.02.17 v 10:59

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >