PPM - DPČ malého rozsahu + následně HPP

6
12.5.20 05:13

PPM - DPČ malého rozsahu + následně HPP

Ahoj. Potřebuju někoho nejlépe s vlastní zkušenosti.
Mám odpracovaných 7 měsíců na DPČ kdy byla spoluúčast na soc a zdravotním tudíž nemocenské pojištění. Poté nástup na HPP kde mám dopracováno další 3 měsíce tudíž 270 dni i HPP v době nástupu na mateřskou (PPM) splňují. Na sociálce dělají problémy a někde jsem četla ze z práce malého rozsahu nárok na PPM neplyne i když bylo placeno nemocenské/sociální pojištění.

Ví někdo víc? Dekuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9784
12.5.20 05:32

No pokud jste vzdy vydelala pres 3 tis. tak by se to normalne pocitat melo. Narok neni, pokud u DPC drzite vydelek pod 3 tis a u DPP pod 10 tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.5.20 06:30

Tady je to hezky napsane, je to z roku 2019, chtelo by to pohledat v zákoně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.5.20 08:22

Tenhle článek jsem prave našla ale nechci se s tím smířit :D proto se ptám na zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.5.20 09:04
@Lu20 píše:
Tenhle článek jsem prave našla ale nechci se s tím smířit :D proto se ptám na zkušenosti.

Aha, já nasla jeste diskuzi z roku 2016 a tam to nekdo psal, ze mel tu praci maleho rozsahu a ppm nedostal. A primo tam nekdo radil, ze záleží na smlouvě. Takze v 2016 to bylo tak, jako se pise v tom clanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50122
12.5.20 09:06
@Lu20 píše:
Ahoj. Potřebuju někoho nejlépe s vlastní zkušenosti.
Mám odpracovaných 7 měsíců na DPČ kdy byla spoluúčast na soc a zdravotním tudíž nemocenské pojištění.Poté nástup na HPP kde mám dopracováno další 3 měsíce tudíž 270 dni i HPP v době nástupu na mateřskou (PPM) splňují. Na sociálce dělají problémy a někde jsem četla ze z práce malého rozsahu nárok na PPM neplyne i když bylo placeno nemocenské/sociální pojištění.Ví někdo víc? Dekuju :hug:

zdravotni pojisteni neni nemoceske pojisteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.5.20 09:33

@matkabagristy vím však tam píšu SOC a zdrav :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.5.20 09:34

@1mila2 tak to jste mě nepotesila. Dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50122
12.5.20 09:47
@Lu20 píše:
@matkabagristy vím však tam píšu SOC a zdrav :)

pro narok na ppm je nutne platit nemocenske pojisteni, to neni zdravotni, jsou to dve ruzna pojisteni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
12.5.20 10:17

@matkabagristy tak znovu.. já vím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.5.20 11:02
@Lu20 píše:
@matkabagristy tak znovu.. já vím :palec:

Ja myslim, ze jsou ta pojištění 3. Socialni, zdravotni a nemocenske. OSVČ plati povinně soc+zdrav., zamestnanci to nemocenské neplati, plati jim to zamestnavatel (je to zahrnuto v sociálním pojištění). Každopádně si myslím, ze to úplně nesouvisí a dotazem. Proste z DPČ malého rozsahu se to sice asi plati, ale narok na dávky neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
12.5.20 16:15

To je nesmysl. Nárok je při splnění podmínek i ze zaměstnání malého rozsahu, tam bývá akorát problém, že z nich neplyne ochranná lhůta.

Zakladatelce se to normálně počítá jako účast na pojištění pro splnění těch 270 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
31.5.20 10:01

Jak to teda je!

Rada bych doplnila pro případ ze na toto tema někdo narazí a bude potřebovat věci ujasnit.
ANO, opravdu se těch 270 dni sčítá klidně i z více zaměstnavatelů a ano muže to být i práce malého rozsahu. Věc co se ale málo kde dočtete a málo kdo vám řekne - nemohou zaměstnání/dohody probíhat ve stejnou dobu. I jeden den hraje roli. Pak už se to počítá z každé dohody/poměru zvlášť a žádné sčítání. Například. DPP trvá od 1.1.2020 a ukončite 1.7.2020 další Smlouvu můžete uzavřít k 2.7.2020 a déle.
Uzavřete-li však smlouvu k 2.7.2020 a předchozí DPP ukoncite až k 2.7.2020 nebo déle tak žádné sčítání - 270 u každého zaměstnavatele musíte mít zvlášť!!

Snad to někomu v budoucnu pomůže a nebudou tak (s prominutím) v prdeli jako teď já :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
31.5.20 10:05
@Lu20 píše:
Rada bych doplnila pro případ ze na toto tema někdo narazí a bude potřebovat věci ujasnit.
ANO, opravdu se těch 270 dni sčítá klidně i z více zaměstnavatelů a ano muže to být i práce malého rozsahu. Věc co se ale málo kde dočtete a málo kdo vám řekne - nemohou zaměstnání/dohody probíhat ve stejnou dobu. I jeden den hraje roli. Pak už se to počítá z každé dohody/poměru zvlášť a žádné sčítání. Například. DPP trvá od 1.1.2020 a ukončite 1.7.2020 další Smlouvu můžete uzavřít k 2.7.2020 a déle.
Uzavřete-li však smlouvu k 2.7.2020 a předchozí DPP ukoncite až k 2.7.2020 nebo déle tak žádné sčítání - 270 u každého zaměstnavatele musíte mít zvlášť!!Snad to někomu v budoucnu pomůže a nebudou tak (s prominutím) v prdeli jako teď já :srdce:

To není pravda, něco jsi špatně pochopila nebo jsi dostala špatné informace. Normálně se ta doba pojištění může sečíst pro splnění podmínky 270 dnů, jen ty dny, které se kryjí, se započítají pouze jednou a ne 2× (v tomto případě se 2. 7. započítá jako jeden den pojištění).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat