PPM mám nárok?

Anonymní
19.11.19 22:53

PPM mám nárok?

Prosím anonym skrz tehu a stručně k dotazu:
2 roky zaměstnání
Porod, nárok na PPM ano
Rodičovská dovolená 1 rok
Vypršela smlouva u zaměstnavatele
Za rok byl druhý porod, skrz výše uvedené nárok na PPM ne
Rodičovská dovolená 2 roky
Zaměstnání 1 rok
Bude třetí porod. Budu mít nárok na PPM? Počítá se rodičovská jako pojistná doba?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

282
19.11.19 23:26

Rodičovská se nepočítá, ale z toho výčtu jsem pochopila, že jsi teď rok pracovala a to by stačit rozhodně mělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 06:45

@Beata.xy aha tak děkuji. Myslela jsem že musím pracovat minimálně dva roky a nevěděla jsem jestli se mi počítá ta RD.

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.19 07:31
@Anonymní píše:
@Beata.xy aha tak děkuji. Myslela jsem že musím pracovat minimálně dva roky a nevěděla jsem jestli se mi počítá ta RD.

Za poslední dva roky musíš být ucastna nemocenského pojištění alespoň 270 dnů, což při ročním zaměstnání splnujes :). A gratuluju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 14:28

UP a PPM

Ahoj holky, 31.12. mi končí smlouva na dobu určitou. Momentálně jsem na neschopence nejspíš budu na nemocenské až do konce roku, pak přejdu na UP, termín porodu mám v červnu, mám nárok na PPM? vůbec netuším co má a nemá vliv na nárok dostávat ppm. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
7273
28.11.19 14:37

Máš splněno 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky před nástupem na PPM? Jak dlouho jsi byla v téhle práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 14:48

@Lendeš v této práci půl roku a předtím 2 roky v jiném zaměstnání, mezitím se nebyla ani jeden den na UP

• Nahlásit
  • Citovat
7273
28.11.19 14:52
@Anonymní píše:
@Lendeš v této práci půl roku a předtím 2 roky v jiném zaměstnání, mezitím se nebyla ani jeden den na UP

Tak to nárok mít budeš. 270 dní splňuješ a do ochranné lhůty se taky vejdeš, ta je tak dlouhá jako tohle zaměstnání, max. 180 dnů a počítá se od konce zaměstnání do nástupu na PPM (6-8 týdnů před porodem). A je jedno, jestli zůstaneš na neschopence nebo půjdeš na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 14:55

@Lendeš moc děkuji, jsem prvorodicka a tady v tom se vůbec nevyznám :? Bude pro mě lepší zůstat na neschopence nebo jít na pracák??

• Nahlásit
  • Citovat
7273
28.11.19 15:12

Finančně nemocenská, ale zase máš omezené vycházky. Každopádně z nemocenské i podpory je finančně výhodnější jít na PPM až 6 týdnů před porodem. A po konci zaměstnání hlas své pojišťovně, že jsi dál na nemocenské/pracáku, pak i PPM, rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 16:39

@Lendeš momentálně nemám žádné vycházky, což nechápu protože taková procházka by mi prospěla úplně nejvíc :( těch 6 týdnu před porodem se stejně asi nedá úplně odhadnout ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
7273
28.11.19 16:47
@Anonymní píše:
@Lendeš momentálně nemám žádné vycházky, což nechápu protože taková procházka by mi prospěla úplně nejvíc :( těch 6 týdnu před porodem se stejně asi nedá úplně odhadnout ne? :lol:

6 týdnů před termínem, který napíše doktor do žádosti o PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 17:01

@Lendeš moc děkuji za info! ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
28.11.19 17:16
@Anonymní píše:
@Lendeš momentálně nemám žádné vycházky, což nechápu protože taková procházka by mi prospěla úplně nejvíc :( těch 6 týdnu před porodem se stejně asi nedá úplně odhadnout ne? :lol:

Většinou se jako závazny bere termín porodu podle. prvniho UZV ale může ti tam napsat i ten podle menstruace. Od toho se pak odvíjí těch 6 týdnů.

Jinak neschopenku jen v případě, že máš opravdu zdravotní potíže, jinak UP.

Neschopenka celý těhotenství je dost na pytel, já ji měla (mě se těch super diagnoz sešlo hodně :roll:) a je to na hlavu… Dost často jsem si procházky prozvracela (zvracela jsem do 5. Měsíce) a pak jsem měla smůlu, je to fakt náročný být tak dlouho zavřený doma. A to jsem fakt měla zdravotní problémy. A kontroly opravdu chodí i těhotným…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 14:43

@Lara Farseer Ahojky, zatím mi přesný termín porodu doktor neupresnil, to asi až při další kontrole (snad) :think: no zatim jsem doma necelých 14 dní a už to je nekdy pro mě náročné ikdyz si semtam ublinknu :D ale určitě je to lepší než ten předminulý týden ty nevolnosti, musím to ještě nějak do konce roku vydržet a pak to snad bude lepší. Asi půjdu na ten up protože stavíme domeček a ani tam nemůžu jít když ne má ty vycházky :( se stresuju když musím do obchodu a to ho mm 5 min pěšky od domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama