PPM na matku, ale rodičák přes otce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  11.04.18 10:36
PPM na matku, ale rodičák přes otce?

Ahoj,

máte prosím někdo zkušenost s tím, zda je možné, aby matka nastoupila na mateřskou a pobírala PPM, ale navazující rodičovský příspěvek si nechala vypočítat přes otce?

Nejsem nikde schopná vyčíst, jestli to, že se teď dá rodičák volit až do výše PPM, platí i pro případ, kdy by manžel PPM nepobíral, ale nárok měl.

Možná to píšu moc kostrbatě, konkrétně jde o to, že bych chtěla jít na mateřskou, vyčerpat svou PPM, a následně zvolit výši rodičovského příspěvku přes muže, abych jej mohla vyčerpat rychleji (má cca o 10 tisíc vyšší plat než já), podle jeho výše nároku na mateřskou…

Díky za odpovědi :kytka:.

Anonym, protože o těhotenství ještě všichni neví

A.

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 11.04.18 10:42

Ano, normálně to jde, pokud otec dítěte splňuje dobu nemocenského pojištění. K žádosti o rodičák doložíš potvrzený vyměřovací základ otce.

Anonymní  11.04.18 10:43

@Lendeš Super, děkuju, to mě potěšilo :lol:

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 11.04.18 10:44

Ano. Staci kdyz jeden z rodicu ma narok na to aby si podle vyse platu volil vysi rodicovskeho prispevku. K zadosti o rodic. prispevek prilozite potvrzeni denniho vymerovaciho zakladu manzela. S tvou materskou to nema co delat. My to mame naopak. Manzel pobira rodicovsky prispevek ale prijmy jsem dokladala ja.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 11.04.18 10:45

@Lendeš
Jsem po ranu pomala :lol:

Anonymní  11.04.18 10:59

@zumzum @Lendeš Ještě jeden dotaz. Je pravda, že můžu čerpat až do výše toho, co bych dostávala jako mateřskou? Myslela jsem, že to platí od ledna, ale kalkulačky pořád tvrdí, že strop je 11,5 :roll:.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 11.04.18 11:20

Myslim ze ano ale cim vetsi castku chces cerpat tim vyssi prijem musi muz dolozit.

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 11.04.18 12:23
@Anonymní píše:
@zumzum @Lendeš Ještě jeden dotaz. Je pravda, že můžu čerpat až do výše toho, co bych dostávala jako mateřskou? Myslela jsem, že to platí od ledna, ale kalkulačky pořád tvrdí, že strop je 11,5 :roll:.

Můžeš volit do výše PPM (70 % 30násobku denního vyměřovacího základu). Nekoukáš na nějakou starou kalkulačku?

Anonymní  11.04.18 12:25

@Lendeš Nenašla jsem žádnou, kde by tu blbost se stropem 11,5 a min. 19 měsíci nepsali (všechny nadepsané 2018). Ale díky za info, tak v tom případě se to vyplatí, budu si moct zvolit přes muže vyšší rodičák, než budu brát PPM. Chci to vybrat co nejrychleji, kdyby přišlo další dítě brzy po prvním… :oops:
 A.

Anonymní  11.04.18 12:28
@zumzum píše:
Myslim ze ano ale cim vetsi castku chces cerpat tim vyssi prijem musi muz dolozit.

No jasně, muž má víc než já, takže by měl vyšší vyměřovací základ, to mám spočítané ;). Ale PPM přes něj dělat nebudu, nechci podvádět s nějakou změnou smlouvy atd., když moje PPM bude dost vysoká.

Lendeš
Závislačka 4557 příspěvků 11.04.18 12:38

Kolikrát ty články aktualizují jen z části a pak tam různé zastaralé informace zůstanou. Ale tady by to mělo být ok (prohlídla jsem to teda jen zběžně): https://www.penize.cz/…ky-prispevek

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 11.04.18 12:54
@Anonymní píše:
No jasně, muž má víc než já, takže by měl vyšší vyměřovací základ, to mám spočítané ;). Ale PPM přes něj dělat nebudu, nechci podvádět s nějakou změnou smlouvy atd., když moje PPM bude dost vysoká.

Jo tak ja mela taky PPM svuj a pak prez me muz rodicak. U predchozich deti jsme nestihli vycerpat zdaleka vse (mame dve deti blizko sebe a dalsi dve taky blizko) ale tak co uz. Hlavne ze zlaticka jsou zdrava…

Anonymní  11.04.18 13:36

@zumzum To je jasný, ale když už je možnost to vybrat co nejrychleji, tak ji využiju, nemám problém s hospodařením, takže se nebojím, že to rozfofruju :lol: :D. Mám právě v okolí pár lidí, kteří to vybrat nestihli, proto to řeším.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Královská svatba: Černošská facka, symbolika, dojatý Harry i poslední výstup Filipa

Pokud jste neviděli přímý přenos ze svatby prince Harryho a americké herečky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama