Reklama

PPM na matku, ale rodičák přes otce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 10:36
PPM na matku, ale rodičák přes otce?

Ahoj,

máte prosím někdo zkušenost s tím, zda je možné, aby matka nastoupila na mateřskou a pobírala PPM, ale navazující rodičovský příspěvek si nechala vypočítat přes otce?

Nejsem nikde schopná vyčíst, jestli to, že se teď dá rodičák volit až do výše PPM, platí i pro případ, kdy by manžel PPM nepobíral, ale nárok měl.

Možná to píšu moc kostrbatě, konkrétně jde o to, že bych chtěla jít na mateřskou, vyčerpat svou PPM, a následně zvolit výši rodičovského příspěvku přes muže, abych jej mohla vyčerpat rychleji (má cca o 10 tisíc vyšší plat než já), podle jeho výše nároku na mateřskou…

Díky za odpovědi :kytka:.

Anonym, protože o těhotenství ještě všichni neví

A.

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 11.04.18 10:42

Ano, normálně to jde, pokud otec dítěte splňuje dobu nemocenského pojištění. K žádosti o rodičák doložíš potvrzený vyměřovací základ otce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 10:43

@Lendeš Super, děkuju, to mě potěšilo :lol:

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 11.04.18 10:44

Ano. Staci kdyz jeden z rodicu ma narok na to aby si podle vyse platu volil vysi rodicovskeho prispevku. K zadosti o rodic. prispevek prilozite potvrzeni denniho vymerovaciho zakladu manzela. S tvou materskou to nema co delat. My to mame naopak. Manzel pobira rodicovsky prispevek ale prijmy jsem dokladala ja.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 11.04.18 10:45

@Lendeš
Jsem po ranu pomala :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 10:59

@zumzum @Lendeš Ještě jeden dotaz. Je pravda, že můžu čerpat až do výše toho, co bych dostávala jako mateřskou? Myslela jsem, že to platí od ledna, ale kalkulačky pořád tvrdí, že strop je 11,5 :roll:.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 11.04.18 11:20

Myslim ze ano ale cim vetsi castku chces cerpat tim vyssi prijem musi muz dolozit.

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 11.04.18 12:23
@Anonymní píše:
@zumzum @Lendeš Ještě jeden dotaz. Je pravda, že můžu čerpat až do výše toho, co bych dostávala jako mateřskou? Myslela jsem, že to platí od ledna, ale kalkulačky pořád tvrdí, že strop je 11,5 :roll:.

Můžeš volit do výše PPM (70 % 30násobku denního vyměřovacího základu). Nekoukáš na nějakou starou kalkulačku?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 12:25

@Lendeš Nenašla jsem žádnou, kde by tu blbost se stropem 11,5 a min. 19 měsíci nepsali (všechny nadepsané 2018). Ale díky za info, tak v tom případě se to vyplatí, budu si moct zvolit přes muže vyšší rodičák, než budu brát PPM. Chci to vybrat co nejrychleji, kdyby přišlo další dítě brzy po prvním… :oops:
 A.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 12:28
@zumzum píše:
Myslim ze ano ale cim vetsi castku chces cerpat tim vyssi prijem musi muz dolozit.

No jasně, muž má víc než já, takže by měl vyšší vyměřovací základ, to mám spočítané ;). Ale PPM přes něj dělat nebudu, nechci podvádět s nějakou změnou smlouvy atd., když moje PPM bude dost vysoká.

Lendeš
Kelišová 5154 příspěvků 11.04.18 12:38

Kolikrát ty články aktualizují jen z části a pak tam různé zastaralé informace zůstanou. Ale tady by to mělo být ok (prohlídla jsem to teda jen zběžně): https://www.penize.cz/…ky-prispevek

zumzum
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 2 inzeráty 11.04.18 12:54
@Anonymní píše:
No jasně, muž má víc než já, takže by měl vyšší vyměřovací základ, to mám spočítané ;). Ale PPM přes něj dělat nebudu, nechci podvádět s nějakou změnou smlouvy atd., když moje PPM bude dost vysoká.

Jo tak ja mela taky PPM svuj a pak prez me muz rodicak. U predchozich deti jsme nestihli vycerpat zdaleka vse (mame dve deti blizko sebe a dalsi dve taky blizko) ale tak co uz. Hlavne ze zlaticka jsou zdrava…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.04.18 13:36

@zumzum To je jasný, ale když už je možnost to vybrat co nejrychleji, tak ji využiju, nemám problém s hospodařením, takže se nebojím, že to rozfofruju :lol: :D. Mám právě v okolí pár lidí, kteří to vybrat nestihli, proto to řeším.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama