PPM na třetí dítě?

Anonymni
14.1.09 15:18

PPM na třetí dítě?

Ahoj , jsem na rodičovské dovolené s druhým dítětem, které se narodilo do věku tří let prvního dítěte - takže jsem po porodu pobírala peněžitou pomoc v mateřství.
Když by se mi narodilo třetí dítě opět do tří let věku druhého dítěte - mám opět nárok na PPM??

Díky za odpovědi.

Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

amy
135
14.1.09 16:11

Pokud Ti jednou nárok na PPM vznikl, dostaneš PPM zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.1.09 16:47

Ano.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
14.1.09 17:44

Jen pokud jsi stále v zaměstnaneckém poměru.Pokud třeba firma zbankrotovala nebo si jinak přišla o místo,tak je rozhodující,kdy se to stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.13 15:05

Tak já se také zeptám na konkrétní věc a prosím ty, které mi odpoví, ať připíšou, zda pracují jako mzdové účetní nebo tak podobně, ať si můžu být jistá správností odpovědi :-) (omlouvám se za to, jak hrozně to zní :mrgreen:

Mám jedno dítě 5 let, druhé dítě 2,3 roky a chtěla bych ještě třetí. Mám práci, do které bych se ráda vrátila, dost jsem jí obětovala, než jsem šla poprvé na mateřskou a cítím, že šéfová na mě „tlačí“, ať se už vrátím po druhém dítěti, protože si to tam chce „dát do pořádku“. Nemůže se mi „pomstít“, když bych měla ještě další dítě a to druhé by nemělo ještě 3 roky a zařadit mě potom na místo, které nechci?

A ještě jeden dotaz: bude to znít hamounsky, ale dvě mateřské už mě docela vyčerpaly finanční zásobu z dřívějška a tak počítám s každou korunou. Když bych si to „vypočítala“ tak, že bych se vrátila do práce třeba jenom na pár dnů a nastoupila novou mateřskou, bude se mi potom počítat větší mateřská nebo to vyjde nastejno jako kdyby se 3.dítě narodilo do tří let věku toho druhého.

Neodsuzujte mě z vypočítavosti a že chci „odrbat“ stát, kde se dá. Nikdy jsem nebyla nezaměstnaná a od maturity jsem pracovala 12 let, odváděla daně, vysokou si dělala při práci, takže „odrbávat“ fakt nejsem :mrgreen: Teď to ale už plánuju, protože jak říkám, moje finanční rezerva je skoro na nule.

DÍKY ZA ODPOVĚDI!!! (Pochopíte, že píšu anonymně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
6980
29.1.14 17:06

Ahoj, nevíte někdo jak to teď je? Čekáme třetí dítě a teď mě kamarádka vyděsila, že jí na sociálce řekli, že ona s druhym nemá nárok na PPM, protože byla doma tři roky. Já jsem doma od srpna 2010 (resp. mateřská někdy od začátku června)- to se narodil první syn, přesně za dva roky - červenec 2012 se narodil druhý syn (opět mateřská čerpána nějak do začátku června) a třetí dítko čekáme v polovině května. Když jsem si byla loni v září zvyšovat rodičák, tak jsem z hovoru s paní úředníci pochopila, že budu na mateřskou normálně mít nárok, ale samozřejmě jsme se nebavili do detailu - jen se zmínila, že mám pak nahlásit včas kdy budu nastupovat, aby mi blokla stávající rodičák a nechodilo mi oboje, měla jsem s sebou obě děti, takže bylo jasné, že se bavíme o třetím navazujícím těhotenství. Ale to bylo v září, sama nemusela ještě vědět, jak to bude zase od nového roku - co já vim, kdy se proškolují ve změnách atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
29.1.14 17:08

Pokračuje ti pracovní poměr? Jsi stále zaměstnaná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
29.1.14 17:09
@latunka01 píše:
Ahoj, nevíte někdo jak to teď je? Čekáme třetí dítě a teď mě kamarádka vyděsila, že jí na sociálce řekli, že ona s druhym nemá nárok na PPM, protože byla doma tři roky. Já jsem doma od srpna 2010 (resp. mateřská někdy od začátku června)- to se narodil první syn, přesně za dva roky - červenec 2012 se narodil druhý syn (opět mateřská čerpána nějak do začátku června) a třetí dítko čekáme v polovině května. Když jsem si byla loni v září zvyšovat rodičák, tak jsem z hovoru s paní úředníci pochopila, že budu na mateřskou normálně mít nárok, ale samozřejmě jsme se nebavili do detailu - jen se zmínila, že mám pak nahlásit včas kdy budu nastupovat, aby mi blokla stávající rodičák a nechodilo mi oboje, měla jsem s sebou obě děti, takže bylo jasné, že se bavíme o třetím navazujícím těhotenství. Ale to bylo v září, sama nemusela ještě vědět, jak to bude zase od nového roku - co já vim, kdy se proškolují ve změnách atd.

pokud ti stále běží zaměstnanecký poměr, což počítám že ano, když na druhé jsi měla PPM, tak máš nárok i teď ;) kamarádce patrně během první RD skončil zapěstnanecký poměr, takže byla nezaměstnaná při druhém těhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
29.1.14 17:13

Porodila jsem třetí dítko minuly tyden. Od 9.1. jsem na mateřské. Přerušili mi rodicak, musím jeste na ČSSZ a ty mi výměri denní výměr a s tim musím na pracak a dorovnaji mi peníze za ten mesic. A pak uz budou vyplácet mateřskou. Bez jakýchkoli problému jsem přešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6980
29.1.14 17:46

@babetka333 tak to se mi trochu ulevilo-jen se ještě zeptám, mezi prvním a druhým jsi tedy taky nebyla v práci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
29.1.14 17:57

@latunka01 Tohle už není o tom, kdy jsi byla naposledy v práci, ale jestli máš pracovní poměr, který stále trvá :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
29.1.14 18:10
@Amys píše:
@latunka01 Tohle už není o tom, kdy jsi byla naposledy v práci, ale jestli máš pracovní poměr, který stále trvá :palec:

Přesně tak, pokud jsi stále zaměstnaná, tak nárok mít budeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6980
29.1.14 18:38

Tak to je ještě lepší, smlouvu mám na dobu neurčitou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
30.1.14 10:23

@latunka01 Tak se nenechej mást kamarádkou a užívej si v klidu těhotenství, protože nárok na mateřskou máš 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6980
30.1.14 21:02

@Amys :lol: no úplně mi zatrnulo, protože jsme tomu podřídili všechny budoucí plány a přeci jenom by to bylo o dost peněz méně, tak jsem si to musela zjistit - na sociálku už jsem se nedovolala a měla jsem pocit, že do pondělí bych zešedivěla od starostí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama