PPM - plánování

9.5.16 11:26

PPM- plánování

Ahoj,

je tady tolik informací, že bych si to ráda ujasnila :?

Všem kteří se v tom vyznají, velký obdiv a předem velká omluva za stále opakování.

Jsem OSVČ, platím si min zálohy na soc i zdravotní pojištění.

Plánuji mateřskou vyhlídkově 1-2 roky.

Takže jsem se vložila do článků a diskusí na téma,,podpora maminek podnikatelek"
asi nejvíc jsem se dozvěděla od Vás :) takže moc děkuji

Tedy jen pro ujasnění!!!

cca 270 dní před porodem bych si měla platit 5000 kč zálohu na soc. plus asi 300 stovky nemocenskou abych dostala cca 13 000 PPM a nemusela pak být doma 4 roky, ale vyčerpala ten příspěvek během 1-2 let (při čemž nemůžu dál na sebe fakturovat, ale nemusím pozastavovat živnost). Je to tak? :D

Předpokládám, že si tohle můžu platit bez ohledu na to kolik měsíčně fakturuji.

Předem MOC děkuji za odpovědi, které mi snad postup potvrdí :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78751
9.5.16 11:30

@adelab.1987 Bacha na věc, zkontroluj si aktuální úpravu, protože mám pocit, že se něco měnilo a nemůžeš si jen tak navýšit sociální a nemocenské podle sebe, resp. můžeš, ale aby se ti z toho počítala PPM, tak bys to navýšení musela provést už před odevzdáním přehledu, prohnat to přehledem a pak od přehledu platit tohle vysoké. Ale přesně ti to neřeknu, neb už PPM neplánuju a nějak nestíhám sledovat tyhle „drobné“ ale sakra podstatné změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.5.16 11:38

Moc děkuju, já si říkala, že to nebude tak jednoduché :lol: :lol: :lol:

Předem díky za další názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
9.5.16 11:41

@adelab.1987 Tak ono to dříve bylo takhle jednoduché… dokonce ještě jednodušší, ale zneužívalo se to, tak to postupně omezují víc a víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.5.16 11:46

Je těch informací tolik a lidi na sociálce tak příjemný, že bych si radši koupila psa :lol:

sranda samozřejmě

každopádně moc děkuji, budu sbírat info dál :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
9.5.16 12:15

Nesbírej info po všech čertech, běž se přímo na správu zeptat, na detaily a přesně si nech vysvětlit vše, nejlépe přímo od paní, která to bude posuzovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.5.16 12:27

Ještě jedna věc - pokud máš nárok na mateřskou, pozor potom na to, abys dál nepodnikala ve stejné činnosti. Dřív to bylo tak, že po dobu mateřské jsi musela živnost přerušit.. takže se zeptej aji na toto.. u čerpání rodičáku je to fuk, ale nepamatuju přesně, jak je to u mateřské (já jaksi zapoměla nemocenské platit) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
9.5.16 12:32
@ivvet píše:
Nesbírej info po všech čertech, běž se přímo na správu zeptat, na detaily a přesně si nech vysvětlit vše, nejlépe přímo od paní, která to bude posuzovat.

Jasně a každá paní na OSSZ ji bude detailně a nadšeně vysvětlovat, jak má platby optimalizovat, aby při co nejmenších odvodech dostala maximální PPM… na to chci lístek do první řady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
9.5.16 12:33

@martina.se Teď už se několik let přerušovat nemusí, jen nesmíš činnost osobně vykonávat. Tedy buď sehnat někoho na dohodu nebo nekonat, či alespoň nefakturovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.5.16 12:54
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se Teď už se několik let přerušovat nemusí, jen nesmíš činnost osobně vykonávat. Tedy buď sehnat někoho na dohodu nebo nekonat, či alespoň nefakturovat.

jo, takže to takhle upravili :palec: já si nebyla jistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
9.5.16 13:58

No díkybohu mám zkušenosti jiné a bylo mi úřednicemi podáno dobrých a praktických rad :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.5.16 14:25

To ráda slyším, jen se hloupě zeptám, mam se emailem k někomu objednat nebo vyrazit rovnou a k někdo ochotnej, kdo mi vše vysvětlí, se tam najde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
9.5.16 14:58

U nás to dělají jen 2 ženy (máme malý úřad) a na tu jednu jsem dostala doporučení od 3 podnikatelů:-) A jen jsem tam šla, bez objednání, v úřední den dopoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat