Peněžitá pomoc v mateřství (PPM) po 4 letech doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 16:53
PPM po 4 letech doma

Ahoj všem,
najde se tady někdo, kdo byl s dítětem doma do 4 let jeho věku a poté opět nastoupil na mateřskou? Jde mi o to, zda mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství, i když jsem byla doma 3 roky + 1 rok na neplaceném volnu. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou. Předem děkuji za odpovědi, omluvám se za anonym Katka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7590 příspěvků 09.01.19 17:03

Máš nárok, pokud máš celou dobu platnou smlouvu. Tam jde o to že musíš mít hrazeno těch 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky, což by zamastnavatel měl platit i když máš neplacené volno ..

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 09.01.19 17:10

*

Příspěvek upraven 09.01.19 v 17:15

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 09.01.19 17:11

Nevím to jistě, ale z logiky věci nebudeš mít 270 dnů pojištění, protože to nikdo neplatí, takže ani PPM.

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1194 příspěvků 09.01.19 17:16

Tak k tomu neplacenému volnu zde:
https://www.vzp.cz/…lacene-volno

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1194 příspěvků 09.01.19 17:18

Z toho bych tedy usuzovala, že PPM může být, ale už nebude bohužel počítáno stejně jako u prvního dítěte z vydělaného, ale bude se brát z té minimální mzdy, z které bylo odváděno. Bývalo by bylo lepší protáhnout si rodičovský příspěvek namísto neplaceného volna… :nevim:

Echt Kelišová 7590 příspěvků 09.01.19 17:19

@terinka4444 vidíš tak to si to pletu, já pořád měla za to, že jakmile má člověk někde smlouvu tak za něj ten zaměstnavatel musí odvádět pojištění, ať je na nemocenské, dovolené, rodičáku… :think: každopádně to platí pro poslední 2 roky, že musí být to pojištění 270 dní, i kdyby měla teda placené jenom ty 3 roky co má rodičovskou a nastoupila na mateřskou po tom 4. roku tak se pořád vejde ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 17:21

Holky díky, zdravotní pojištění za mě platí stát, protože jsem osoba pečující o dítě do 7 let, to vím. Sociální ale nikdo, z čehož vlastně vychází dávka PPM, že? Tak to je asi jednoduše vyřešeno. Tyjoo.. neměla jsem si platit sociální sama, aby se mi pak vrátilo v té PPM :think:

Echt Kelišová 7590 příspěvků 09.01.19 17:21

@Aromalampa tak neplacené volno musí mít tak jako tak, rodičovská dovolena je do 3 narozenin dítěte, pak může pobírat příspěvek ale volno si v práci musí domluvit tak jako tak, když nenastoupí po těch 3 letech zpátky.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33448 příspěvků 09.01.19 17:21

i na neplaceném volnu se odvádí nemocenské pojištění, tedy nárok na ppm ano, ale podle odvodů pojištění

Echt Kelišová 7590 příspěvků 09.01.19 17:23

A o zdravotní nebo sociální pojištění v tomhle vůbec nejde, u mateřské je podstatné nemocenké pojištění, to je zas úplně něco jiného…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 17:25

Tak já tomu holky pořád nerozumím :mrgreen:

Echt Kelišová 7590 příspěvků 09.01.19 17:28
@Anonymní píše:

Hele s tím stejně nic nevymyslíš, až budeš mít v ruce papír od dr na mateřskou, odevzdej ho v práci, buď se vejdeš a dostaneš mateřskou nebo ne :D

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 09.01.19 17:35
@Anonymní píše:

já jsem se zase dočetla, že neplacené volno, na které nemá zaměstnanec nárok, což ty nemáš, byla to dohoda se zaměstnavatelem, se nezapočítává do vyloučené doby. Takže čert ví, ž čeho by ti to PPm počítali. Taky to nikde nemůžu dohledat. Možně @Lendeš bude vědět.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 17:42

@terinka4444 Mě ale zatím nic nepočítali, na PPM u prvního dítěte jsem nárok měla a nevím jen jak bude teď, když z neplaceného volna navazu na další mateřskou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >