Reklama

PPM po skončení pracovní smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marcelaaaa
Nováček 7 příspěvků 05.03.17 10:43
PPM po skončení pracovní smlouvy

Dobrý den maminky, poradí mi prosím vás nějaká dobrá duše??? Momentálně jsem na mateřské dovolené s 11 měsíční dcerou, při nástupu na PPM mi skončila pracovní smlouva, PPM jsem dostala celou, byla jsem v ochranné lhůtě. Ale chtěli by jsme s manželem ještě jedno dítě. Jak to bude teď s pobíráním PPM, když mi smlouva skončila? A mateřská… když se mi podaří otěhotnět brzo, můžu tuto mateřskou vybrat a pak pobírat na další dítě?
Děkuji. Marcela.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62570 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 10:45

@Marcelaaaa Nijak, na PPM nebudeš mít nárok, budeš brát hned od porodu rodičovský příspěvek. A jen tak mimochodem, rozhodně nejsi na mateřské (ta je cca do 5 měsíců věku dítka) a ani na rodičovské dovolené (tam by věk odpovídal, ale zas na ni jsou jen ti zaměstnaní), ty jsi osoba pobírající rodičovský příspěvek.

Marcelaaaa
Nováček 7 příspěvků 05.03.17 10:52

Ano, spletla jsem se, omlouvám se, jsem na rodičáku. :)

Hvězda diskuse 62570 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 10:54

@Marcelaaaa A jinak tedy další rodičák bude moct volit buď na základě nároku partnera nebo pokud porodíš další dítko ještě v době pobírání tohoto, tak ty sama můžeš volit do 7600,–

Marcelaaaa
Nováček 7 příspěvků 05.03.17 10:57

Moc děkuji za radu a můžu se ještě zeptat, když si zvolím 7600, tak to budu mít na tři roky? Protože když jsem teď vyřizovala rodičák, řekli mi, že mám 220 000 a mám si sama zvolit kolik chci pobírat…

karkarka
Ukecaná baba ;) 2378 příspěvků 05.03.17 11:11

Na tri roky je to 6100.

iiiv
Extra třída :D 10858 příspěvků 05.03.17 11:13

220000/7600= 28,9měsíců

Hvězda diskuse 62570 příspěvků 3 inzeráty 05.03.17 11:18

@Marcelaaaa Tak pokud si zvolíš 7600,– a budeš to brát od porodu, tak to nebudeš mít na 3 roky, protože 220 000 : 7600 = cca 29 a tedy ti to vychází do nějakých 2 let a 4-5 měsíců.

zrcadlo
Kelišová 6624 příspěvků 05.03.17 11:20
@karkarka píše:
Na tri roky je to 6100.

A ještě doplním, že je třeba počítat i s tím, kdy se dítě narodí, protože pokud se dítko narodí např. 31.ledna, tak za leden už zakl. nedostane rodičák na starší dítě, ale na to mladší (celou zvolenou měsíční částku, nijak se to nekrátí). Takže když si zvolí těch cca 6100, je to na 36 měsíců, tudíž poslední dávka jí bude vyplacena začátkem ledna roku X za prosinec, tzn. i dítěti budou 3 roky až koncem ledna, ale za leden už se nedostane v únoru nic. Takže je dobré si to opravdu propočítat, aby nedošlo k nepříjemným překvapením.
A v praxi se většinou u dětí narozených na konci měsíce nestihne toto ohlásit na ÚP včas, takže oni pošlou RP ještě na to starší dítko, a pak při žádosti o druhý RP si to buď umí odečíst (měla tak známá), nebo pošlou pak najednou dvě dávky rodičáku na to mladší dítě, ale matka musí zase převodem nebo jinak poslat jim ten RP na to starší dítě zpátky (měla jsem to tak já).

Marcelaaaa
Nováček 7 příspěvků 05.03.17 11:21

Moc děkuji za odpovědi, no myslím, že raději půjdu do práce… bohužel mi to nevyšlo, podle zákona mi mohli smlouvu prodlužovat až na pět let, pak až dát na neurčito a to jsem nestihla…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama