PPM z nového zaměstnání?

Anonymní
21.5.17 05:46

PPM z nového zaměstnání?

Ahoj, potřebuju poradit. Fakta..

1.smlouva v zaměstnání A na dobu neurčitou, rodičovská dovolená do července 2018, kdy budou dítěti 3
2.od půl roku dítěte (leden 2016) pracuji pro jinou firmu na dobu určitou (po Novém roce prodloužena na další rok a půl), vyšší příjem o zhruba 10 tisíc.
3.zjištěno těhotenství, potvrzen 9.týden.

Z čeho se mi bude mateřská počítat? Z nového příjmu? Jak to bude s mateřskou v zaměstnání A? Případně s následnou rodičovskou?

Vzhledem k předchozímu těhotenství kdy jsem fakt striktně ležela (i v nemocnici), ve 25.tt.mě museli i zašít atd.,mám jistou obavu, že mě v práci nenechá, což se dozvím ve středu. V tom případě budu uplatňovat neschopenku v novém zaměstnání a zároveň čerpat rodičák? Ten si navýším na max teda…

Víte někdo? Díky..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

725
21.5.17 08:36

Měla by jste mít nárok na PPM od obou zaměstnavatelů, protože v době nástupu na PPM (6-8 týdnů před datem porodu) budete zaměstnanec u obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 08:36

Ty mas 2 HPP?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 09:11
@magdickakocicka píše:
Ty mas 2 HPP?

Ano.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.5.17 09:12
@jezek1 píše:
Měla by jste mít nárok na PPM od obou zaměstnavatelů, protože v době nástupu na PPM (6-8 týdnů před datem porodu) budete zaměstnanec u obou.

To si myslím je blbost, s tím by každej vyčůrával…

• Nahlásit
  • Citovat
70147
21.5.17 09:43
@Anonymní píše:
To si myslím je blbost, s tím by každej vyčůrával…

Myslet si můžeš co chceš, nicméně to blbost není, pokud někdo zvládne 2 HPP, tak není důvod, proč by z obou nemohl mít PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 09:44
@j.a.n.i1 píše:
Myslet si můžeš co chceš, nicméně to blbost není, pokud někdo zvládne 2 HPP, tak není důvod, proč by z obou nemohl mít PPM.

Ale já v tom zaměstnání A teď nepracuju, jsem na rodičovské :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
70147
@jezek1 píše:

Ano, bude nárok z obou, akorát tedy nebudou 2 PPM, ale příjem z obou zaměstnání se sečte a z toho výsledku se PPM vypočítá, tedy se výší platu dostaneš do té oblasti, kde se to víc redukuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244

@jezek1 pokud tě nechají v zaměstnání B, měla by se ti počítat PPM z toho druhého zaměstnání, tedy ten vyšší příjem. Pokud bys ale zaměstnání B ukončila, pak se bude vypočítávat PPM ze zaměstnání A, tedy takové jsem dostala informace já když jsem se na to ptala na OSSZ v lednu. Pokud půjdeš v zaměstnání B na nemocenskou, pak by to mělo být ok a i PPM by měla být na té vyšší částce ze zaměstnání B

Příspěvek upraven 21.05.17 v 09:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70147
21.5.17 09:45
@Anonymní píše:
Ale já v tom zaměstnání A teď nepracuju, jsem na rodičovské :nevim:

A kdybys měla jen to jedno, tak by ti přišlo normální, že u druhého dítěte nemáš nárok na PPM? Asi ne, viď, tak proč by to mělo nějaké další zaměstnání menit? To by byla diskriminace těch snaživých, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70147
21.5.17 09:46

@barca77 Ano, 2 PPM jsou nesmysl, ale jedna PPM vypočítaná ze součtu příjmů ve dvou zaměstnáních rozhodně nesmysl není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 09:50
@j.a.n.i1 píše:
A kdybys měla jen to jedno, tak by ti přišlo normální, že u druhého dítěte nemáš nárok na PPM? Asi ne, viď, tak proč by to mělo nějaké další zaměstnání menit? To by byla diskriminace těch snaživých, ne?

Noo, tam je to nějak automaticky zavedeno, že při trvající smlouvě je nárok na PPM no.. takže pokud mám v zaměstnání A 32 hrubého, v zam. B 41 hrubého, tak se to nějak sečte a zredukuje? Promiň, je to úplně mimo můj obor…

• Nahlásit
  • Citovat
3244
21.5.17 09:51

@j.a.n.i1 a fakt se ty platy sčítají? mně řekli na OSSZ, že se bude počítat z toho vyššího vyměřovacího základu a v případě že bych v obou dala výpověď a byla v obou v ochranné lhůtě tak se bude počítat z toho, které trvalo dýl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 09:56
@barca77 píše:
@j.a.n.i1 a fakt se ty platy sčítají? mně řekli na OSSZ, že se bude počítat z toho vyššího vyměřovacího základu a v případě že bych v obou dala výpověď a byla v obou v ochranné lhůtě tak se bude počítat z toho, které trvalo dýl

To jsem si taky myslela právě :nevim: spíš mě zajímalo jak s tím prodloužením RD v zaměstnání A a kam nýst papir na PPM..

• Nahlásit
  • Citovat
70147
21.5.17 09:58

@barca77 Jo, fakt se ty platy sčítají, pokud trvají obě zaměstnání, jak je to v případě obou ochraných lhůt lhůt, to netuším. Každopádně, kdyby skončilo jedno, tak se to počítá pouze z toho druhého, k ochranné lhůtě z prvního se nepřihlíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama