PPM z nového zaměstnání?

Napsat příspěvek
70771
21.5.17 10:00
@Anonymní píše:
To jsem si taky myslela právě :nevim: spíš mě zajímalo jak s tím prodloužením RD v zaměstnání A a kam nýst papir na PPM..
Žádnou RD přece neprodlužuješ, jdeš na PPM před koncem RD, tedy se původní RD nástupem na PPM ukončuje a běží ti nová mateřská. A jinak papíry na PPM potřebuješ od doktora dva a musíš je dát do obou zaměstnání. A pak si pohlídat OSSZ, protože pokud každý zaměstnavatel spadá pod jinou, tak si ne vždy vymění správně informace a první PPM bývá špatně spočítaná, od druhé to povětšinou je OK :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
21.5.17 10:02
@Anonymní píše:
Noo, tam je to nějak automaticky zavedeno, že při trvající smlouvě je nárok na PPM no.. takže pokud mám v zaměstnání A 32 hrubého, v zam. B 41 hrubého, tak se to nějak sečte a zredukuje? Promiň, je to úplně mimo můj obor…

ANo, přesně tak, je to zavedeno tak, že při trvající smlouvě je nárok :-) a tedy ho máš taky i z té první, protože i tobě trvá. A jinak přesně tak, sečte a zrdekuje, odhadem se budeš pohybovat kousek pod tou maximální PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 10:03
@j.a.n.i1 píše: Žádnou RD přece neprodlužuješ, jdeš na PPM před koncem RD, tedy se původní RD nástupem na PPM ukončuje a běží ti nová mateřská. A jinak papíry na PPM potřebuješ od doktora dva a musíš je dát do obou zaměstnání. A pak si pohlídat OSSZ, protože pokud každý zaměstnavatel spadá pod jinou, tak si ne vždy vymění správně informace a první PPM bývá špatně spočítaná, od druhé to povětšinou je OK :-)

Ty jo to bude něco, já a úřednickej šiml :zed: Oba zaměstnavatelé sídlí v jednom městě tak snad problém nebude. Ok, papíry na PPM dva, no já jsem zas případ :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.5.17 10:04
@j.a.n.i1 píše:
ANo, přesně tak, je to zavedeno tak, že při trvající smlouvě je nárok :-) a tedy ho máš taky i z té první, protože i tobě trvá. A jinak přesně tak, sečte a zrdekuje, odhadem se budeš pohybovat kousek pod tou maximální PPM.

Díky :kytka: ještě tedy jak tu padlo, že se to bere z vyššího platu, tak to je ve kterém případě?

• Nahlásit
  • Citovat
70771
21.5.17 10:05
@Anonymní píše:
Ty jo to bude něco, já a úřednickej šiml :zed: Oba zaměstnavatelé sídlí v jednom městě tak snad problém nebude. Ok, papíry na PPM dva, no já jsem zas případ :zed:

To dáš :-) já měla každého zaměstnavatele v jiném kraji, přestože reálně kousek od sebe a taky se to zvládlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 10:06

Teď koukám na vypocet-materske a tam píšou…

Od června bude mateřská opět vyšší. Vyplácet se bude znovu ve výši 70 procent vyměřovacího základu mzdy místo současných 60 procent. Všem matkám bude také doplacen rozdíl mezi nižší a vyšší dávkou za předešlé měsíce. Umožnili to poslanci, kteří v květnu přehlasovali veto prezidenta k novele zákona o nemocenském pojištění. Změny budou stát zhruba dvě miliardy korun.

To je nějaká letošní novinka? Že se o tom nemluví

• Nahlásit
  • Citovat
70771
21.5.17 10:07
@Anonymní píše:
Díky :kytka: ještě tedy jak tu padlo, že se to bere z vyššího platu, tak to je ve kterém případě?

To je v případě, že se třeba ve dvou letech dítka vrátíš do PŮVODNÍ práce, tak do 4 let věku dítěte se ti porovná aktuální plat s platem před předchozí mateřskou a pro výpočet se použije ten vyšší. To se zavedlo, aby nebyly poškozené ty, které se vrátí dříve do práce na zkrácený úvazek a nebyly na tom hůř, než ty, které jsou jen na RD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70771
21.5.17 10:08
@Anonymní píše:
Teď koukám na vypocet-materske a tam píšou…

Od června bude mateřská opět vyšší. Vyplácet se bude znovu ve výši 70 procent vyměřovacího základu mzdy místo současných 60 procent. Všem matkám bude také doplacen rozdíl mezi nižší a vyšší dávkou za předešlé měsíce. Umožnili to poslanci, kteří v květnu přehlasovali veto prezidenta k novele zákona o nemocenském pojištění. Změny budou stát zhruba dvě miliardy korun.

To je nějaká letošní novinka? Že se o tom nemluví

Ne, to koukáš na cca 5 let starý článek… PPM je 70% už dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 10:11
@j.a.n.i1 píše:
To je v případě, že se třeba ve dvou letech dítka vrátíš do PŮVODNÍ práce, tak do 4 let věku dítěte se ti porovná aktuální plat s platem před předchozí mateřskou a pro výpočet se použije ten vyšší. To se zavedlo, aby nebyly poškozené ty, které se vrátí dříve do práce na zkrácený úvazek a nebyly na tom hůř, než ty, které jsou jen na RD.

Aaa, díky :hug: No tak uvidíme jak to všechno dopadne.. a teda koukám a ne že by PPM byla po sečtení obou příjmů nízká, ale je mazec ten rozdíl s mateřskou ze zaměstnání A jsem mívala kolem 22 tisíc, teď to vychází ipo těch redukcich na asi o 10 víc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
70771
21.5.17 10:14

Jojo, ty redukce jsou celkem vysoké… o tom se moc nemluví, že u vyšších platů fakt neplatí, že by PPM byla 70%, ale hezkdy se to redukuje… ale u odvodů ani omylem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 10:16
@j.a.n.i1 píše:
Jojo, ty redukce jsou celkem vysoké… o tom se moc nemluví, že u vyšších platů fakt neplatí, že by PPM byla 70%, ale hezkdy se to redukuje… ale u odvodů ani omylem

Jako mě to netrápí, běžně vysokoprijmova nejsem :lol: ještě se zeptám, pokud bude potřeba zas neschopenka, budu brát normálně dál rodičák a k tomu neschopenku ze zam B že..?

• Nahlásit
  • Citovat
70771
21.5.17 10:18
@Anonymní píše:
Jako mě to netrápí, běžně vysokoprijmova nejsem :lol: ještě se zeptám, pokud bude potřeba zas neschopenka, budu brát normálně dál rodičák a k tomu neschopenku ze zam B že..?

Já taky ne :-) to bylo jen konstatování… A jinak ano, normálně dál rodičák a k tomu neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.17 10:21
@j.a.n.i1 píše:
Já taky ne :-) to bylo jen konstatování… A jinak ano, normálně dál rodičák a k tomu neschopenku.

Ještě jednou díky. Jsem příjemně překvapená, i ta nemocenská při rodičáku nebude tak bolet… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.4.20 15:33

Dobry den, prosim radu zda splnuji podminky pro cerpani ppm. Pracovni smlouva na dobu urcitou od 1.8. do 30.4. V soucasne dobe jsem tyden na nemocenske z duvodu rizikoveho tehotenstvi. Predpokladany nastup na MD (32.tyden) je 9.6. Do 1.8. jsem byla na RD do 4 let veku ditete se zachovanym zamest. pomerem. Splnuji prosim podminky pro moznost cerpani ppm? Velice dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
7829
1.4.20 15:56
@Anonymní píše:
Dobry den, prosim radu zda splnuji podminky pro cerpani ppm. Pracovni smlouva na dobu urcitou od 1.8. do 30.4. V soucasne dobe jsem tyden na nemocenske z duvodu rizikoveho tehotenstvi. Predpokladany nastup na MD (32.tyden) je 9.6. Do 1.8. jsem byla na RD do 4 let veku ditete se zachovanym zamest. pomerem. Splnuji prosim podminky pro moznost cerpani ppm? Velice dekuji

Nárok mít budeš. Ale mimochodem na RD do 4 let jsi nebyla, ta je max. do 3 let, pak může být neplacené volno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama