Pracák a nástup na mateřskou

1
10.2.21 07:56

Pracák a nástup na mateřskou

Ahojky, jsem tu nová :lol: Mám takový dotaz…V práci mi kvůli těhotenství neprodloužili smlouvu.Je to určitě kvůli tomu, protože než se dozvěděli že jsem těhotná nová smlouva na dobu neurčitou byla sepsána. Jde mi o to jestli mám vůbec nárok na PPM. Slyšela jsem že když je žena na úřadu práce nemá nárok…Přitom všechny podmínky splňuji. Pracovni smlouva mi skončila k poslednímu listopadu. Termin porodu mám 10-12 .7.2021.Kdyz bych šla na mateřskou 8 týdnů před porodem do těch 180 ti dní ochranné lhůty se vejdu. V posledním zaměstnání jsem pracovala rok, předtím v jiném 2,5 roku. Takze jak to je když je těhotná vedena na úřadu práce. Na nemocenskou jsem nechtěla, vždyť jsem naprosto v pořádku :lol: :lol: :lol: Děkuji za odpověď…S pozdravem Ivča :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6431
10.2.21 08:19

Podle toho co pises tak podminky splnujes. Nárok máš. Úřad práce na to nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2951
10.2.21 09:09

Podmínky splněny jsou, nárok na PPM vzniká, dle uvedených informací. Jen pak nebudeš na MD a RD, ale po dobrání PPM budeš dostávat RP a hledat si po skončení novou práci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat