Práce co mě baví za málo peněz

Anonymní
27.4.20 13:33

Práce co mě baví za málo peněz

Ahoj holky, mám teď nějakou depku nebo co…právě mám měsíc před státnicema. Jinak učím na 1. st. ZŠ - takže do toho práce. O co ale jde. Učení mě hrozně moc baví, ale je za to málo peněz (mám 2 roky praxe - čistý plat 24 tisíc). Přemýšlím, že bych ze školství odešla a dělala někde ve firmě. Nejsem naivní, vím, že spousta lidí dělá i za míň peněz. Jenže u mě opravdu není moc šance na nějaké zvýšení platu (přesněji teda o nějakých 800 kč hrubýho každých 6 let). Tohle povolání má sice spoustu výhod, ale ty peníze :( Co byste dělaly vy? Šly byste raději úplně jinam do práce za lepší peníze nebo zůstaly u staré práce a třeba si našly brigádu?

Manžel mě do ničeho nenutí, je mu jedno, co budu dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2328
27.4.20 13:37

Být šťastná v práci je jeden ze základních předpokladů šťastného života, nevzdávej se toho, budeš toho litovat..
kantorství není práce, je to poslání a buď to máš a cítíš to, nebo nemáš - a pak se tě změna zaměstnání nijak nedotkne - ale to by ses takhle neptala, to není tvůj případ..
hele, prachy si vyřeš doučováním nebo jinou menší brigádou…
24t není takový děs, možná, když budeš šikovná a ambiciozní, tak přibereš nějaké projekty, dají ti vyšší osobní… pokud netřete bídu s nouzí, tak za mne neměnit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
27.4.20 13:37

Já bych zůstala… pokud ty větší peníze vyloženě v rodině nepotřebujete, tak bych raději za o pár tisíc méně dělala něco, co mě baví a umožňuje mi to mít dostatek času na rodinu, domácnost, koníčky. Ale já nejsem typ, který by honil kariéru, určitě to může spousta lidí vidět jinak.
Taky nevíš, jak dlouho tě to učení bude naplňovat, můžeš mít za 5, 10 let dost a najdeš si jinou práci potom.
A do třetice, 24 čistého fakt není tak málo, administrativní pracovník (sekretářka?) nebo nevím, co by sis představovala za pozici, nebude mít nějak závratně víc. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
27.4.20 13:39

Podle mě můžeš zkusit cokoli. Najít si práci za víc peněz a pokud zjistíš, že tě to depta, tak se můžeš vždy vrátit k učení :palec: víš co se říká.. Kdo nic nezkusí, nic nemá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12994
27.4.20 13:45

No můžeš hledat jinou školu, kde ti vedení dá i osobní ohodnocení. Můžeš se zkusit poptat v soukromých školách, jestli neplatí víc.

Z hlediska budoucí rodiny je pedagogické povolání výhoda - protože prostě budeš mít dostatek dovolené.

Zároveň teda jako absolventka bez praxe v jiném oboru a s aprobací na první stupeň zas až tak o moc víc peněz nedostaneš, zejména v rámci nadcházející krize.

Teď bych rozhodně výpověď nedávala - potřebuješ dodělat státnice a uvidíš, jak moc složitá situace na trhu práce nastane v nejlbižším roce.

Spíš bych hledala přívýdělek.

Co můžeš - dodělat si spec-pedagogiku - za to budeš mít přípspěvek, případně můžeš nabízet rodičům nejrůznější nápravné programy.

Ostatně nějaké volnočasovky můžeš zkusti zorganizovat a nabízet rodičům i bez spec.ped. Případně pokud to nechceš dělat sama, podívej se jestli v nějakém centru volného času nehledají lektora na něco, co bys uměla. Můžeš zkusit psát nějaké články a zkusit je někomu vnutit, jestli by ti za to něco nezaplatil (ale na média krize dopadne taky docela ošklivě).

Obecně můžeš průběžně hledat, jestli někde někdo nehldá nějakého metodika do projektu spojeného se vzděláváním předškolních a prvostupňových dětí.
určitě můžeš najít nějakou organizaci, co pomáhá znevýhodněným dětem a doučovat pro ně, nebo vést nápravné programy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
27.4.20 13:50

S těmi soukromými školami… ze zkušeností kamarádů-pedagogů je co do platu na těch soukromých o*ebávali ještě daleko víc, než na klasických státních školách. Takže nějaké výběrové soukromé školy, které se snaží si přetáhnout super pedagogy, tak možná, ale jinak bych soukromou jako záruku lepšího platu neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3058
27.4.20 13:59

Práci, kde bych byla spokojená, bych měnila jen v případě, že by mi ty peníze opravdu nestačily. Vy zřejmě máte peněz dost, takže bys pak jinde mohla být nešťastná… Navíc pokud chceš děti, tak je práce ve školství obrovská výhoda.
Ty máš nějakou konkrétní představu o tom, co bys chtěla dělat jiného? Nebo je tohle Tvá práce snů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
27.4.20 14:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám teď nějakou depku nebo co…právě mám měsíc před státnicema. Jinak učím na 1. st. ZŠ - takže do toho práce. O co ale jde. Učení mě hrozně moc baví, ale je za to málo peněz (mám 2 roky praxe - čistý plat 24 tisíc). Přemýšlím, že bych ze školství odešla a dělala někde ve firmě. Nejsem naivní, vím, že spousta lidí dělá i za míň peněz. Jenže u mě opravdu není moc šance na nějaké zvýšení platu (přesněji teda o nějakých 800 kč hrubýho každých 6 let). Tohle povolání má sice spoustu výhod, ale ty peníze :( Co byste dělaly vy? Šly byste raději úplně jinam do práce za lepší peníze nebo zůstaly u staré práce a třeba si našly brigádu?Manžel mě do ničeho nenutí, je mu jedno, co budu dělat.

Chápu a soucítím. Pracuji ve zdravotnické laboratoři, tzn VŠ vzdělání a atestace k tomu. A nemám ani tolik co ty. Navíc je to soukromá lab. tzn žádné tabulkové posouvání. Teď jsem na RD a začínám si pomalu zjišťovat co dál. Práce mě moc baví, nemám ani ambice na vedoucí místo (zahltit se administrativou). No ale kdybych nedej bože zůstala sama s dětmi, tak nás prostě neuživím :zed:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
27.4.20 14:03

Já bych zůstala, ty peníze jsou pěkný (pokud teda nebydlite v Praze), co bych zato dala na malém měste. Upřímně ti závidím a samozřejmě ti to take přeji. Práce tě baví a jednou budeš mít děti :srdce: a dva měsíce prázdnin jsou k nezaplacení. Jak já bych si přála, změnit v 15 rozhodnutí, na jakou školu chci jít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3430
27.4.20 14:08

A co bys konkretne chtela delat a za kolik? Abys nebyla zklamana. 24 cisteho neni zas tak malo a ne vsechny VS pozice jsou nejak extra placene. Ono to obcas vypada ze ma kazdy 100 tisic, ale neni to pravda. A par tisic navic nestoji za praci, ktera cloveka nebavi. Pokud neni v nejake existencni nouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
27.4.20 14:09

Také dělám v oboru, kde je těch peněz podstatně míň, než máš ty, firma není velká, posun nahoru žádný.
V Praze bych měla 3× tolik ale zase náklady na bydlení a jídlo jsou tam taky jinde.
Dle mě buď tam, kde tě to baví i za míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15615
27.4.20 14:18

A kde to žiješ, že je ti 24 čistého málo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7205
27.4.20 14:37

To si musíš rozhodnout sama. Osobně jsem vždy dala přednost dobře zaplacené práci, než něčemu, co by mě sice bavilo víc, ale musela bych si každý měsíc rozmyslet, zda si koupit to nebo to. 800Kč zvýšení platu by mi přišlo jako totální vtip i ročně, natož jednou za šest let… Ale já nejsem ty, takže to finální rozhodnutí je jenom na tobě, každý člověk by tohle cítil jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4455
27.4.20 15:07

A v jaké firme a na jaké pozici bys chtěla dělat? Umíš pracovat s nějakým programem nebo nějaký cizí jazyk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 15:25

@Mallorka : já mám ten samý problém a jako zakladatelka a bohužel bydlím v Praze s nájmem 15 000,– za 2kk… jenže učitelství mě moc baví. u nás něco jako prémie vůbec nejsou a pokud chci dělat práci kvalitně, opravdu mi zabere 8 hodin denně, takže na nějaké další brigády moc není čas :,(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama