Práce dentální hygienistky

Anonymní
19.7.21 20:31

Práce dentální hygienistky

Prosím o zkušenosti - jak práci hodnotíte, jak jste spokojené, finančně i jinak? Pracujete pak pod někým anebo si musíte založit vlastní „ordinaci“?
Jinak slyšela jsem názory, že na dentálku chodí většinou lidi, kterým o chrup jde, takže paradoxně nepřicházíte do styku s lidma, kteří mají zanedbaný chrup, ale to se mi nějak nezdá a asi se musí počítat i s hodně špinavými zuby a nepříjemnými pohledy? Jak na tohle?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
166
19.7.21 23:31

Spoustě lidí krvácí dásně a to i těm co si zuby čistí, né každý má čas každý den projet všechny zuby mezizubními kartáčky. Mě by to asi příjemné nebylo, krev nemůžu vidět. :? Ale peníze si taková hygienistka určitě zarobí hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 10:09

Dentální hygienistka nejsem, ale přicházím s nimi v práci do styku. Za mě je to práce na pytel - děláš na cash, takže je velká konkurence, lidé se často odhlásí těsně před ošetřením a pak máš prostoj a nesezenes náhradu. Napr. během covidu to byl problém - lidi se bali do ordinace jít, navíc spousta z nich neměla peníze, takže rusili návštěvy = ty jsi bez peněz. Když děláš pod doktorem, jsi jím taky placená a mas třeba jen kolem 20tis. hrubého. Když děláš sama na sebe, vydelas si víc, ale zase platíš pronájem, potřebuješ vlastní vybavení ordinace a hlavně nemáš u sebe doktora, který ti dohazuje klienty. Spousta zubařů totiž i podmiňuje ošetření dentální hygienou (nové pacienty nebereme, ale když k nám budete alespoň rok chodit na hygienu, vezmeme vás). Takže upřímně, já bych to delat nešla, je to dost nejistý job :? Prosím nechat anonym.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat