Práce jen na ranní = minimální mzda

Anonymní
21.6.21 19:48

Práce jen na ranní = minimální mzda

Zdravím Vás, musím se vykecat.
Pracuji na směny ranní odpolední (20čistého) 5 let..Taky žádné vyskakováni.
Teď se mi naskytlo místo kde bych pracovala za minimální mzdu, jen na ranní směnu. ( ve školní jídelně)
Ve mě se to strašně pere, jestli to vyměnit, když chci pracovat jen na ranní směnu. Nebo být ve firmě kde jsem. Tak je hlavně bídny ten nízký plat.
Když je minimální mzda 15 200 to musím dostat v čistém, nebo to se ještě z toho odečitaji socka zdravka?
Díky díky… a můžete mi říct, kde pracujete, když máte děti a nemůžete pracovat na směny…děkuji, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1662
21.6.21 19:51
@Anonymní píše:
Teď se mi naskytlo místo kde bych pracovala za minimální mzdu, jen na ranní směnu. ( ve školní jídelně)
Ve mě se to strašně pere, jestli to vyměnit, když chci pracovat jen na ranní směnu. Nebo být ve firmě kde jsem. Tak je hlavně bídny ten nízký plat.
Když je minimální mzda 15 200 to musím dostat v čistém, nebo to se ještě z toho odečitaji socka zdravka?
Díky díky… a můžete mi říct, kde pracujete, když máte děti a nemůžete pracovat na směny…děkuji, děkuji

Ta minimální mzda je v hrubém. Takže z toho ti odečtou ještě odvody.
Důležitý je něco umět a pak máš na výběr i z lepších praci. Co máš vystudované?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7312
21.6.21 19:53

Mám pocit že minimalka je kolem 13 čistého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
21.6.21 19:53
@Anonymní píše:
Díky díky… a můžete mi říct, kde pracujete, když máte děti a nemůžete pracovat na směny…děkuji, děkuji

Odečítají se z toho odvody, ale dej si to do kalkulačky kolik je to konkrétně u tebe. Můžeš tam mít děti a mít čistého víc než hrubého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
21.6.21 19:54
@mackA159 píše:
Mám pocit že minimalka je kolem 13 čistého.

Minimální mzda je vždycky v hrubém. Nikdy ji nemůžeš dávat v čistém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7312
21.6.21 19:56
@Cenarius píše:
Minimální mzda je vždycky v hrubém. Nikdy ji nemůžeš dávat v čistém.

Nepovídej. Ptá se jestli se z toho odečítá pojištění, takže jo, odečítá. Všechny platy jsou v hrubém. V cistym to dělá okolo 13tis. A teď se debatuje o tom že minimální mzdu navýší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
21.6.21 19:58
@mackA159 píše:
Nepovídej. Ptá se jestli se z toho odečítá pojištění, takže jo, odečítá. Všechny platy jsou v hrubém. V cistym to dělá okolo 13tis. A teď se debatuje o tom že minimální mzdu navýší.

A když bude uplatňovat slevu/bonus na dvě děti tak jsou tvoje počty kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7312
21.6.21 19:58

Jinak kam jít dělat.. většinou na jednu směnu dělají právě ve školství, uklízečky, pojišťovny, banky, obchody které mají zavíracku okolo 17h (oděvy, elektro, menší drogerky..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 19:59

@Nicole 1234
Takže si to myslím správně, že se to z toho ještě odečitaji odvody, děkuji za ujasněni… to je strašná Bída pracovat za tak malo peněz. :(

• Citovat
  • Nahlásit
7312
21.6.21 19:59
@Cenarius píše:
A když bude uplatňovat slevu/bonus na dvě děti tak jsou tvoje počty kde?

To tam nepíše že uplatňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 20:00

@Cenarius
Ano platy vždy v Hrubém…
Odvody na deti ap, na to už jsou kalkulačky na netu. To se dá dohledat…

• Citovat
  • Nahlásit
25255
21.6.21 20:03
@Anonymní píše:
@Nicole 1234
Takže si to myslím správně, že se to z toho ještě odečitaji odvody, děkuji za ujasněni… to je strašná Bída pracovat za tak malo peněz. :(

Bohužel je to výběr, víc peněz, ale málo vídat děti a mít problém s vyzvedáváním nebo míň peněz, ale budeš trávit čas s dětmi. Osobně bych nyní šla cestou být s dětmi, až vyrostou můžeš jít zase jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 20:04

@Cenarius ne minimální mzda je 15 200 Kč
Ano teď se debatuje, že by se to zvedlo na 18 000 Kč ( to neprojde)

• Citovat
  • Nahlásit
191
21.6.21 20:05

@Aspera Taky mám prioritu děti, takže hledám ranní směnu, vadí mi ta odpolední směna, celý týden vůbec nevidím malou. A Tak rychle to utíká..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7312
21.6.21 20:06
@Aspera píše:
Bohužel je to výběr, víc peněz, ale málo vídat děti a mít problém s vyzvedáváním nebo míň peněz, ale budeš trávit čas s dětmi. Osobně bych nyní šla cestou být s dětmi, až vyrostou můžeš jít zase jinam.

Pokud si může vybrat tak je to skvělý. Jen bohužel ne každý má takové možnosti. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat