Práce na 30-40h týdne pri rodičáku

Anonymni
4.2.09 09:28

Práce na 30-40h týdne pri rodičáku

Ahoj holky,
prosím o radu - zítra, možná pozítří začnu oficiálně pracovat při mateřské - pobírám rodičák malá má 14 měsíců. Jedná se o práci na HPP.Možná i jen 30h týdně nebo max. 40h.

Vím, že o rodičák tedy nepřijdu,můžu si vydělat libovolnou částku, jen nevím jak je to se zdrav. a soc. pojištěním. Musí to za mě platit zaměstnavatel nebo při mateřské nee?

Holky a máte vy zkušenosti,jak to zvládáte a jsou nějaké problémy s tím papírováním a uzavírání smlouvy?

K.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3136
4.2.09 12:05

ahoj,
já taky pracuju na HPP při rodičáku (teda teď je na manžu) a žádný problémy s tím nejsou…zdravotní ti normálně platí a sociální myslím taky (byla jsem na neschopence a normálně mi to proplatili)

jinak co se „zvládání“ týče, tak to taky celkem jde - nám hlídá babička, malej u ní spí, abychom ho nemuseli ráno v pět budit, takže to je pak po práci vítání :lol:

…ale horší je pro mě myšlenka, abych si to jednou nevyčítala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
4.2.09 13:44

Pokud budeš normální zaměstnanec, sociální i zdravotní je věcí zaměstnavatele. Jen mu nahlaš a dolož (třeba „Oznámením o přiznání RP“), že pobíráš RP. Neplatí pak pro tebe minimální odvody na sociální a zdravotní, v určitých situacích (nemoc, neplacené volno…) ti to může ušetřit peníze, které by jinak zaměstnavatel z výplaty strhl nebo zdanil v superhrubé mzdě.

Jinak s papírováním snad žádné problémy nevidím, podepíšeš pracovní smlouvu, případně něco dalšího (převzetí nějakých věcí, hmotnou odpovědnost, platový výměr…), to už záleží na konkrétním zaměstnavateli.

Hodně štěstí v práci.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama