Práce na čerpací stanici MOL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzik94
Stálice 53 příspěvků 24.01.17 23:09
Prace na čerpací stanici Mol

Ahoj :palec: chtěla jsem se zeptat Jestli tady někdo nemá zkušenosti s práci na čerpací stanici (nejlépe Mol). Už půl roku si bezvýsledně hledám práci a teď se mi naskytla příležitost dělat obsluhu na čerpací stanici, tak nevím, jsem na vážkách :think: Jako práci opravdu potřebují, chceme bydlet s přítelem spolu a na to jsou potřeba finance. Jednalo by se jen o ranní odpolední směny, noční ne. předem děkuji všem za názory, rady, zkušenosti :kytka:

Reakce:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 00:00

Osobne zkusenost nemam, ale moje kamaradka delala nekolik let na Shellce. Treba ti to k necemu bude. Kamaradka delala ranni/odpoledni. Bohuzel mela smulu (nevim, zda to nahodou neni pravidlo) na provozovatele, ktery se snazil naklady na zamestnance minimalizovat zasadne na jejich ukor. Oficialne dostavali pouze minimalni mzdu, potom nejakych par tisic bokem. Tim padem ji do nemocenske atd. slo jen to minimum a od toho se potom odvijely i davky, kdyz byla nemocna. Nutil je krome bezne prace plnit i nad ramec prodeje, napr. cokoladove tycinky a jine zbozi, ktere nabizeli na kase a za to meli narok na tu slozku platu, kterou dostavali bokem. Z toho duvodu byla mezi zamestnanci soutezivost a kdyz nekdo plnil ukazkove, tak byl srovnavan s ostatnimi, kterym potom pan vedouci strhaval penize z platu (tedy z te castky, co dostavali bokem). Pro ty lidi tam to byl dost stres, nevedet, s kolika penezmi mohou pri dalsi vyplate pocitat. Take jim strhaval napr. za znecistene toalety apod., coz ne vzdy byla zrovna jejich vina. Kdyz se zachody kontroluji kazdou hodinu, behem te doby tam prijde dobytek se zablacenyma botama a nez probehne dalsi kontrola/uklid tam dorazi na inspekci sef, ci jeho zena, nebo milenka (konkretne v tomto pripade), tak je pru.er na svete a tisicovka z platu dolu.

Doufam, ze to neni bezna praxe a nekde se treba maji zamestnanci benzinek dobre…

Jeste treba bylo k placi to, ze tam meli kluka, co byl venku u stojanu a nabizel tankovani, ci myti skla. Ten byl placen primo z centraly Shellu, cili ne od konkretniho provozovatele benzinky. V mrazech by se pochopitelne rad schoval do shopu, kde je teplo, ale to mohl jen nejaky urceny cas za celou smenu, i kdyz u pumpy zrovna nikdo nebyl. A vsichni na nej bonzovali. Asi je to hlavne o lidech, co se tam sejdou, ale ja bych si dala sakra pozor, abych mela mzdu ve smlouve (a na vyplatnici) celou, bez nejakych dohod bokem. To nedela dobrotu a dost to vypovida o zamestnavateli.

Zuzik94
Stálice 53 příspěvků 25.01.17 10:04

Jo, to já vím, že to tak na Shellce je, slyšela jsem, že to je i na OMV tak, že musíš lidem nabízet všechno možné, abys měla slušný plat…ale o MOl není nikde nic psané :think:… no je tam napsáno 14 000 čistého, tak nevím co je na tom pravdy…upřímně nevím, jestli tam jít, protože momentálně ještě bydlím v jedné vesnici asi 20 km od Ostravy, kde tam benzínka je…jako kdyby to bylo třeba na 6, tak by mi to tak nevadilo, to je ok, ale už bych tam musela být na 5 a to tady od nás žádný autobus nejezdí a autem jezdit nechci, to bych projezdila polovinu výplaty, na měsíčník mám ještě studentskou slevu :mrgreen: chceme se sice s přítelem co nejdříve stěhovat do Ostravy, tak potom bych to měla super…nevím

No jinak, těch lidí na Shellce, co stojí venku a tankujou lidem, těch mi je upřímně líto…to bych nedělala ani kdyby nevím co… sama to nemám ráda, když přijedu na benzínku a někdo mě otravuje s tím, že mi natankuje, jako bych to neuměla sama…ale některých lidí mi je líto, třeba u nás je jeden pán, starší, který to dostal příkazem od Úřadu práce tam jít, tak tam být musí..od něj si vždycky natankovat nechám, ze slušnosti, ale ostatním vždycky řeknu slušně, že si natankuju sama ;) ještě mám pár hodin na rozmyšlenou :oops:

Sttela
Nováček 1 příspěvek 26.01.17 00:16

Jsem na Molce jako zaměstnanec no v praxi to funguje že jste zaměstnanec provozovatele a je to děs dají vám smlouvu z nerovnoměrnou pracovní dobou což když jsou noční tak žádné příplatky o svátcích ani nemluvim a nedej bože se ptát proč to ve výplatě není. Šikana na pracovišti je dením chlebem takže už ráno ste vytřepaní co se zase bude dít, pokud ve zdraví přežijete tu směnu nemáte vyhráno zaměstnavatel se špatně vyspí a vás po noční 12-ti hodinové směně vzbudí vynadá za banalitu tak že telefon máte 10 cm od ucha.Ja i když jsem silná osobnost práci mám ráda s lidmi prostě po roku to nedávám a musím chtě nechtě odejít.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >