Reklama

Práce na finačním úřadě, nebo účetní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 14.03.18 19:28
Práce na finačním úřadě nebo účetní

Ahoj, prosím je tu někdo kdo dělá nebo má zkušenosti s prací na FÚ? Nyní nabízejí volné místo na pozici „vrchní referent / rada Oddělení kontrolní II“. Nevíte co tato pozice obnáší a jestli se jedná o nejhorší pracovní pozici na FÚ? Slyšela jsem, že je to hodně náročná pozice. Během zaměstnaneckého poměru se dělají nějaké zkoušky? A smlouva se uzavírá nejdříve na rok a potom co se udělají zkoušky je smlouva na dobu neurčitou? Zajímá mě cokoli o této pozici a vůbec celkově jak to na úřadě chodí.
Mám ještě nabídku práce na pozici účetní. Co se týče účetnictví, tak zkušenosti nemám, akorát ze školy, nicméně je to firma, která mne prý na vše zaučí. Tak se nemůžu rozhodnout, jestli se mám zkusit o místo na FÚ ucházet, a nebo jít raději na pozici účetní. Moc děkuji všem za názory. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 14.03.18 19:33

@dorodoro na finančáku nedělám a osobně bych se tam vůbec nehrnula, práce mi přijde dost náročná. Vzala bych tu účetní, zvlášť, pokud si tě firma zaučí. On to sice taky není med, ale dá se to. Tady už mluvím že zkušenosti. :-) tak jsem zvědavá, jestli se někdo ozve a potvrdí nebo vyvrátí mi můj odhad. :-)

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 14.03.18 19:38

Na tuhle pozici se hlásila kolegyně s 20 praxí v účetnictví čehokoli.
No, nakonec vzali učitelku hudby. Asi byla kvalifikovanější.

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 14.03.18 19:44

@Sany80s a je tam ta ucitelka hudby ještě? Stejně, hudba a finančák, úplně rozdílné směry.

radkka
Generální žvanilka 20502 příspěvků 14.03.18 19:47

Vzala bych spíš práci účetní… Nepíšeš, co plat, ale na FÚ bych se nehrnula.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 19:47

Pracovala jsem v podniku jako učetní, praxi jsem neměla, jen co jsme se učili ve škole, vše mi ukázala kolegyně a pohoda.
Sestra pracovala na financaku a šla finančně hodně dolů, dříve taky účetní, ale už ji nebavilo dojíždět, dělala správce daně.
Na pohovor jít přeci můžeš, za to nic nedáš, budes mít o zkušenost víc. Ale si lepší ta účetní.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 14.03.18 19:49

Já jsem ve státní správě spokojená, dobrá pracovní doba, jistý plat. Každá práce je ze začátku náročná, já bych se třeba pozice účetní bála mnohem víc, když nemáš praxi. Podle označení pozice je to v desítce třídě, že? Bude se tam hlásit určitě i pár vysokoškoláků. Ty máš jaké vzdělání? Po nástupu musíš do roka udělat úřednickou zkoušku - všeobecnou a odbornou, pak budeš pod služebním zákonem.

lachtanice86
Kelišová 6084 příspěvků 14.03.18 19:58

Byla jsem 10let účetní. Pracovní poměr jsem ukončila a šla do státní správy na úřad. Bylo to náročné ten začátek.. vše co jsem uměla jako účetní mi bylo k ničemu. Učila jsem se nové věci a těch zákonů. Zkoušku jsem dělala po 2mesicich a zvládla jsem ji. Sociální obor. Teď mám za sebou rok a 2mesice a nemůžu si stěžovat. Pracovní doba mi nesmírně vyhovuje. Peníze mám lepší než jako účetní, jo minulý zaměstnavatel byl fakt škrt.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 19:59

Také o této práci přemýšlím. Jsem účetní už 10 let a už toho začínám mít dost. Každý den přesčasy (neplacené), tlak jak od vedení tak od podřízených. Sice peníze celkem slušné ale měsíčně mám cca 50-60 hod. přesčasu, které nejsou placené a nejde si je vybrat. Co vím tak ve státní správě není problém paragraf na dítě případně dovolená nebo nemocenská. A přesčasy nejsou. Kamarádky máma pracuje na FU v menším městě a pokud není období dni (brezen-duben) tak v podstatě nemá v práci co dělat. Takže já bych možná i za nižší plat volila FU.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 14.03.18 20:01

Holky děkuji za příspěvky. Na tu účetní mě již vzali s tím, že nástup za týden, ale je to pozice všeobecné účetní. Nepožadují zkušenosti, firma mě zaškolí, ale je to o vedení kompletního účetnictví pro firmy. Bude tam člověk, který bude dělat předkontace a já to ostatní vč. uzávěrky :roll: z čehož si nic ze školy nepamatuji. Na úřad jsem zatím žádost nepodala, přijde mi to zatím zbytečné, když nevím jestli raději účetní nebo na úřadě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 20:02
@lachtanice86 píše:
Byla jsem 10let účetní. Pracovní poměr jsem ukončila a šla do státní správy na úřad. Bylo to náročné ten začátek.. vše co jsem uměla jako účetní mi bylo k ničemu. Učila jsem se nové věci a těch zákonů. Zkoušku jsem dělala po 2mesicich a zvládla jsem ji. Sociální obor. Teď mám za sebou rok a 2mesice a nemůžu si stěžovat. Pracovní doba mi nesmírně vyhovuje. Peníze mám lepší než jako účetní, jo minulý zaměstnavatel byl fakt škrt.

To snad není možné, že někdo platí účetní v soukromé firmě méně než ve státním?! 8o tedy chápu, že dost záleží na lokalitě ale u nás se z tabulkového platu nedá pomalu vyžít.

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 14.03.18 20:02
@silvie1978 píše:
Já jsem ve státní správě spokojená, dobrá pracovní doba, jistý plat. Každá práce je ze začátku náročná, já bych se třeba pozice účetní bála mnohem víc, když nemáš praxi. Podle označení pozice je to v desítce třídě, že? Bude se tam hlásit určitě i pár vysokoškoláků. Ty máš jaké vzdělání? Po nástupu musíš do roka udělat úřednickou zkoušku - všeobecnou a odbornou, pak budeš pod služebním zákonem.

Ano, jedná se o 10 třídu. Já mám VŠ. Ano, pracovní doba je super, hlavně ta flexibilní, to by mi vyhovolo. Jen nevím to kontrolní oddělení…

lachtanice86
Kelišová 6084 příspěvků 14.03.18 20:04

@dorodoro tedy nevím co je to za firmu, ale všeobecná účetní nemá na starosti uzávěrky

dorodoro
Stálice 55 příspěvků 14.03.18 20:07
@lachtanice86 píše:
Byla jsem 10let účetní. Pracovní poměr jsem ukončila a šla do státní správy na úřad. Bylo to náročné ten začátek.. vše co jsem uměla jako účetní mi bylo k ničemu. Učila jsem se nové věci a těch zákonů. Zkoušku jsem dělala po 2mesicich a zvládla jsem ji. Sociální obor. Teď mám za sebou rok a 2mesice a nemůžu si stěžovat. Pracovní doba mi nesmírně vyhovuje. Peníze mám lepší než jako účetní, jo minulý zaměstnavatel byl fakt škrt.

A teď máte již smlouvu na dobu neurčitou? A pracovní doba je flexibilní, tzn., že je na Vás jak chodíte, ale musíte splnit určitý počet hodin? Jsou na úřadě nějaké benefity, např. stravenky? A nějaké čtvrtletní odměny také? Ptám se, abych věděla jaké tam nabízejí benefity :lol:

lachtanice86
Kelišová 6084 příspěvků 14.03.18 20:08
@Anonymní píše:
To snad není možné, že někdo platí účetní v soukromé firmě méně než ve státním?! 8o tedy chápu, že dost záleží na lokalitě ale u nás se z tabulkového platu nedá pomalu vyžít.

Ale je to možné. Velká firma, hodně účetních a vedoucí kteří ti do očí řeknou že účetní firmě nevydělávají. Domů jsem chodila a měla klidně 30hodin přesčasu, které se nedaly vybrat a samozřejmě nebyly placené a čistého kolem 15tis. Teď mám víc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >