Práce na mateřské dovolené - mohu, nebo nemohu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 29.01.17 17:23
Práce na mateřské dovolené - mohu nebo nemohu.

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Jak je to s prací na rodičovské vím, stačí mít ve smlouvě jinou náplň. Teď mně jde o to, jestli mohu mít částečný úvazek i při mateřské, pokud bych splnila taktéž podmínku, že budu mít jinou náplň ve smlouvě. Pokud je to možné, je nějaký limit na počet hodin týdně (úvazek, který přichází v úvahu je cca 16 hodin týdně). Prakticky na ten částečný úvazek pracovat určitě budu, jde mně o to, jestli to jde ošetřit i nějak legálně třeba nějakou smlouvou typu DPP nebo jestli toho přibližně půl roku musím předstírat, že nepracuji :-D?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1116 příspěvků 29.01.17 17:33

Asi můžeš - našla jsem toto

http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Elishka1
Závislačka 2745 příspěvků 29.01.17 17:34

Během pobírání PPM od OSSZ nesmíš pracovat na smlouvu, ze které se ti peněžitka počítá (jestli chceš pracovat pro stejného zaměstnavatele, tak ano, mít jinou nápln ve smlouvě, počet hodin je jedno), během pobírání rodičovského příspěvku od ÚP pracovat můžeš jak chceš

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 29.01.17 17:40

@AndilekOli Můžeš pracovat. Já jsem teď taky na MD a taky pracuju ;). Mám to formou DPP.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15481 příspěvků 29.01.17 17:43

Pracovat muzes, limit zalezi na typu smlouvy, na DPP muzes jen 300 hod za rok.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33220 příspěvků 29.01.17 17:44

@AndilekOli při ppm je to omezeno, při rodičáku ne

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 29.01.17 17:46
@matkabagristy píše:
@AndilekOli při ppm je to omezeno, při rodičáku ne
Čím je to omezeno?

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 29.01.17 17:49
@Cuddy píše:
Pracovat muzes, limit zalezi na typu smlouvy, na DPP muzes jen 300 hod za rok.

Já to klidně můžu mít jako smlouvu na dobu určitou…cokoliv…zůs­távám u svého zaměstnavatele a ten o mě stojí, jen jde o to pořešit to nějak správně.

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 29.01.17 17:56
@matkabagristy píše:
@AndilekOli při ppm je to omezeno, při rodičáku ne

Nemáš prosím nějaký odkaz jak je to omezené?

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4556 příspěvků 29.01.17 18:03

@AndilekOli je to. omezeno prave tou naplni prace. Nesmis delat na stejnou smlouvu, jak tu nekdo psal. Respektive stejnou vec ani na dohodu. Musel by ti to napsat jinak. Pri rd uz je to jedno.

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 29.01.17 18:03

@Elishka1 Děkuji, to by byla značka ideál :-)

AndilekOli
Závislačka 4992 příspěvků 29.01.17 18:04
@Ornwen píše:
@AndilekOli je to. omezeno prave tou naplni prace. Nesmis delat na stejnou smlouvu, jak tu nekdo psal. Respektive stejnou vec ani na dohodu. Musel by ti to napsat jinak. Pri rd uz je to jedno.

Děkuji, tak to by bylo fajn :-)

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4556 příspěvků 29.01.17 18:38

@AndilekOli ja tak delam, takze muzes. U nad je blby, ze se to pres md neda v podstate nijak neda opsat. Ale tak kdyz je nejhur, tak to fakturuju az muzu :oops:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63400 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 18:39
@Ornwen píše:
@AndilekOli je to. omezeno prave tou naplni prace. Nesmis delat na stejnou smlouvu, jak tu nekdo psal. Respektive stejnou vec ani na dohodu. Musel by ti to napsat jinak. Pri rd uz je to jedno.

Já jen opravím, že při RD je úplně stejné omezení jako při MD… nesmíš zaměňovat pojem RD a RP ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63400 příspěvků 3 inzeráty 29.01.17 18:40
@Ornwen píše:
@AndilekOli ja tak delam, takze muzes. U nad je blby, ze se to pres md neda v podstate nijak neda opsat. Ale tak kdyz je nejhur, tak to fakturuju az muzu :oops:

Tak ono když bysme to vzali do detailu, tak ani fakturovat nemůžeš to, na co máš tu pracovní smlouvu, ale v reálu to nikdo kontrolovat nebude a faktura snese mnohé.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >