Práce na MD , jak to zvládáte časově

195
25.2.16 23:32

práce na Md , jak to zvladate časově

Ahoj,
chtěla bych se zeptat těch maminek, co, byly čerstvě po porodu a měli praci z domova jak to vše stihaly a jaký měly harmonogram dne, jak jim to šlo když každé tří hoďky i v noci krmily a jak stíhaly starost o domácnost??? Děkuji :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8691
26.2.16 00:35
@Kerstynka píše:
Ahoj,
chtěla bych se zeptat těch maminek, co, byly čerstvě po porodu a měli praci z domova jak to vše stihaly a jaký měly harmonogram dne, jak jim to šlo když každé tří hoďky i v noci krmily a jak stíhaly starost o domácnost??? Děkuji :nevim:.

Na MD s jedním dítkem to bylo v pohodě, ale měla jsem syna hodného, krásně spal, budil se jen na kojení po 3 hodinách, takže já jsem si připadala hodně nevytížená. U druhého už to byl větší adrenalin, protože mi asistoval dvouleťák snad u všeho…no naučilo mě to dělat věci rychle a efektivně, jinak to nešlo :D Řekla bych, že základem všeho je ale povaha dítěte, s křiklounem, který trpí na koliky to půjde těžko, protože máma bude unavená a totálně vyšťavená. Já si raději před porodem nic neplánovala a nikomu nic neslibovala, řešila jsem práci až v šestinedělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 00:37

Ahoj, po porodu cca 2mesice temer vubec, to jsem byla rada, ze existuju:) ale pak si clovek nasel uz nejaky harmonogram. Ja stihala sem tam neco udelat, kdyz syn spal. Pozdeji s mene spankem pres den musi chvilku hlidat manzel, nebo babicky. Ale delam spis takovou kontrolu pres notes, nez ze bych vylozene neco kutila. Jo a fajn je pres mobil pripojeni k prac. mailu. To mi setri cas hodne, to se da celkem dost mailu vyridit pri prochazce, kdy syn spi:) starat se k tomu o domacnost, to ty prvni mesice tak nejak slo, sice ne nak intenzivne, ale slo to. Ale byla jsem rada, kdyz neco clovek spis max uvari, uklid jsem az tak neresila. Ted po pul roce mam vykoukano, ze ideal doba pro domaci prace je hned rano, po snidani. Syn je vyspaly, najezeny, a kdyz uklizim tak na me musi hlavne videt a ja na nej mluvim:D funguje to:D vypravim co mama dela, vozim ho po mistnostech sebou a on lezi v kosiku na brise a posloucha a pozoruje:D kosik je jeste po me a nikdy bych nerekla jaka fajn vec to je! Takze, da se to:) nevim na kolik hod tydne mas tu praci, ale ja par hod za tyden zvladnu. Nevim jak to bude ale dal, pze syn zacina lizt a min pres den spat. Takze pocitam, ze budu muset najit naky jiny zpusob ;) no, nak bude :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
26.2.16 00:46

@creatif3 Já nechala oba syny prostě lézt a hrát si na zemi, v pokojích, všude…jen jsem přizpůsobila podmínky, aby se jim nic nestalo. Naučili se hrát si sami, měli mě na dohled a víceméně to šlo, horší je teď ta kombinace…spolu si neumějí hrát, prcek pořád jen všechno bere staršímu a jsou z toho bitky. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 02:44

Ja pracuju zatim u mesicniho, kdyz spi - tak hodinu rano a dve odpoledne. Neuklizim, mam uklizecku, varim az vecer na dalsi den, koupe manzel. Pres noc se relativne ale vyspim, protoze se budi jednou mezi druhou a treti a pak az rano. A na takovy preruseny spani jsem zvykla uz z dob pred porodem, takze se vyspim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 07:04

@lucillee jj,to je mi jasny, ze ve dvou to je vetsi adrenalin:) prave jak zacina lizt tak idealnejsi ho je nekde vypustit, ale jak pises, udelat tomu podminky. Mame civavu, takze obcas se stane, ze najednou koukam, jak psisko vesele olizuje mrnouse:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
26.2.16 08:30

Kočky děkuju za vaše zkusennosti, asi jaký si to udělám, takový to mám co??? :D myslíte ze budu moct byt schopna 14 dni po porodu 6 hodin denně pracovat s telefonem na uhu???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2196
26.2.16 08:49

@Kerstynka máš hlídání? myslím že 6 hodin denně je moc, ale nevím o jakou práci jde, zkus to a uvidíš, možná jsi jen málo sebevědomá superžena :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
26.2.16 08:50

@Kerstynka To se nedá dopředu odhadnout. Můžeš mít naprosto nenáročné spavé miminko, můžeš mít uplakánka, který z těch šesti hodin může čtyři probrečet, nebo probrečí celou noc a ty budeš po dvou třech takových nocích přes den nepoužitelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18116
26.2.16 08:50
@Kerstynka píše:
Kočky děkuju za vaše zkusennosti, asi jaký si to udělám, takový to mám co??? :D myslíte ze budu moct byt schopna 14 dni po porodu 6 hodin denně pracovat s telefonem na uhu???

6 hodin? To je docela dost, ne? A takto to planujes celou MD nebo pak budes pracovat mene/vice? Ja premyslim, zda pracovat na MD tak 2 hod denne a nebo to nechat az po tech 5 mesicich, kdy pujdu častečně do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20150
26.2.16 09:37
@Kerstynka píše:
Kočky děkuju za vaše zkusennosti, asi jaký si to udělám, takový to mám co??? :D myslíte ze budu moct byt schopna 14 dni po porodu 6 hodin denně pracovat s telefonem na uhu???

Mi přijde, že si to představuješ, jak Hurvínek válku. Pokud budeš mít hlídání dítěte, tak to zvládneš. Mimino není jen o tom ho nakrmit a odložit. Něteré děti takové jsou, ale asi jich nebude většina.
Druhé dítě se mi kojilo po hodině a půl, v bdělém stavu byla první dva měsíce neodložitelná, šest týdnů mělo několikahodinové koliky, kdy jsem ji akorát nosila, polohovala a kojila. Čím je dítě starší, tím míň spí a tím víc potřebuje pozornost. Lezoucí dítě se pak na tebe už I věší, stojící hrabe do počítače apod.
Já doma pracuji, ale mám full time hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
26.2.16 09:55
@Kerstynka píše:

Záleží dost i na tom, jak se budeš ty sama cítit, jak na tom budeš po porodu a u druhého jsem v podstatě naskočila hned po příchodu domů na podobné pracovní tempo jako jsem byla zvyklá…ale u prvního to bylo těžší, než jsem si vychytala všechny ty úkony-jak často přebalovat, kojení bylo v pohodě a malý spal jak andílek pomalu celý den v začátcích.

Buď opatrná s nějakými přísliby zaměstnavateli nebo i vůči sobě, abys pak na sebe nebyla naštvaná, že třeba nezvládáš :hug: (vím o čem mluvím, ta frustrace, když jsi zvyklá fungovat na maximum a najednou to nejde je někdy hrozná) Zase na druhou stránku pro mě představa, že bych se třeba na měsíc měla odpojit od veškeré práce, neřešit pracovní hovory…to bych se zbláznila, stačilo mi u prvního ty první 3 týdny po porodu, to jsem měla pocit, že už se neumím ani vyjadřovat a mozek se mi zastavil…ale každá ženská je naprosto jiná, znám i workoholičky, které se totálně odpojily a byli jen s mimčem a svět pro ně neexistoval

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
26.2.16 10:36

Pěkný den, omlouvám se, že zasahuji do diskuse jiného, částečně to sem i patří..:)…když bylo malé 1 a 3/4, dostala jsem „nabídku“ vrátit se do práce, pracovat z domova, kývla jsem, protože by byla velice pravděpodobná možnost, že si pak najdou někoho jiného a mě už nebudou potřebovat…nyní je malé 3 a 1/4 roku, situace se má tak, že má odklad školky…dělám překlady a podobné věci, je to opravdu velmi náročné se na tuto práci soustředit a u toho mít malou, dospělo to až do takového bodu, že šéf uznal, že jsem se podstatně zhoršila…na sobě to taky pozoruji, že se nesoustředím ani na jedno…ještě jsem chtěla uvést důležitou věc, pracuju v chráněné dílně, pokud nebudu tady, opravdu velmi, velmi těžko budu něco podobného shánět…co byste dělali na mém místě? Za mě=v případě dítěte, které potřebuje ZVÝŠENOU péči, je práce při něm velice těžká, ne-li nemožná..

• Citovat
  • Upravit
18116
26.2.16 10:42

@malyprinc12 To reseni zalezi na mnoho okolnostech, ale hlavne, mas partnera?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20150
26.2.16 10:42

@malyprinc12 Proč nechodí do školky? Pokud bych chtěla/potřebovala pracovat, dávala bych klidně do soukromé I dítě pod 3 roky, pokud by to zvládlo.
Nebo pracovat po večerech, kdy dítě spí a o víkendu, kdy ho bude hlídat tatínek. Nebo zaplatit individuální hlídání doma/chůvu.

Když to shrnu, podle mě se s malými dětmi nedá kloudně přes den pracovat, pokud není hlídání.. Takže si nějak zařídit, aby se o malou někdo staral po dobu, kdy ty potřebuješ klid na práci + něco udělat po večerech, kdy dítko spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama