Práce na MD, když plně kojím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alliena
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 00:03
Práce na MD když plně kojim

Zdravím :mavam: holky Potrebuju poradit s prací. Chtěla bych si nějak přivydělat peníze, ale kde a jak? Na netu jsou samé podvody s obalkama a koralkama, všude chtějí peníze předem a na to jim prdim. Pak mě napadlo nějaké uklizeni, nebo někde něco na par hodin denne, jenže to u nás nepůjde. Přítel je od rána do večera (cca do 20h) v práci a nikoho jinyho na hlídání nemám, jedine tchyně, ale ta se taky vrací z práce kolem 16h a pak má svých starostí dost. No ale hlavně syn skoro 8m je stále plně kojen, přikrmy u nás prostě ještě nejdou. Takže i kdybych si sehnala nějaké hlídání, tak nemám šanci odejít nekam na dyl než hodinu. Takže bych potřebovala buď práci z domova, nebo něco kde můžu byt i s prckem :nevim: nemá někdo zkušenost?

Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 04.10.18 01:05

A co konkrétně umíš? (tj. co můžeš nabídnout, v čem jsi šikovná)?
Co jsi dělala dřív, v čem máš praxi?
V práci s počítačem se alespoň základním způsobem (Word,.pdf) orientuješ?

alliena
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 01:12

Těžko říct :lol: nikdy jsem nic nedelala po domácku. Hned v 18 jsem nastoupila do fabriky, takže praxe jen tam.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 04.10.18 01:55

Jestli nejsi úplně počítačově (a podobně technicky) negramotná, můžeš zkusit třeba mystery shopping… když si zadáš do googlu „how to become a mystery shopper“, vyjedou Ti mnohé možnosti.

Nebo činnosti typu překládání, tlumočení apod… to ovšem předpokládá excelentní znalost příslušného jazyka… (proto jsem se ptala, co konkrétně umíš :-) )

Micaella22
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 04.10.18 03:48

Chod uklizet i s ditetem, rozhazej letaky do schranek u velkych baraku, hlidej nekomu deti…

lasička1
Echt Kelišová 8068 příspěvků 04.10.18 05:00

@alliena Napadla mě roznáška letáků.
Proč si chceš přivydělat peníze?Máš malé,plně kojené dítě.Přítel je od rána do večera pryč,tzn.za ty hodiny by měl donést dostatek peněz pro domácnost.
Pokud nemáš hlídání,tak si nějakou prací hodně zkazíš klidnou a krásnou dobu,co si můžeš užívat mateřské dovolené.

Filanda
Závislačka 4380 příspěvků 04.10.18 06:24

Kolik si potrebujes privydelat? Pokud to neni existencni nutnost a jde spis o naplneni z prace a jsi sikovna muzes nabizet napriklad zehleni, siti (vymeny zipu apod), budou Vanoce tak prodej domaciho cukrovi atd.

Annabela11
Závislačka 2600 příspěvků 04.10.18 06:40

@Micaella22 :lol: Uklízet i z dítětem??Tak teď jsem se pěkně zasmala :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 04.10.18 07:19

S dítětem, které potřebuje být u prsu pomalu častěji než novorozenec, toho moc neuděláš. Vydrž, ono se to zlomí, taky jsem měla některé děti takové :kytka: Mystery shopping(testovaci nakupy) dělá kamarádka a je to dost náročné na čas a soustředěnost. Pracuje tak už s odrostlejšími dětmi, které jsou v době její práce(dopoledne) ve školce a škole. Odpoledne vypracovava „posudky“ pres PC,odesílá.
S malým dítětem nemyslitelné. Mě se dcera vzbudí,sotva vjedeme do obchodu,hraje tam hudba,pipaji pokladny.

Taky si myslím, že pokud je chlap od rána do večera pryč, měl by domů přinést dostatek peněz. Dítě máte jen jedno, tak kam se honit :nevim:

skorotehotna
Kecalka 340 příspěvků 04.10.18 08:14

Ono je hezky, ze chceš něco dělat, ale nikam nemůžeš odejít, hlídání nemáš, a z fabriky toho asi moc nenabidnes. Co bys chtela dělat? Manuálně nebo hlavou alespoň? Tohle mi přijde třeba jako docela sci-fi něco sehnat.

alliena
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 09:53
@lasička1 píše:
Proč si chceš přivydělat peníze?Máš malé,plně kojené dítě.Přítel je od rána do večera pryč,tzn.za ty hodiny by měl donést dostatek peněz pro domácnost.
Pokud nemáš hlídání,tak si nějakou prací hodně zkazíš klidnou a krásnou dobu,co si můžeš užívat mateřské dovolené.

Chci si přivydělat, protože ráda utrácim a nechci utrácet jeho peníze (i když jsou naše, moje peníze se mi utrácejí lépe) :lol:
Jinak na tom finančně nejsme špatně, jde jen o muj pocit a taky abych něco dělala :think:

alliena
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 10:00
@Filanda píše:
Kolik si potrebujes privydelat? Pokud to neni existencni nutnost a jde spis o naplneni z prace a jsi sikovna muzes nabizet napriklad zehleni, siti (vymeny zipu apod), budou Vanoce tak prodej domaciho cukrovi atd.

Stačilo by mi třeba 5-6tisic :D no to cukroví je dobrý nápad, rada peču ???????? tak uvidíme

Fazulina
Závislačka 3934 příspěvků 04.10.18 12:22
@lasička1 píše:

Tak každý nevidí smysl života v celodenním ňuňání se s miminkem. Já jsem při plně kojeném dítěti pracovala z domu a nijak jsem si tu dobu nezkazila. Pracovat může, když dítě spí (pokud by pracovala z domu). Já jsem třeba kolikrát i spící dítě měla na jedné ruce a druhou jsem měla na počítači, nebo mi spalo na klíně atd.

@alliena píše:
Chci si přivydělat, protože ráda utrácim a nechci utrácet jeho peníze (i když jsou naše, moje peníze se mi utrácejí lépe) :lol:
Jinak na tom finančně nejsme špatně, jde jen o muj pocit a taky abych něco dělala :think:

Naprosto chápu, akorát nevím, zda nějakou práci na doma seženeš. Těch je jako šafránu… Držím palce.

alliena
Povídálka 39 příspěvků 04.10.18 13:26

Holky, děkuji za rady, po něčem tady mrknu, snad se najde něco, co by vyhovovalo mě i malemu :)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2051 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 13:39

Kdyz neumis nic exra, tak to je tezky delat z domova :nevim:
1. Jeste muzes zkusit psat blog na nejake tema, ktere te zajima. To je tedka moderni a pokud se to bude vice lidem libit, tak jsou za slusne penize za umisteni reklamy.
2. Nebo lze delat z domova spravu stranek a socialnich siti ruznym firmam, co na to nemaji cas.
3. Copywriting
4. Online poradenství lidem napr pri vyberu dovolene, na to bys ale musela mit skoleni od cestovní kancelare
4. Uklizeni, zehleni, peceni, siti, pleteni, hlidani…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >