Práce na půl úvazku - ano/ne?

122
14.4.21 11:08

Práce na půl úvazku ano ? Ne?

Caudy prosím o radu. Hledám si novou práci, co si budeme povídat, v téhle době je to umění 🤔 Jediné co přichází v úvahu tak mi nabídli jen půl úvazku, jenže já moc nevím pro a proti 🙂 mohl by jste mi to někdo vysvětlit jak to pak chodí a tak? Budu mít nárok na marození, na mateřskou a tak? Díky moc za vysvětlení :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3275
14.4.21 11:13

Jedine proti je mnozstvi penez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8178
14.4.21 11:16

Je to to stejný akorát máš polovinu peněz. Na nemocenskou budeš mít nárok, akorát opět ji budeš mít placenou podle tvyho výdělku. Na mateřskou budeš mít nárok pokud splnís podmínky a zase by byla pocitana z průměrného výdělku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7901
14.4.21 11:19

@Terka92 všechno jak u normálního, jen bude cca všechno poloviční. Možná třeba nebudeš mít nárok na nějaké benefity apod. Ale to těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
14.4.21 11:31

Lepší jak sedet doma na zadku, nikdo neříká, ze v te práci musíš zůstat, časem můžeš najít něco i na plný uvazek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
14.4.21 11:51

Vzala bych to, nakonec se ti půl. Úvazek zalíbí. Já ho mám k malym dětem a jsrm nadsena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53429
14.4.21 11:59

Taky si myslím, že je lepší, že to vezmeš, než sedět doma na zadku nebo na ÚP.
Už mám teda přes jeden celý úvazek a vyhovuje mi to. Ale po dětech jsem vystřídala různé varianty úvazků - 1/2, 3/4, celý a teď mám teda zase krapet větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9906
14.4.21 12:02

Taky pracuju na poloviční úvazek kvůli malému synovi a jsem spokojená maximálně, mám dost času vyzvedávat ho brzo ze školy, jít s ním ven, vařit nakupovat, vodit ho na kroužky… Užívám si to maximálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9318
14.4.21 12:26

@Terka92 Hlavně je otázka, jestli polovičním úvazkem myslí zaměstnavatel skutečně pracovní poměr na poloviční úvazek, nebo ti chce dát jen dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
14.4.21 12:54

Poloviční úvazek je ideál. Já ho mám taky. A děti nejsou malé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
14.4.21 13:05
@Lendeš píše:
@Terka92 Hlavně je otázka, jestli polovičním úvazkem myslí zaměstnavatel skutečně pracovní poměr na poloviční úvazek, nebo ti chce dát jen dohodu.

Souhlasím, když jsem hledala nabídka byla na poloviční úvazek, ale ve skutečnosti hledali na dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.4.21 16:20

U polovičního úvazku je vše kráceno na polovinu, hlavně ty prachy :-)

Výhoda je, že u zkráceného úvazku nemůžeš být nucena do práce navíc!
Nicméně, nevýhoda je, že příplatky za přesčasy se platí, až když pracuješ víc, než 8hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat