Práce na zahraniční smlouvu a vše okolo

Anonymní
29.4.21 17:01

Práce na zahraniční smlouvu a vše okolo

Prosím o radu.
Mám možnost pracovat na dálku pro zahraniční firmu, klasická smlouva, platila bych daně, pojištění v té dané zemi. Moje otázka je, jak to řešit v čr - zda se zde odhlásit na pojišťovně, případně jak to je se sociálním a nemocenským pojištěním (v budoucnu bych ráda na mateřskou a tyto věci bych měla ráda podchycené). Nebo netřeba řešit nic a úřady si to nahlásí samy? Jde o zemi v EU.
anonym, mám tu známé a rodinu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1362
29.4.21 17:42

A žít budeš kde? v ČR? Celekm záleží, jaká země to je, ale pokud vím, pojištění ti platí zaměstavatel. Zároveň můžeš být pojištěna pouze v jedný zemi, tj budeš se muset z ČR odhálsit. Sociální si tu klidně extra platit můžeš, to není povinné. Co se týče mateřské, tak se teďka asi pustím na trochu nejistý led, ale myslím, že by ji budeš čerpat ze země, pro kterou pracuješ - protože je v podstatě v režii zaměstnavatele. Naopak rodičovský příspěvek se pobírá v zemi, ve které žiješ, ale jak to přesně je ve tvým případě, je určitě lepší si ověřit na příslušných úřadech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 17:44

Budu bydlet v ČR. No, trochu se bojím, abych pak na tu mateřskou měla nárok, sociální by snad měl odvádět zaměstnavatel :(

• Citovat
  • Nahlásit
801
29.4.21 20:44

Záleží zda má ta daná země s ČR bilaterální dohodu, zároveň kde budeš daňový rezident atp., takže si ověř, co za tebe bude zaměstnavatel odvádět, a pak tady na místních úřadech požádat o výjimky, abys tu nemusela danit a odvádět socko. Plus tedy si budeš muset pořešit i zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat