Práce na zkrácený úvazek

Anonymni
26.1.09 11:22

práce na zkrácený úvazek

Ahoj, jsem na RD a mám možnost nastoupit do nové práce na zkrácený úvazek, plat nic moc , ale práce je lehká a jen 8×12h v měsíci :-) cca 60 Kč/ hodina - čistého, jak se bude počítat sociální, zdravotní , daně - je minimum z kterého se to vypočítává, platí daňové zvýhodnění na dítě??? práce je na smlouvu , ne dohoda… dá se v takovém případě RD"přehlásit" na muže (OSVČ) aby měl placeno zdravotní pojištění státem??? ono každá koruna dobrá :oops:
Moc děkuji Marie

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.1.09 15:03

Ahoj, řešení jsou dvě:
1. ponecháš si rodičovský příspěvek a uzavřeš pracovní smlouvu, kde bude uveden úvazek, v případě, že pobíráš rodičovský příspěvek, tak platíš zdravotní pojištění ve výši 4,5% z hrubé mzdy a sociální pojištění ve výši 6,5% z hrubé mzdy, zaměstnavatel za Tebe bude platit zdravotní pojištění ve výši 9% z hrubé mzdy a sociální pojištění ve výši 34% hrubé mzdy, můžše podepsat prohlášení poplatníka daně z příjmů na rok 2009 a uplatnit si slevu na dani- poplatník a i dítě, v případě pobírání rodičovského příspěvku se platí zdravotní pojištění jen z toho, co si vyděláš, neuplatňuje se tzv. minimální vyměřovací základ, akorát nesmíš dávat dítě do školky nebo jeslí na více než pět dní v měsíci, zda si zaplatíš někoho na hlídání, nebo hlídá někdo z rodiny je sociálce jedno.
2. Přehlásiš rodičák na manžela- nebudu muset jako OSVČ platit zálohy, ale Ty budeš muset platit zdravotní pojištění z minimálního vyměřovacího základu to je 8 000 Kč, když si vyděláš méně, tak zaměstnavatel Ti spočítá zdravotní pojištění z toho min, základu, sociální pojištění a daně budou obdobně jako bod 1.
Osobně bych doporučila ponechat si rodičák a nic nepřehlašovat. Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.1.09 17:59

Jitko , děkuji… mohla bych se ještě zeptat a ta sleva na dani - ta je stejná ať pracuji na celý či zkrácený úvazek? tedy je to těch 2070,– Marie

• Nahlásit
  • Citovat
857
28.1.09 17:08

Ano, ta je stejná, pokud bys jí nevyčerpala, zohlední se ti i „nevyužitá“ část při zúčtování po skončení roku.
Přehlášení rodičáku - nech si to někde spočítat - záleží i na manželových příjmech (pozor, OSVČ se berou trochu jinak) - pokud má hodně nízký „zisk“, asi by se vyplatilo - mohl by mít menší ne jen zdravotní, ale i sociální - nebo sociálku vůbec žádnou a přitom by se mu počítaly roky do důchodu. Je ale potřeba pracovat s konkrétními čísly v konkrétním roce. A bohužel dopředu, takže odhadovat a možná se mýlit.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
7.9.11 18:23

Mám dotaz :lol:
Uvažuji o pracovním poměru na zkrácený úvazek 2-4 hod. denně. Zajímá mě ,jak je to se sociálním a zdravotním pojištění u zkráceného úvazku.Platí zaměstnavatel nebo je to u zkr. prac. úvazku jinak???Vím,že když je to na smlouvu nebo dohodu tak zaměstnavatel nic takového neplatí..... :roll:

Díky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70671
7.9.11 18:26

Při zkráceném úvazku se sociální a zdravotní normálně platí, nevím co si myslela tou smlouvou nebo dohodou, ale na dohodu o pracovní činnosti se sociální a zdravotní taky platí, neplatí se pouze na dohodu o provedení práce, která je omezená 150 hodinami za rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
7.9.11 19:21

Díky......jj myslela jsem dohoda nebo smlouva o provedení práce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katrin.fere
21.10.13 19:46

Dobrý den měla bych dotaz. Můj přítel pracuje na poloviční úvazek a platí polovinu zdravotní a sociální, chtěla jsem se zeptat když má dítě jestli se na něho vztahují taky úlevy na dítě? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
21.10.13 19:48

No tak jestli neuplatnuješ úlevy na děti ty (matka dětí),tak je může uplatnovat otec - tvůj přítel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama