Práce (nemohu se rozhodnout) - vaše názory

Anonymní
26.5.20 12:27

Práce ( nemohu se rozhodnout) - vaše názory

Ahojte, už pár týdnů řeším velké dilema ohledně práce a opravdu si nevím rady, tak mě napadlo, že to třeba některá z Vás řešila a je spokojena :) Omluva za anonym, jelikož sem chodí znamé z práce. Mohu nastoupit do práce do státní složky, kde bych měla teplé místečko v kanceláři a velmi dobrý plat, ale dojížděla bych cca hodinu denně. Měla bych klídeček a skoro žádný stres a mohli bychom si dovolit třeba svoje bydlení a další výhody. Bojím se ale, že za čas by mě jak dojíždění, tak stereotyp mohly přestat bavit a byla bych nešťastná. Jako druhou možnost uvažuji najít si nějakou normální práci a přihlásit se na dálkové studium na obor, kterým bych se později mohla živit a který jsem vždycky chtěla dělat. I po studiu ale by plat nebyl tak dobrý (zdravotnictví). A teď řeším dilema, jestli jít za prací, která by mě bavila nebo se spíš finančně zabezpečit. Je mi 28 let. Uvědomuji si, že škola by byla ještě nějaký rok zápřah, ale zase co jsou 3 roky proti celému životu. Jak byste se rozhodly? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13312
26.5.20 12:30

Nastup do státní sféry a pomocí klidu a dostatku peněz se připrav na případné založení rodiny. Studium zvládneš začít přitom a dokončit na rodičáku a pak budeš mít buď kam se vrátit a nebo prostě začít s doplněnou kvalifikací.
Bydlení pak řešte tak, abys to měla blíže k pracovišti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
26.5.20 12:34

Já bych volila jistotu, takže teplé místečko v kanceláři. Hledat novou práci můžeš kdykoliv až tě začne rozčilovat to dojíždění atd.
PS: jistota je jistota :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
26.5.20 12:40
@Anonymní píše:
Ahojte, už pár týdnů řeším velké dilema ohledně práce a opravdu si nevím rady, tak mě napadlo, že to třeba některá z Vás řešila a je spokojena :) Omluva za anonym, jelikož sem chodí znamé z práce. Mohu nastoupit do práce do státní složky, kde bych měla teplé místečko v kanceláři a velmi dobrý plat, ale dojížděla bych cca hodinu denně. Měla bych klídeček a skoro žádný stres a mohli bychom si dovolit třeba svoje bydlení a další výhody. Bojím se ale, že za čas by mě jak dojíždění, tak stereotyp mohly přestat bavit a byla bych nešťastná. Jako druhou možnost uvažuji najít si nějakou normální práci a přihlásit se na dálkové studium na obor, kterým bych se později mohla živit a který jsem vždycky chtěla dělat. I po studiu ale by plat nebyl tak dobrý (zdravotnictví). A teď řeším dilema, jestli jít za prací, která by mě bavila nebo se spíš finančně zabezpečit. Je mi 28 let. Uvědomuji si, že škola by byla ještě nějaký rok zápřah, ale zase co jsou 3 roky proti celému životu. Jak byste se rozhodly? Děkuji :kytka:

Teď nebudeš mít normální práci? :think: Nevim o jaký obor by se mělo jednat, ale práci ve zdravotnictví, předpokládám na směny, bych asi oproti kancelářské práci moc normální nenazývala. Osobně preferuji jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4638
26.5.20 12:40
@Minnie2 píše:
Já bych volila jistotu, takže teplé místečko v kanceláři. Hledat novou práci můžeš kdykoliv až tě začne rozčilovat to dojíždění atd.
PS: jistota je jistota :mavam:

souhlas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
26.5.20 12:43

Pokud by to šlo, vzala bych tu práci v kanceláři a dálkově studovala ten vysněný obor. Já jsem taky dojížděla denně do práce cca 40 km a zvykla jsem si na to, takže v tom bych problém neviděla (teda mě osobně to nevadilo :) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
26.5.20 12:45

Sla bych do státní sféry. Studovat budeš dálkově a klid v práci a finanční jistota ti ve studiu velmi pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 12:48

Právě, že při té práci by mě asi studovat úplně nenechali, jelikož studium zahrnuje praxe a plus některé pátky, kdy musíš docházet na přednášky. Tak právě jsem si říkala, že by bylo dobré najít něco, kde bych se s nima lépe domluvila a studovat by mě nechali. Ohledně toho dojíždění se mi nelíbí, že není skoro žádný volný čas pro sebe. Domu budu jezdit kolem pul 6 a to už člověk těžko něco stíhá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
702
26.5.20 12:48

Musíš si to zvážit sama. Já bych třeba dojíždět hodinu fakt nechtěla - ale pokud to bylo myšleno 30 minut tam a 30 zpátky, tak je to OK. A záleží na oboru, třeba u mě by práce pro státní složku znamenala pevnou a šerednou pracovní dobu (kvůli pozdějšímu začátku úředních hodin bych tam zabila celý den), nudu s nárazovým stresem, a asi o třetinu nižší výplatu než v soukromém sektoru… Ale určitě jsou i pružnější obory, takže těch negativ je míň. U tebe je tedy negativum jen to dojíždění, a jak říkám 30 minut na cestu není nic hrozného. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 12:55

@listento Bohuzel je to hodinu rano i hodinu odpoledne, takže zabité přes 2 hodiny času. Dojíždět ráno na 7. Pracovní doba pevná do 16h. Volné víkendy a svátky. Ale jak píšeš, bojím se té nudy. Jsem člověk, který se rád učí nové věci a ne sedí za počítačem a datluje tabulky. Ale peníze jsou taky potřeba k žití :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
13854
26.5.20 13:08
@Anonymní píše:
Ahojte, už pár týdnů řeším velké dilema ohledně práce a opravdu si nevím rady, tak mě napadlo, že to třeba některá z Vás řešila a je spokojena :) Omluva za anonym, jelikož sem chodí znamé z práce. Mohu nastoupit do práce do státní složky, kde bych měla teplé místečko v kanceláři a velmi dobrý plat, ale dojížděla bych cca hodinu denně. Měla bych klídeček a skoro žádný stres a mohli bychom si dovolit třeba svoje bydlení a další výhody. Bojím se ale, že za čas by mě jak dojíždění, tak stereotyp mohly přestat bavit a byla bych nešťastná. Jako druhou možnost uvažuji najít si nějakou normální práci a přihlásit se na dálkové studium na obor, kterým bych se později mohla živit a který jsem vždycky chtěla dělat. I po studiu ale by plat nebyl tak dobrý (zdravotnictví). A teď řeším dilema, jestli jít za prací, která by mě bavila nebo se spíš finančně zabezpečit. Je mi 28 let. Uvědomuji si, že škola by byla ještě nějaký rok zápřah, ale zase co jsou 3 roky proti celému životu. Jak byste se rozhodly? Děkuji :kytka:

Jestli je to něco jako fyzio, tak ano. Prostě živnost, jinak ne. Ta kancelář by pro mě vyhrála, zvlášť s dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
26.5.20 13:12
@Anonymní píše:
@listento Bohuzel je to hodinu rano i hodinu odpoledne, takže zabité přes 2 hodiny času. Dojíždět ráno na 7. Pracovní doba pevná do 16h. Volné víkendy a svátky. Ale jak píšeš, bojím se té nudy. Jsem člověk, který se rád učí nové věci a ne sedí za počítačem a datluje tabulky. Ale peníze jsou taky potřeba k žití :roll:
:andel:
Tak to na rok zkus, třeba se nudit ani nezacnes. Nebo proč myslíš, že se budeš nudit, třeba te lidi budou bavit až až. Bude to na přepážce? jaký odbor? A co by si teď chtěla jít dělat, nejde za kasu třeba a k tomu studovat? Zdravotnictví mě osobne neláká, směny a pak s dětmi…ale někdo to má jako poslání, chápu. Takže za mě zkus tu kancelář první a odejít můžeš vždycky
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1589
26.5.20 13:15

Záleží jestli plánuješ třeba výhledově děti? Já jsem měla první práci takhle náročnou na dojíždění, jako jo, peníze jsem vydělala, ale osobní život byl dost na prd v té době. Ale tam to bylo jednak 40 km dojíždění, ale ještě mi nenavazovaly vlaky, takže se to různě protahovalo, a v práci jsem taky rozhodně nebyla 8 hodin denně, když se třeba něco dělo, tak tam byl člověk 10, 12 nebo 14 hodin. Pak jsem našla práci blíž a s lepším work-life balance, plus jsem věděla že to je něco co můžu dělat i po dětech, ve finále mám možnost pracovat i z domu při rodičovské. Ty bys mohla při rodičovské třeba studovat, pokud po tom toužíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5304
26.5.20 13:23
@Anonymní píše:

Rozhodnout se musíš sama, ale s dětmi bych volila jistotu. A pokud se jedná o služební poměr, tak do toho bych šla všemi deseti. Pracovní dobou ti třeba časem povolí upravit, zvlášť pak s dětmi. A při této práci můžeš studovat. Na praxi si můžeš brát dovolenou nebo se časem domluvit. Záleží co je to za obor a jak moc se kryje s tou prací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
26.5.20 13:24
@Anonymní píše:
@listento Bohuzel je to hodinu rano i hodinu odpoledne, takže zabité přes 2 hodiny času. Dojíždět ráno na 7. Pracovní doba pevná do 16h. Volné víkendy a svátky. Ale jak píšeš, bojím se té nudy. Jsem člověk, který se rád učí nové věci a ne sedí za počítačem a datluje tabulky. Ale peníze jsou taky potřeba k žití :roll:

Zkus najít něco jiného, to dojíždění je děs a práce tě taky příliš neoslovuje. Jsi mladá, možností máš spoustu, nezahrabej se někde na státní židli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama