Práce po RD, neví jestli bude místo

Anonymní
29.4.21 15:21

Práce po RD, neví jestli bude místo

Ahoj, na konci srpna mi bude končit RD. Mám smlouvu na dobu neurčitou. Dnes jsem mluvila se sefovou, aktivně jsem ji kontaktovala já, abych se domluvila co a jak. Řekla mi, že mé místo je obsazené a že do týmu teď aktuálně nikoho nepotřebuje. A že mě bude kontaktovat personální. Jsem z toho docela vykolejená. Co teď můžu čekat? Vrátit bych se do této práce chtěla. Ale zase ne se někam násilím vetřít. Na druhou stranu se jedná o velkou firmu, jenže jiná oddělení jsou dost specifická, nemám kvalifikaci a znalosti abych šla případně do jiného oddělení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8314
29.4.21 15:27

Tak nejspíš ti dají výpověď (což by na RD neměli pokud se nerusi zamestnavatel, nebo jeho cast) a nebo se tě budou snažit přesvědčit na dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
29.4.21 15:27

Ja si tedy myslím, že ti to místo nemůžou nedat… To by tvoje pozice musela být zrušena a pak bys měla nárok na odstupné. Jestli to je ale tak, že na tvou pozici přijali někoho jiného, tak ho museli přijmout jako zástup za tebe a tedy bys měla mít možnost se vrátit… No třeba mě někdo opraví :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 15:30

@Mialina na mém místě je kolegyně, která byla před tím na jiném místě. Vlastně se přijmul novy člověk na tu nejnižší pozici. Ostatní jakoby poskočili nahoru. Všichni mají smlouvy na neurčito. Zástup za RD nemá nikdo, to se v té firmě nedává.

• Citovat
  • Nahlásit
8314
29.4.21 15:30
@Mialina píše:
Ja si tedy myslím, že ti to místo nemůžou nedat… To by tvoje pozice musela být zrušena a pak bys měla nárok na odstupné. Jestli to je ale tak, že na tvou pozici přijali někoho jiného, tak ho museli přijmout jako zástup za tebe a tedy bys měla mít možnost se vrátit… No třeba mě někdo opraví :think:

Nee, stejný místo ji musí držet myslim jen po dobu mateřské. Na RD ji pak jen drží místo, samozřejmě odpovídající kvalifikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 15:31
@JancaS84 píše:
Tak nejspíš ti dají výpověď (což by na RD neměli pokud se nerusi zamestnavatel, nebo jeho cast) a nebo se tě budou snažit přesvědčit na dohodu.

Přesvědčit na dohodu… A co když s nabízenou dohodou nebudu souhlasit?

• Citovat
  • Nahlásit
8314
29.4.21 15:32
@Anonymní píše:
Přesvědčit na dohodu… A co když s nabízenou dohodou nebudu souhlasit?

Tak ti dají výpověď až se vrátíš do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 15:35
@JancaS84 píše:
Tak ti dají výpověď až se vrátíš do práce.

Ale k tomu taky musí mít nějaký důvod… A hlavně, když se nebudu mít kam vrátit? On tam je problém, že když nemají schválenou pozici, tak mi nedají ani PC ani židli.

• Citovat
  • Nahlásit
21073
29.4.21 15:36

Tak oni ti nemusi držet konkrétní místo, kde jsi byla před RD, ale musí ti držet nějaký flek ve firmě, takže te klidně můžou převelit na jiné oddělení, pak záleží na co potřebuješ jakou kvalifikaci no. Nebo se vratis do práce a oni ti daj výpověď třeba pro nadbytecnost, takže jsi za nějaké 2 měsíce zas v háji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2251
29.4.21 15:39
@JancaS84 píše:
Nee, stejný místo ji musí držet myslim jen po dobu mateřské. Na RD ji pak jen drží místo, samozřejmě odpovídající kvalifikace.

Ne, odpovídající smlouvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 15:39
@Kriss Tina píše:
Tak oni ti nemusi držet konkrétní místo, kde jsi byla před RD, ale musí ti držet nějaký flek ve firmě, takže te klidně můžou převelit na jiné oddělení, pak záleží na co potřebuješ jakou kvalifikaci no. Nebo se vratis do práce a oni ti daj výpověď třeba pro nadbytecnost, takže jsi za nějaké 2 měsíce zas v háji.

Jasně, ale do jiného oddělení nemám kvalifikaci a vrátit se s tím, že mi dají hned výpověď… Tam se pracovní místa musí těžce schvalovat u Zahraničního vedení, bez toho mi nedají ani židli, PC, stůl a tužku. Tak nevím jak by tohle chtěli udělat. Můžu s nimi licitovat ohledně případné dohody?

• Citovat
  • Nahlásit
2251
29.4.21 15:41

Zakladatelko, pokud pro tebe nebudou mít práci odpovídající tvé smlouvě, buď ti dají výpověď z organizačních důvodů nebo s tebou uzavřou dohodu z těch samých důvodů. Pak ti náleží odstupné podle výše odpracovaných let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 15:42

Mě prostě zarazilo, že šéfová teď neví jestli bude někoho potřebovat. Kdy mi končí RD ví 3 roky a přeci návrat z RD není nábor nového zaměstnance, tak nějak nechápu tu její větu. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5599
29.4.21 15:45

To tam tedy mají pěkně blbě :cert: máš smlouvu na neurčito, takže holt měli vzít někoho na zástup. Strašně si dávej pozor na to, co na Tebe chtějí ušít. Určitě bych kontaktovala nějakou právní poradnu už nyní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 15:45
@carsa píše:
Zakladatelko, pokud pro tebe nebudou mít práci odpovídající tvé smlouvě, buď ti dají výpověď z organizačních důvodů nebo s tebou uzavřou dohodu z těch samých důvodů. Pak ti náleží odstupné podle výše odpracovaných let.

Dobře a můžu s nimi ohledně výše odstupného diskutovat? Je nějaká šance či možnost vymoci si vyšší odstupné nez zákonné? Abych uvedla na pravou míru proč se ptám - jedná se o velkou firmu, Covid ji spíše zakázky přinesl, já se chtěla vracet už v 1 roce dítěte a pak i ve 2 letech, ale oni neměli zájem. Jinými slovy se mnou trochu vydrbali.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat