Práce po šestinedělí - dá se to zvládnout?

Anonymní
9.6.15 14:08

Práce po šestinedělí - dá se to zvládnout?

Ahoj holky,
píšu raději anonymně, nechci to všechno zakřiknout.
6.5 jsem porodila druhé dítě (starší má 2,5). Známý mi už před porodem nabídl práci. On sám podniká - dělá daňového poradce a vede účetnictví více firmám. Za 2 roky má jít do důchodu a rád by mi předal klienty. Prostě nabídka snů, co se neodmítá.
Mě je 22, školu mám v oboru, ale to je všechno. Po skončení RP bych nejspíš nastoupila do nějakého supermarketu nebo bůhví kam a za kolik peněz. Kancelář má pár baráků od nás, práci si budu nosit domů a zatím by to bylo třeba na 3 dopoledne v týdnu, časem víc (nejspíš od září co půjde starší do školky).
Pracoval tak někdo s tam malými dětmi? čekat nemůžu, buď by si vzal někoho jiného, nebo začnu já. Mám z toho docela nervy, za prvé to bude moje první práce, za druhé dost náročná na psychiku (zodpovědnost a tak) a hlavně abych zvládala i děti, domácnost a tak..Starší je zlatíčko, je hrozně hodná, rozumná, šikulka. Malej je zatím hodně malej, takže nevím jakej bude až přestane tolik spát přes den, ale v noci se vyspíme všichni, zatím nebyla ani jedna proplakaná noc, tak snad to nějak zvládnu.
Ráda bych, kdyby mi tady nějaká maminka napsala že to zvládla v pohodě a určitě nebudu tak vystresovaná jak teď :mrgreen: Dneska se jdu podívat do té kanceláře a budu si brát první práci (zatím jenom vyloženě řazení papírů do šanonu a tak), abych viděla jestli to teda budu zvládat nebo ne.
Doufám že jo :mrgreen: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
9.6.15 14:17

Zkušenost nemám, ale pokud budeš moct zatím z domova, a je to na dlouho do budoucna, to neváhej, zvládnout se to dá určitě :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1697
9.6.15 14:20

Šla bych do toho. Já dělala tak 2 hodiny denně prakticky od návratu z porodnice, pak jsem to postupně navyšovala. Též se jednalo/jedná o práci, která vyžaduje přesnost atp. Budeš mít aspoň pocit, že nelítáš jen kolem domácnosti a dětí a že děláš něco užitečného a pro svůj profes. rozvoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17297
9.6.15 14:20

Zkušenost nemám, ale pokud bych měla takovou příležitost tak bych neváhala :kytka: a s domácností ti může pomoct i manžel pokud to nebude stíhat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.15 14:27

Právě že je to zajištění na dlouho ;) pokud to budu zvládat já, tak to bude fungovat, za 3 roky bych si mohla udělat vlastní ŽL a za další 2 pracovat jenom na sebe :palec: a to že lítám jenom kolem dětí je fakt a před druhým těhotenstvím jsem z toho byla dost na nervy. a fakt je ten, že by to přišlo určitě zase. teď jsem hrozně natěšená, tak hlavně aby to vydrželo :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
18639
9.6.15 14:28

Nedokážu si představoit, že se na tři dopoledne v týdnu zašiju k práci. Možná tak na tří pozdní večery. Mám děti 2 měsíce a 2 roky.

1. staršímu se musím věnovat (možná to u vás odpadá, pokud si malá zvládne hrát celé dopoledne sama a je samostatná co se týče záchoda, oblékání.
  1. ač mimino většinou dopoledne chrní, je potřeba ji kojit, přebalovat, zabavit ve chvílích, kdy bdí
  1. nemůžu smrdět s dětmi 3 dopoledne doma, musí se nakoupit a děti potřebují vyvenčit

Kombinace výše uvedeného nejde dohromady s požadavkem mít 3 dopoledne klidu na práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
9.6.15 14:30

Rozhodně se to zvládnout dá, já jedu od porodnice na plný (pravda místy mírně šizený) a jde to, akorát počítej s tím že péče o domácnost prostě do háje půjde - více či méně :mrgreen: protože to je to první, co se dá šidit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1659
9.6.15 14:33

Pokud budeš mít podporu partnera, babiček, případně paní na výpomoc, tak to určitě půjde. Já si to třeba ale u svých dětí moc představit neumím. Mám syna 2,5 roku a 4M holčičku. Často s nimi nezvládám ani domácnost. Syn vyžaduje hodně pozornosti a s malou zase máme problémy s kojením. To ale víš jen ty sama, jestli to zvládneš. Já bych to zvládala jedině v noci mezi kojením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.15 14:33

@Svistice děti by byli na hlídání :palec: máme 2 prababičky (65 let - aktivní) v důchodu, můj táta pracuje týden a týden má volno a moje mamka pracuje na směny

• Nahlásit
  • Citovat
9.6.15 14:35

Pokud si seženeš někoho na hlídání dětí, tak by to šlo. Známá takto pracuje od 3. měsíce každého z dětí. Jsou od sebe jenom 15 měsíců a zvládá to v pohodě. Střídají se u ní obě babičky, když je v práci. Pracuje tedy v kanceláři mimo domov.
Sama pracuji 1 den v týdnu a musím uznat, že při práci mimo domov mi to jde mnohem rychleji od ruky a více se koncentruji jenom na práci. Tak radši jdu do kanceláře a až to mám hotové, tak jdu domů s pocitem dobře vykonané práce. Na hlídání mám také babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
9.6.15 14:37

Pokud budeš mít hlídání a podporu rodiny tak neváhej. Podobná nabídka se nemusí opakovat. Také zkušenost nemám, asi hodně záleží, na tom jaké máš děti a to víš jedině Ty. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.15 14:42

Starší je v pohodě, ale mladšího moc neznám :mrgreen: zatím spí, jí a dvakrát denně řve snad hodinu v kuse - zatím neznám důvod :roll: :mrgreen: ale hodně se mu líbí v kočárku a až bude starší, tak ho hlídací babičky snad nějak zabaví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1697
9.6.15 14:52
@Anonymní píše:
Starší je v pohodě, ale mladšího moc neznám :mrgreen: zatím spí, jí a dvakrát denně řve snad hodinu v kuse - zatím neznám důvod :roll: :mrgreen: ale hodně se mu líbí v kočárku a až bude starší, tak ho hlídací babičky snad nějak zabaví :kytka:

no tak jestli máš babičky, které pomůžou, tak bych neváhala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
9.6.15 14:52
@Anonymní píše:
@Svistice děti by byli na hlídání :palec: máme 2 prababičky (65 let - aktivní) v důchodu, můj táta pracuje týden a týden má volno a moje mamka pracuje na směny

Tak pokud máš hlídání, tak to je pak jiné kafe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
9.6.15 14:56

A co si myslis, ze delaji matky podnikatelky? Placaji se 3 roky na rodicaku? To asi ne. Po porodu se vraci do pracovniho procesu a makaji treba s ditetem v satku.
Jestli mas takovou nabidku, urcite ji vem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama