Práce policie, to je vše co může dělat? Trestní oznámení

971
11.8.13 12:03

Práce policie, to je vše co může udělat ?

Když podáte trestní oznámení na někoho kdo vám nechce vydat vaše věci… někde celkem i za 100 000, tak ho jen vyslechnou a on řekne, že mu to bylo ukradeno… smetou to pod stůl a hotovo? To mi nepříjde normální. Nic víc nevyšetří?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Larr
11.8.13 12:05

Pokud jsi byla vyslechnuta, napsali protokol - tys ho podepsala, podpisem stvrzuješ, že souhlasíš. Pokud nesouhlasíš, nepodepisuj. Další průběh byl jaký :?:

• Nahlásit
  • Citovat
sophinka1
11.8.13 12:07

Můžeš podat stížnost na průběh vyšetřování. A také občansko(obchodně) právně se dožadovat náhrady škody :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
971
11.8.13 12:15

Já podávala trestní oznámení na bývalého. Měla jsem to od něj 300km a tak mi říkal, že v pohodě, než se bude stěhovat někam do menšího, tak tam věci můžu mít, nepřekáží mu…že se stěhuje mi sdělil až byl odstěhovaný kam mi ale říct nechěl…že až pojede za dcerou, tak mi bude vozit věci, že každý měsíc za ni bude jezdit. Jasně ani jednou tu nebyl. Jen když musel k soudu a to jel autobusem…tak nic nedovezl, pak, když jsme se domlouvali na předání věcí - že si pro ně pojedu, tak vždy den, dva před termínem to zrušil, že se to nehodí… Až jsem toho měla dost, poslala jsem doporučený dopis jeho matce se seznamem věcí co tam mám… taky nereagoval, tak jsem šla na policii. Sepsali jsme to, oni to poslali na polici do Turnova…tam ho vyslechli, mě zavolali, že na ubytovně neplatil, tak se musel vystěhovat, na odvoz věcí měl nějaký čas…neodvezl, tak to prý vyhodili. A tím to pro policii haslo. Už je nezajímalo, jak mohl na ubytovnu narvat tolik věcí mých a ještě svých…Bylo to ve 3+1 a najednou to narval do jedné místnosti?
Kdybych aspoň věděla která ubytovna to měla být…abych si to sama zjistila. To mi policie může sdělit? Nebo můžu po nich chtít kopii toho co tam sepsali s bývalým? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GabinaUL
11.8.13 12:21

Jako poškozená máš samozřejmě právo nahlížet do spisového materiálu, dělat si z něk kopie a tak…- o tom tě museli poučit…Jinak náhradu vzniklé škody budeš asi muset vymáhat soudně!

• Nahlásit
  • Citovat
19215
11.8.13 12:22

Asi bych se s vecmi rozloucila. Pochybuju, ze to jeste nekdy dostanes zpet. Policie v tom nejspis nic neudela, ty veci proste pravdepodobne uz nejsou dohledatelne.
Jedine, co bys mozna mohla po byvalem vymahat, je nahrada skody. Ovsem asi soudne a s nejsitym vysledkem.
A jsi si jista, ze ty veci vubec s sebou vzal na tu ubytovnu? Nejspis zustaly uz v tom byte, ze ktereho se odstehoval, kdyz byl o tlik vetsi nez ubytovna, od toho adresu asi mas, ne? Nemuzes kontaktovat majitele?
Jestli ti muzou dat adresi ubytovny nevim, ale stejne pochybuju, ze by to tam nekde schovavali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
11.8.13 12:25

To mi neřekli ještě jsem se sama musela ptát jestli je možné, aby mi udělali kopii mého výslechu…
No jo soudně, soudně bych maximálně mohla doložit fakturu za počítač. Některé věci byly dárky, od těch faktury nemám. A co bylo dýl jak dva roky, tak jsem vyhazovala, k čemu by mi to bylo, když už si nemůžu nárokovat na reklamace… A od hraček a oblečení jsem faktury fakt neschovávala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
11.8.13 12:30

@mroe v tom domě jsem bydlela taky, s majitelem jsem mluvila, bývalý vše odvezl. A co se odstěhoval vzal s sebou prvně věci z kuchyně, počítač s noťasem a postýlku - z toho co bylo mé. Pak až majitel domu, kde jsme věci měli naléhal, ať to vystěhujem, tak on pro věci jel a vše odvezl. Mě říkal ke kamarádovi na policajtech říkal, že měl vše na ubytovně… Prase aby se v tom hajzlovi vyznalo. Nemá peníze, tak mi vše rozprodal, to mi je jasné. Protože by hned řekl, na konci roku mi vše ukradli a ne tady do června dalšího roku tvrdil, že nemá čas, když jsem si pro věci chtěla jet, že jindy a tak pořád dokola…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19215
11.8.13 12:34

No prave, nejspis nic nema, takze to z nej nevymuzes. Zkus se zeptat na tu adresu ubytovny, ale ti nejspis, co zbylo( a co byvaly nemohl prodat), vyhodili…moc sanci bych tomu nedavala.
Jedine, co ti zbyva, je soudne vymahat odskodne, asi bohuzel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
11.8.13 12:51

..

Příspěvek upraven 03.02.14 v 18:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
11.8.13 13:09

@mroe já už jsem s tím smířená, že to zpět nedostanu, jen by mě zajímalo jak to bylo. Když všude povídal něco jiného. Mě říkal, že je v českém dubu na ubytovně to říkal i u soudu co jsme měli kvůli výživnému. Na policajtech říkal v Liberci… tak prase by se v tom nevyznalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
11.8.13 13:15

@tamata to chudák dopadl opravdu blbě. Ještě, když ho čekalo takové překvapení po příjezdu domů… Já chtěla jen své věci co jsem měla dřív. Co jsme pořídili za společna jsem nechtěla nic… Zkončila jsem s holou prdelí a dluhy mi akorát zůstaly. On to měl vše dobře vymyšlené. Pracoval a pracuje pořád na černo. Tak logicky žádnou půjčku nemohl mít nic, tak vše já. Aspoň nájem byl na něj, tak co mu tam naskákaly dluhy za nájem, když jsem odešla bylo na něm, ne na mě. Nejvíc mě dostalo, když jsme měli ledničku od kamaráda za 500 a své mamce ji chtěl prodat za 4000… nakonec mu dala 3. To je hynejismus takhle odrbávat mamku. Ta byla v šoku, když jsem ji řekla kolik stála nás…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
11.8.13 13:21

8o je to fakt hnus někteří ti chlapi..Nevím, jak poradit…ale taky si myslím, že už pravděpodobně nic z toho nenajdeš neboť to asi prodal :zed:. Poradila bych se ještě s nějakým právníkem nebo tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
11.8.13 13:25

A policajti to mají někde v archivu ty zápisy z výslechů? Že bych si vyžádala tu kopii co tam nakydal ex? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GabinaUL
11.8.13 17:25

Spisy se archivuji…Zda byl spis vedený jako trestný čin - 10 let, zda byl vedený jako přestupek - 5 let a zda byl vedený pouze jako číslo jednací - 1 rok…Poznáš to dle dvou písmen v čísle jednacím spisu a to za lomítkem, před označením roku!!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama