Práce při mateřské na stejné pozici

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
571
18.5.22 11:43

Práce při mateřské na stejné pozici

Zdravím, chtěla bych poprosit o radu, případně jestli má někdo zkušenosti s touto problematikou.
Na mateřskou dovolenou plánuji nastoupit v co možná nejpozdějším termínu, tzn. 6 týdnů před termínem porodu. Mám hodně specifickou práci a bohužel za mě zaměstnavatel nesehnal zatím náhradu. Práci se tedy snažím předat stávajícím kolegům, ale je toho moc a času málo. Je možné v době, kdy už budu pobírat peněžitou pomoc v mateřství, občas přijít pomoct třeba na pár hodin do práce? Ja vím, že až bude miminko na světě, tak určitě nebudu mít čas, ale třeba po telefonu bych mohla poradit, a samozřejmě se mi to nechce dělat zadarmo :lol: Jak byste to řešili? Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15659
18.5.22 11:57

Můžeš na jinou smlouvou a jinou pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
18.5.22 12:01

My máme kolegyni co je na MD a pomáhá nám. Myslím, že má jinou smlouvu a tam jinou pozici. Ale nám se teď stejně měnili názvy pozic. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17669
18.5.22 12:10

@Vendullinka musí byť druhá zmluva, nemôžeš brať materskú i plat z rovnakej zmluvy. U nás to riešia zmluvou na dohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2518
18.5.22 12:15

Svého času mi říkali, že pracovat lze, ale musí to být na jiný typ smlouvy / dohodu a na jiné pracovní pozici. Jak tu bylo napsáno, nejde pobírat mateřskou a zároveň vykonávat tutéž práci. Pokud by Ti tedy zaměstnavatel dal nějakou dohodu na jinou práci, záleží pak v praxi zřejmě na tom, jak bude vykazovat, že jsi nedělala tutéž pracovní náplň, když ji vlastně dělat budeš :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.5.22 12:23

Děkuji, tak jestli by to muselo být na jinou práci, tak to by jim bylo k ničemu :lol: Takže by se musela udělat smlouva jinou pozici, ale stejně bych dělala to stejné :lol: Přemýšlela jsem právě, jestli není nějaká čistší varianta, ale asi ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
18.5.22 12:38

@Vendullinka Pak je jedinna cista varianta nenastupovat na ppm, ale tu asi nechces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.5.22 12:53
@j.a.n.i1 píše:
@Vendullinka Pak je jedinna cista varianta nenastupovat na ppm, ale tu asi nechces.

No to je pravda, tu nechci :lol: už se upřímně těším, až si trošku dáchnu a budu se věnovat přípravě na miminko a na porod. Ale přece jen bych byla ochotná nějak částečně vypomoci, ale zase se nemíním až do porodu mordovat v práci 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
18.5.22 13:10

Napište smlouvu na něco jinýho. Nikdo nebude kontrolovat jestli jsi tam umyvala záchody, nebo vystavovala faktury.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17669
18.5.22 16:26
@Vendullinka píše:
Děkuji, tak jestli by to muselo být na jinou práci, tak to by jim bylo k ničemu :lol: Takže by se musela udělat smlouva jinou pozici, ale stejně bych dělala to stejné :lol: Přemýšlela jsem právě, jestli není nějaká čistší varianta, ale asi ne.

Nemyslím že by to niekto chodil kontrolovať. Sledoval by na kamere čo robíš? Každého zaujíma len aby to bolo v poriadku papierovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.5.22 19:12

@ekira5 já vím, že je to jen o papírech :lol: Ale přijde mi to prostě trošku zvláštní, že to lze pouze na jinou smlouvu. Nepřijde mi na tom, že chci vypomoct na mateřské, nic tak strašného, aby to nemohlo být legální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
18.5.22 19:41
@Vendullinka píše:
@ekira5 já vím, že je to jen o papírech :lol: Ale přijde mi to prostě trošku zvláštní, že to lze pouze na jinou smlouvu. Nepřijde mi na tom, že chci vypomoct na mateřské, nic tak strašného, aby to nemohlo být legální :nevim:

No, celkem logicky, když pobíráš od ČSSZ náhradu platu, tak na tu smlouvu nemůžeš pracovat, pak není důvod, aby ti ČSSZ tu náhradu platila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
19.5.22 04:58

@j.a.n.i1 jasně, ale když můžu pracovat na jinou smlouvu, tak mi to logiku opet postrádá :lol: to je jedno, zákony jsou málokdy logické, tak to prostě je :lol: když mě budou potřebovat, tak to ve firmě nějak vymysli. Já jen chtěla vědět dopředu možnosti, tak díky za informaci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.22 06:04

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat k tomuto tematu. Muzu nastoupit na MD uz od tohoto tydne 2 mesice predem. Resp. planovany cisar mam o 14 dni drive, tzn. konec cervence, ale pochopila jsem, ze na to se zretel nebere a pocita se to od 40t az. Protoze musim zaskolovat kolegyni, co nastoupi az v cervenci a zaroven potrebujeme kazdou korunu, chtela bych se zeptat na nasledujici:
Pokud nastoupim od pristiho tydne na dohodu, firma mi prevede muj plat na ukolovou mzdu a podle odpracovanych hodin mi budou davat vyplatu.
Chapu to spravne, ze budu dostavat od statu 70% mzdy a soucasne pokud treba do konce cervna zvladnu jeste odpravovat plnych 8h, daji mi i 100% mzdy k tomu za to dane obdobi?
Moc diky

• Citovat
  • Nahlásit
55361
14.6.22 06:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtela jsem se zeptat k tomuto tematu. Muzu nastoupit na MD uz od tohoto tydne 2 mesice predem. Resp. planovany cisar mam o 14 dni drive, tzn. konec cervence, ale pochopila jsem, ze na to se zretel nebere a pocita se to od 40t az. Protoze musim zaskolovat kolegyni, co nastoupi az v cervenci a zaroven potrebujeme kazdou korunu, chtela bych se zeptat na nasledujici:
Pokud nastoupim od pristiho tydne na dohodu, firma mi prevede muj plat na ukolovou mzdu a podle odpracovanych hodin mi budou davat vyplatu.
Chapu to spravne, ze budu dostavat od statu 70% mzdy a soucasne pokud treba do konce cervna zvladnu jeste odpravovat plnych 8h, daji mi i 100% mzdy k tomu za to dane obdobi?
Moc diky

pokud budes pracovat na jinou smlouvu, pak ano. Ale melo by jit o jinou pracovni pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat