Práce při mateřské u stejného zaměstnavatele

Anonymní
28.7.21 19:26

Prace pri materske u stejneho zamestnavatele

Ahoj, lze pri odchodu na materskou dovolenou (8 tydnu pred porodem) nadale pracovat na jinou smlouvu u stejneho zamestnavatele? Nebo je to nejak omezeno, napriklad po dobu sestinedeli ci doby pred porodem?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2625
28.7.21 19:29

Já myslím, že po dobu šestinedělí pracovat nesmíš. Ale nejsem si jistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
28.7.21 19:31

Tak omyl, zde máš popsáno. https://www.podnikatel.cz/…sestinedeli/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
28.7.21 19:31

Jina smlouva, jiny druh prace, v sestinedeli ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 19:45

@alena1995 diky za odkaz, takze z toho plyne, ze pokud se se zamestnavatelem domluvime, tak vlastne mohu pracovat celou dobu od nastupu na materskou bez jakekoliv prestavky, samozrejme na jine pozici. To jsem potrebovala vedet.

• Citovat
  • Nahlásit
1141
28.7.21 20:07

Synovi je 2,5 měsíce a pracuji bez pauzy pro stejného zaměstnavatele na smlouvu na jinou činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
28.7.21 20:07
@Anonymní píše:
@alena1995 diky za odkaz, takze z toho plyne, ze pokud se se zamestnavatelem domluvime, tak vlastne mohu pracovat celou dobu od nastupu na materskou bez jakekoliv prestavky, samozrejme na jine pozici. To jsem potrebovala vedet.

No, já nevím teda. Možná bude spíš vědět nějaká účetní tady. Já zas našla i tento článek, kde přímo psáno, že nesmíš. Já totiž mám také za to, že v šestinedělí do práce nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50120
28.7.21 20:11

To s tim sestinedelim myslim neni jednoznacne, uz se to na epipi resilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9491
28.7.21 20:25

Právní výklady se různí. V zákoníku práce není vyloženě napsáno Zákaz práce v době 6 týdnů po porodu, ale z některých ustanovení + případně i směrnic EU někteří právníci vyvozují, že práce v šestinedělí zakázána je. Jiní zase tvrdí, že zakázaná není. Záleží teda jak se k tomu postavíš ty a tvůj zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 20:25
@alena1995 píše:
No, já nevím teda. Možná bude spíš vědět nějaká účetní tady. Já zas našla i tento článek, kde přímo psáno, že nesmíš. Já totiž mám také za to, že v šestinedělí do práce nemůžeš.

No z odkazu predtim jsem pochopila, ze to neni tak jednoznacne. Ze sice ano, sestinedeli slouzi k rekonvalescenci a nemela bys pracovat, ale nevyplynulo mi z toho, ze vylozene pracovat nesmis :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 20:30

@Lendeš pokud je to jen na nasi vzajemne dohode, tak super. Mela jsem jen strach, aby si pak na me nebo na zamestnavatele nedoslaply urady, ze pracuji i v sestinedeli apod. Zamestnavatel totiz s timto postupem nema zkusenost, protoze zatim vsechny zamestnankyne odesly na klasickou materskou.

• Citovat
  • Nahlásit
9491
28.7.21 20:36
@Anonymní píše:
@Lendeš pokud je to jen na nasi vzajemne dohode, tak super. Mela jsem jen strach, aby si pak na me nebo na zamestnavatele nedoslaply urady, ze pracuji i v sestinedeli apod. Zamestnavatel totiz s timto postupem nema zkusenost, protoze zatim vsechny zamestnankyne odesly na klasickou materskou.

Jaký výklad mají úřady nevím, žádné stanovisko jsem k tomu nečetla. Můj zaměstnavatel třeba práci v šestinedělí neumožňoval, ani na dohodu, právní oddělení to nedoporučilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 20:45

@Lendeš muj zamestnavatel je v takove nouzi, ze verim, ze bude mit snahu najit reseni, protoze pokud odejdu na materskou, tak se me oddeleni rozpadne a pro zamestnavatele to bude velky problem. Uvidime, jak se k tomu postavi nase pravni, pripadne personalni oddeleni. Diky za osvetleni situace.

• Citovat
  • Nahlásit
78278
28.7.21 21:39
@alena1995 píše:

No, ono by bylo dobre u každé ho sdileneho clanku uvádět i datum, kdy byl napsan…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78278
28.7.21 21:43
@Anonymní píše:
@Lendeš muj zamestnavatel je v takove nouzi, ze verim, ze bude mit snahu najit reseni, protoze pokud odejdu na materskou, tak se me oddeleni rozpadne a pro zamestnavatele to bude velky problem. Uvidime, jak se k tomu postavi nase pravni, pripadne personalni oddeleni. Diky za osvetleni situace.

Tipuju, ze ti to proste zaplati az po šestinedělí, nebo to vykaze jako kvartalni odmenu. Zamestnavatele se dost boji a neradi se do toho pousti, u nas byla problem i jina smlouva po dobu ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat