Práce při RD + studium aneb asi jsem se zbláznila

Anonymní
16.1.21 11:13

Práce při RD + studium aneb asi jsem se zbláznila

Ahoj, řeším dilema, takže se to pokusím shrnout ve zkratce.

Čekám první dítě, zaměstnavatel místo mně nechce hledat náhradu, takže mně nabídl pracovat na HO při RD. Jednalo by se o práci max na 20 hodin týdně, kterou můžu udělat v libovolný čas, plus bych tedy musela být na telefonu kdyby něco. Jednou za týden bych se tam cca na 2 nebo 3 hodiny musela otočit pro podklady. V tom vidím největší problém, jelikož obě babičky pracují, takže bych rovnou předem zaměstnavateli oznámila, že mimčo bych musela brát sebou. Hlavní důvod, proč o tom uvažuji je, že finance se budou vážně hodit a dost by nám to v téhle oblasti ulehčilo. Už jsem to tak trochu slíbila a v nejhorším kdykoliv můžu říct, že to nedávám a že mají dva měsíce na to si někoho najít.

Další věc je, že teď dodělávám státnice a pokud udělám přijímačky, tak jsem chtěla nastoupit od podzimu na dálkové magisterské studium (vůbec jsem nemyslela, že by tady ta možnost pracovat z domu byla). To se samozřejmě dá v případě potřeby přerušit a tak trochu počítám s tím, že tohle k tomu už nedám.

Hlídání sice mám, ale jak jsem psala, tak obě babičky jsou pracující a manžel má nepravidelnou pracovní dobu, takže nemůžu s ničím dopředu počítat.

Takže teď chci znát vaše názory? Je tady někdo kdo při MD a RD pracuje? Nebo kdo studuje? Nebo dokonce zvládá oboje naráz? Vím, že se z toho asi poseru. Dá se to teoreticky zvládat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6840
16.1.21 11:16

Teoreticky jde vsechno. Ale asi bych nemel velky oci a zaridil se se studiem az podle toho, jak budes zvladat mimino a praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
16.1.21 11:19

Jestli to budes zvladat se neda vubec dopredu rict..jako fakt neda..nevis, co s tebou udelaji hormony, kojeni apod, samozrejme je dulezite, jak bude dite spat, jestli bude/nebude drazdive, koliky apod…a pak taky jestli to vubec chces zvladat, protoze to bude fakt narocne a taky to pak muze byt na ukor miminka a tve psychicke pohody…muzes to proste zkusit a kdyz to nepujde, tak to nepujde..jen me zajima, to musis jit studovat hned? To nejde treba za rok? Praci chapu, znam i jiny holky, ktere zacly pracovat brzy, vetsinou advokatky, protoze to jinak nejde, ale zadna teda driv naz za 3 mesice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 11:22

Ja studuji, mám malé dítě (9 měsíců) a čekám druhé a upřímně, práci ještě k tomu bych nedala. Teda dala, ALE na úkor povinností doma a času stráveného s dítětem, také dost záleží jaké bude miminko, umíš si představit uřvané miminko, po večerech se učit a přes den pracovat a ještě se starat o dítě a domácnost? Pokud ano, tak jdi do toho. Každá jsem jiná a to co nezvládne jedna, druhá zvládá levou zadní.

A máš pravdu, finance se vždycky hodí, já bych v tvé situaci se ke studiu vrátila až bude Mimi větší.

• Citovat
  • Nahlásit
3874
16.1.21 11:23

Zvladnout se toho da hodne, ale na ukor ditete… tuhle dobu s detmi ti nikdo nevrati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 11:26

Já právě bych chtěla přijímačky zkusit už teď a pak, když už na tě škole budu, tak studium můžu v pohodě přerušit a navázat potom. Nebo se teoreticky dá rozložit nějak ročník.

Druhá věc je, že za dva nebo tři roky budeme chtít další, takže to se školou asi nebude o moc lepší.

Jinak já jsem celkem zvyklá být pod stresem. Nyní pracuji 30 hodin týdně a k tomu denní studium a zvládám v pohodě. Naopak, když chvilku nemám co na práci, tak z toho chytám depky :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 11:28
@e008 píše:
Zvladnout se toho da hodne, ale na ukor ditete… tuhle dobu s detmi ti nikdo nevrati.

To moc dobře vím a nechci toho jednou litovat. Zas na druhou stranu nechci obracet každou korunu dvakrát a představa, že tomu dítěti koupím vše, co bude potřebovat a chtít je fakt lákavá.

• Citovat
  • Nahlásit
353
16.1.21 11:30

Ahoj, pracovala jsem i na RD s dvojčaty, ale v podstatě jsem mohla odpracovat libovolný počet hodin za týden. 20 hod/týden je 3 hodiny denně včetně víkendu a to je docela dost. Ze začátku nám to docela šlo, to děti celkem spali, horší to bylo, když už byl jen spánek po obědě. Takže já pracovala hodinu po obědě a pak třeba od osmi do deseti večer. Záleží na tobě zda se do toho chceš takto moc opřít. Já tedy neměla moc hlídání. No a samozřejmě v době jakékoliv nemoci, růstu zoubků apod šla práce stranou - což nevím jak u tebe půjde. Se školou dohromady mi to přijde jako sebevražda, nebo musíš mít hodně velkou oporu v ostatních (manžel, babičky apod.). Jinak i to studium jsem krátkodobě taky zažila (3 měsíce) a dcery mi pak říkaly, že je dobře, že to máme za sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
16.1.21 11:38
@Anonymní píše:
To moc dobře vím a nechci toho jednou litovat. Zas na druhou stranu nechci obracet každou korunu dvakrát a představa, že tomu dítěti koupím vše, co bude potřebovat a chtít je fakt lákavá.

Ze zkusenosti: dite potrebuje mamu, nic materialniho opravdu nepotrebuje. Fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.1.21 11:42

Já studovala se dvěma dětmi a pracovat se s nimi taky dá. Ovšem od cca roku do dvou let to bývá trošičku náročnější, ale děti si zvyknou. Pokud Vám nepřibydou další starosti a budete mít i hlídání máte výhodu. A pokud se budete dítěti plně věnovat když potřebuje, odmění se vám tím, že si vydrží hrát více času samo. Je jen na Vás jak se rozhodnete a kdyby něco nešlo, ukončit to můžete vždycky, ale držím palce, aby Vám vše vyšlo podle představ, když už se Vám to sešlo tak krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6840
16.1.21 11:44
@Anonymní píše:

Lakavy, ale je to dost casto uplne zbytecny a zpetne pak muzes litovat, ze jsi se drela jak mezek a vyhazovala penize zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.1.21 11:48

Zdravím zakladatelko tedy klobouk dolů že si takhle nakladaš :mrgreen: Jinak samozřejmě teoreticky se dá zvládnout všechno ale praxe může být o hodně jiná :lol: jako já za sebe Říkám že bych to nezvládala ale myslím si že taky hodně záleží na tom jaké bude mimčo. Ona s některým miminkem to jde a s některým ne záleží třeba hodně na tom jak miminko bude spavé nebo uplakané nebo jestli se sním nedejbože nebude muset cvičit vojtovka tim ale nechci nějak strašit :roll: na druhou stranu s tou prací můžeš skončit kdykoliv a studium se dá taky přerušit a znovu začít. Jinak můj názor je takový že já bych to nestíhala ale tak vy nejste já :lol: samozřejmě držím palečky aby to vycházelo podle vašich představ :palec:

Příspěvek upraven 16.01.21 v 11:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
16.1.21 11:48

Já jsem si představovala, jak začnu pracovat hned po šestinedělí. Haha… mám dítě, které spí jen v kočáru nebo na mně, takže já osobně si nedokážu představit teď v jejich 2 měsících pracovat, natož pracovat a studovat. Fakt záleží na dítěti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3874
16.1.21 11:57
@Xsvel píše:
Já jsem si představovala, jak začnu pracovat hned po šestinedělí. Haha… mám dítě, které spí jen v kočáru nebo na mně, takže já osobně si nedokážu představit teď v jejich 2 měsících pracovat, natož pracovat a studovat. Fakt záleží na dítěti…

Ano. muj syn sice v noci spal a ve dne byl porad nespokojeny tak do roka. Dcera zase mela prvni rok problem s prijmanim jidla. Tak tak jsem stihala domacnost. Hracky jsem spis nakoupila podle sebe, ktere jsem si jako mala prala a nedostala… ted vidim, ze zbytecne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
16.1.21 12:01

Tak jestli pokračuješ v oboru, tak to asi s dítětem horor nebude… Možná i záleží na oboru, u mě byl oproti bakaláři lehčí, jen to šlo do hloubky, takže víc teorie. Jediný zádrhel je diplomka - a u té záleží, co děláš za práci… Já třeba měla práci hodně „psací a bádací“, takže pak už se mi moc psát a bádat nechtělo. Celkově si myslím, že škola s dítětem je pohoda, ale škola s prací je nářez (s dítětem i bez). Ale jako já nemám co radit, sama jsem v tomhle taky kaskadér. :) Takže jde to - homeoffice tomu hodně napomáhá, jen mám pocit, že mám jakoby míň elánu vyhledávat nové informace a zážitky a podnikat volnočasové aktivity, takže častěji upřednostním něco pohodlného (ale to může být i věkem :mrgreen:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat