Práce při rodičovské a výpočet podpory při ukončení prac.poměru

Anonymní
19.2.21 09:28

Práce při rodičovské a výpočet podpory při ukončení prac.poměru

Mám zapeklitý dotaz, dokonce i pan úředník z pracáku mi nedokázal odpovědět :D Tak zkusím zde, třeba tu bude někdo z oboru.Za měsíc má dcera 4 a stále na ní ještě beru rodičovský příspěvek, k tomu chodím od října do práce na čtvrtinový úvazek. Rozhodla jsem se dát výpověď z mnoha důvodů, hlavním je to že byť to že v této práci se moc nerespektuje nemoc dětí, vypadnutí z provozu a tak dále. Současný úvazek pro mě nemá ani finanční smysl, v případě kdybych ho chtěla navýšit naskakují již výše zmíněné problémy a já si opravdu nehodlám tahat do práce nemocné děti jako to dělala moje kolegyně :zed: A ted k mému dotazu. Když nyní podám výpověď, správně bych měla skončit na konci dubna, to už se mi podpora bude počítat ze stávajícího platu, což v mém případě je ještě méně než ta podpora pro maminky co jdou hned po rodičáku na prac úřad. Ale pokud by netrvali v práci na dvouměsíční výpovědní lhůtě a já skončila třeba už na začátku března, tak by se mi po 4 narozeninách dcery počítala podpora jakože nastupuji po rodičovské tedy z toho průměru národního hospodářství? Pán mi právě říkal že se ještě podepisuje jakýsi papír že jsem řádně pečovala o dítě do 4 let ale to si také nejsem jistá zda mohu když malá normálně chodí do školky a já do té práce na zkrácený úvazek. Poradí někdo co by bylo v případě možnosti volby pro mě výhodnější? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9428
19.2.21 11:55

Když skončíš teď někdy dohodou a nepřihlásíš se na ÚP do 3 pracovních dnů, ale až čtvrtý den nebo později, tak se to bude brát tak, že ses vrátila k péči o dítě = náhradní době a podpora se bude počítat jako po té náhradní době, tzn. nějakých těch cca 5300 Kč 2 měsíce, pak se snižuje. Školka na to nemá vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat