Plat prodavaček Lidl, Kaufland

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kvetina73
Povídálka 27 příspěvků 09.05.19 09:59
Práce prodavaček Lidl, Kaufland platově

Nemáte tu někdo zkušenost s prací prodavačky v současné době např. v hypermarketech Kaufland, Lidl? Zajímalo by mě platové ohodnocení a jestli je tam nějaká pravidelnost střídání směn i víkendů. Zvažuji odchod ze stávajícího zaměstnání, ovšem ty víkendy mi vzhledem k tomu, že za mnou dochází pravidelně syn nevyhovují. Příp. jít do nějaké fabriky, kde dobře platí, rozhodně ne však přes agenturu.

Reakce:
Khalesi
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 09.05.19 10:06

Lidl-platove super, vazne dostanes to co reklamuji, podle delky uvazku, plus prescasy. Kazda minuta placena, vydelat si je tam fakt jednoduchy. Prace krute narocna. Smeny stridave-ranni, mezismena, odpoledni. Plus vikendy. Svatky atd. Je mozne se domluvit na nejake uprave prave kvuli detem ale taky zalezi na vedeni jestli ma pochopeni a kolik je tam dalsich lidi. Pokid vas bude malo tak tezko neco uhrajes.

Uživatel je onlineEliskaxox
Závislačka 3450 příspěvků 09.05.19 10:07

@kvetina73 Lidl nevychází vstříc skrz směny a není to tak že berou každého. Řešila jsem to v létě, protože potřebuju kvůli synovi pracovat jen na ranní

Khalesi
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 09.05.19 10:11

@Eliskaxox nemuzu souhlasit. Me vysli vstric. Delala jsem jen ranni. Bez vikendu. Jak rikam-zalezi na vedeni…

phedr
Povídálka 30 příspěvků 09.05.19 11:01

@kvetina73 kaufland má platové stupně dle odpracovaných let, já pracuji na centrále, ale vím že po skončení zkušební doby je plat tuším 24 tisíc, po 1 roce se zvedá na 26 tisíc a po dvou letech potom 28 tisíc. Od šéfa vím, že se snaží vycházet vstříct co se směn týče, ale samozřejmě liší se to dle jednotlivých filiálek (někde je lepší kolektiv, někde to asi za moc nestojí)

kvetina73
Povídálka 27 příspěvků 09.05.19 11:25
Práce prodavaček Lidl Kaufland platově

Děkuji za odpovědi, já jsem vyučená v oboru a vím mo dobře, že práce prodavačky není také žádný med. Momentálně ale dělám ve slévárně a peníze bych měla cca stejné i v obchodě, až na ty víkendy a svátky. Obchod je psychicky náročné povolání, hmotná zodpovědnost… V současném zaměstnání je to dost fyzicky náročné a nemocnou mě pak nikde nebudou chtít. Bojím se nejistoty ze ztráty práce ve zkušební době, neustále hledají všude a oni si asi také nenechají jen ta každého. V Globusu dávali přednost brigádníkům v pokladně jsou pro ně výhodnější, to samé Albert, Billa.

phedr
Povídálka 30 příspěvků 09.05.19 12:18

@kvetina73 tak kaufland dává přednost kmenovým zaměstnancům a aktuálně je spíš problém najít spolehlivé lidi, kteří by tu práci chtěli dělat. Já si na svého zaměstnavatele nemůžu stěžovat, ale jak jsem psala, já pracuji na centrále v kanceláři

kvetina73
Povídálka 27 příspěvků 10.05.19 08:33

A nutí zaměstnavatel dělat přesčasy? Obyčejné prodavačky, pokladní mají těch 24tis. hrubého? Já pracuji v tžkém průmyslu - slevárna a není to práce pro ženu, nechám tam zdraví, když marodím výplata je katastrofa a nemíní přidat na platě. Bohužel ale co se týče obchodů moc důvěru nemám, 2krát mě jen využili na záskok a propustili na konci zkušební doby. Potřebuji jistotu, nemůžu si dovolit být bez práce.

phedr
Povídálka 30 příspěvků 10.05.19 13:28

@kvetina73 pokud tě konkrétně zajímá prodavačka - převážně práce na pokladně, tak tam je ta nástupní mzda skutečně těch 24 tisíc hrubého, u obsluhy pultu (maso, lahůdky) je to nižší 18 tisíc. Když tak mi napiš soukromou zprávu, třeba ti s něčím pomůžu

nikitice
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 11.05.19 17:01

A co někam jinam, než do potravin? Všude shání prodavačky, ve všech obchodních centrech a jsou malé obchody či větší. Určitě tam není taková dřina, jako v potravinách. Mně stačilo kdysi v drogerii na kase a už nikdy. Prodávám oblečení a jsem spokojena.

kvetina73
Povídálka 27 příspěvků 18.05.19 21:41

Ale tam jsu také víkendy, svátky, ke všemu platy asi menší, potřebuji aspon těch 18 čistého, nejlépe i víc. Navíc jsem vyučená v potravinách a není mi 20, ale 45let.

nikitice
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 20.05.19 13:20
@kvetina73 píše:
Ale tam jsu také víkendy, svátky, ke všemu platy asi menší, potřebuji aspon těch 18 čistého, nejlépe i víc. Navíc jsem vyučená v potravinách a není mi 20, ale 45let.

Mně je 43 :roll: a teda samozřejmě pracuji víkendy, svátky a mám samozřejmě teď po dvou letech u firmy nějakých 24. čistého. Když jsou přesčasy a dovča, tak jsem měla i 26. zas mám dlouhý, krátký. Jsem spokojená.

Váš příspěvek
Reklama