Nespokojenost s prací realitek

6564
20.11.19 08:16

práce realitek - nechápu kro to tam pracuje

Ve svém životě jsem se setkal s několika realitkami a všechny byly naprosto na nic.

1. před patnácti lety prolux - jejich podnikání spočívalo v tom že podvedou prodejce aby jim upsal exklusivitu na dobu neurčitou. A potom nic nedělají. Když teda náhodou někdo má o dům zájem dělají vše pro to aby se dům neprodal. Neměli své makléře a prováděl majitel. Zisk jim plynul z toho že až to majitel vzdal a prodal dům sám, tak po něm chtěli mastnou pokutu, třeba i 10-20% ceny nemovitosti. Pravomocně odsouzeni, pokuta několik milionů.
  1. nějaká malá z brna, už si nepamatuju. Vystupovali jako majitelé domu, ale vlastnili pouze pohledávku na tom domě. Majitelé byli dva s hromadou exekucí. Chtěli mi prodat dům co jim nepatřil.
  1. nedávná zkušenost. RK sting v Přerově prodává dům s prodejnou, který v katastru vůbec nestojí. Makléřka byla naprosto úžasná, ale toto mi nějak zapomněla říct :zed: :zed: :zed:
  1. prostory pro prodejnu v Přerově na pěší zóně. asi 450m2. Nikde fotky, jen popis. Kdysi před patnácti lety jsem tam byl a tak jsem věděl jak to tam vypadá… domluvili jsme schůzku. Ten makléř tam očividně nikdy nebyl. Nešly otevřít dveře, když jsme je nakonec popovysadili tak jsme zjistili že posledních pár let je tam otevřené okno kudy prší dovnitř, všechny podlahy se zduly, v prvním patře praskl kanál který tekl na několika místech přes strop a zeď. No nic opět zbytečná cesta.
  1. včera prostory 400m2, realitka s exklusivitou, majitel to nechce řešit, mám kontaktovat realitku. V realitce mají popis, totky z venku a fotky záchodů. Hlavní prostor tam není.

Přijeli jsme tam a v půlce toho prostoru je půl roku fungující hospoda. Nakonec z toho bylo vybydlených 200m2 za stejnou cenu a ještě se zapomněl zmínit že je to bez DPH… přesto že v nabídce měl 400m a s dph :zed: :zed: :zed:
Další úplně zbytečná schůzka.

Já asi tu prodejnu nikam nedám. Všechno to mají obšlápnuté různí šizuňkové a paraziti z realitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18089
20.11.19 08:35

Asi je to normální mě chtěli prodat dávno prodaný dům a ani to nevěděli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23481
20.11.19 08:39

@jakanas

Hlavně se ptej, jestli jsou ty prostory vůbec zkolaudované na prodejnu, abys pak neměl problém, až přijde na kontrolu živnosták.

Jinak osobně si myslím, že je dobré rozhodit kontakty po prodejnách, poptat se, jestli někdo neplánuje končit, ted se ty obchody dost mění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 08:39

Nediv se. Pár jich znám. Pod maskou dobře padnoucích i nepadnoucích obleků jsou lidé bez vzdělání, bez znalostí a s tahem na branku, který jim má přinést penízky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
20.11.19 09:23
@ka2ka píše:
Asi je to normální mě chtěli prodat dávno prodaný dům a ani to nevěděli :nevim:

Ano prolux náš dům nabízel ještě rok po tom co jsme ho koupili přímo od majitele.

Nejlepší bylo že na něho vyskočila exekuce poslední den co měl katastr na převedení na mě. Naštěstí to bylo jen nějakých 12 000kč, které majitel do týdne uhradil. Ale byly to nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 09:41

My takhle prodávali barák. Bez našeho vědomí to tetička dala jedné realitce - chtěla to rychle prodat, aby měla peníze. Když jsem viděla, kolik si na tom přirazily… no fuj teda. Je to jen obchod s penězi, o nic jinýho jim nejde. A jak jsou vlezlí, když už člověk zkouší prodat něco sám, to je několik telefonátů. FUJ

• Nahlásit
  • Citovat
12535
20.11.19 09:43

Nechoď na to přes realitky. S nemovitostmi podnikáme a realiťáky zásadně obcházíme, stejně tak víme, že nejzajímavější nabídky v inzerátech nejsou. Ideálně si udělej čas, obšlápni místo, kde by jsi chtěl prodejnu mít a hledej sám, pak se obrať rovnou na majitele. Pokud chceš prostory pronajmout, tak se neboj vlézt do prodejny, která by se ti líbila a zeptat se, jestli nebudou s prodejem končit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
20.11.19 09:49

Mamka pracuje v realitách přes 14 let, setkala se s hodně případy, kdy to mozek nepobíral, čeho jsou někteří realiťáci schopni. Také se setkala s klienty, kterým udělala smlouvy o všechno se postarala, nakonec ji obešli a prý si má na podrazy zvykat, že je to v dnešním světě normální. Mamka totiž nedává exkluzivní smlouvy a někdy dělá pro ty lidi až moc. :zed: Ono práce s lidmi je nejtěžší, ale je to její koníček a hodně ji to baví. Miluje to kouzlo a příběhy starých budov. Jednou měla prodávat chalupu pánovi. Nakonec zjistili, že on nevědomky podepsal exkluziv (takže pozor, co podepisujete). Mamce se ta chalupa líbila a tak ji s tatkou koupili na hypo. Realiťák zařídil absolutně kulové a pokud by si tu chalupu koupil někdo jiný, tak by byl v pěkné kaši (byly tam problémy s pozemky na katastru atd.) Mamka si to všechno oběhala, protože se v tom orientuje a realiťák shrábnul 70litrů za ho**no. Proto se musí realitka vybírat opravdu poctivě a najít člověka, který tomu opravdu rozumí a nedělá to jenom pro prachy. :nevim: To jen můj názor a rada pro ostatní :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
20.11.19 10:06

Já mám zase zkušenost, když jsme chtěli pronajmout nebytový prostor. Realitka nám slibovala, kolik má zájemců o pronájem a výsledek? Za půl roku se tam žádný potencionální zájemce nebyl podívat a prostory si nakonec pronajala jedna místní paní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
20.11.19 10:11
@Janli píše:
Nechoď na to přes realitky. S nemovitostmi podnikáme a realiťáky zásadně obcházíme, stejně tak víme, že nejzajímavější nabídky v inzerátech nejsou. Ideálně si udělej čas, obšlápni místo, kde by jsi chtěl prodejnu mít a hledej sám, pak se obrať rovnou na majitele. Pokud chceš prostory pronajmout, tak se neboj vlézt do prodejny, která by se ti líbila a zeptat se, jestli nebudou s prodejem končit.

Ano to dělám, přijde mi to jako ideální, ale většinu komerčních prostor vlastní firmy a těm se nechce nic řešit, raději to hodí realitce, nebo hůř jsou to rovnou ty realitní firmy. Jinak v katastru vždy bývalo jméno a adresa majitele, ale poslední dobou je tam jen jméno bez adresy, takže je mnohem složitější toho přímého majitele oslovit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
20.11.19 10:15
@Lucie1903 píše:
Mamka pracuje v realitách přes 14 let, setkala se s hodně případy, kdy to mozek nepobíral, čeho jsou někteří realiťáci schopni. Také se setkala s klienty, kterým udělala smlouvy o všechno se postarala, nakonec ji obešli a prý si má na podrazy zvykat, že je to v dnešním světě normální. Mamka totiž nedává exkluzivní smlouvy a někdy dělá pro ty lidi až moc. :zed: Ono práce s lidmi je nejtěžší, ale je to její koníček a hodně ji to baví. Miluje to kouzlo a příběhy starých budov. Jednou měla prodávat chalupu pánovi. Nakonec zjistili, že on nevědomky podepsal exkluziv (takže pozor, co podepisujete). Mamce se ta chalupa líbila a tak ji s tatkou koupili na hypo. Realiťák zařídil absolutně kulové a pokud by si tu chalupu koupil někdo jiný, tak by byl v pěkné kaši (byly tam problémy s pozemky na katastru atd.) Mamka si to všechno oběhala, protože se v tom orientuje a realiťák shrábnul 70litrů za ho**no. Proto se musí realitka vybírat opravdu poctivě a najít člověka, který tomu opravdu rozumí a nedělá to jenom pro prachy. :nevim: To jen můj názor a rada pro ostatní :oops:

A jak to poznáš, nehledě na to že jako kupující si nic vybírat nemůžeš.
Třeba ten sting patří k velkým stabilním firmám, makléřka byla super, věděla o nemovitosti vše, nechala mě pokecat s nájemcema co měli byty v patře… jen budova podle katastru neexistuje. Když jsem je na to upozornil tak od té doby mi nezvedají telefon a neodepisují na emaily:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
20.11.19 10:17

Jooo chtěli jsme koupit parcelu na chatičku, krásnou úžasnou… jen nám realiťák zapomněl říct že cesta vede přes brod a dostat se k parcele je možné jen v létě když je hladina nízko, nebo traktorem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19963
20.11.19 10:23
@jakanas píše:
Ano to dělám, přijde mi to jako ideální, ale většinu komerčních prostor vlastní firmy a těm se nechce nic řešit, raději to hodí realitce, nebo hůř jsou to rovnou ty realitní firmy. Jinak v katastru vždy bývalo jméno a adresa majitele, ale poslední dobou je tam jen jméno bez adresy, takže je mnohem složitější toho přímého majitele oslovit.

Pokud to jsou firmy, tak ksindlrealiťáky neobejdeš, bohužel.
Jinak potvrzuju zkušenosti - lži, podvody, naprostá nekompetence (napříč oborem, včetně těch největších), hazardování s majetkem lidí. Udělání celé transakce „pořádně“ - advokát, notář, katastr je jistější, bezpečnější, spolehlivější, levnější a rychlejší než řešit cokoliv přes jakoukoliv realitku.
Realitka měla/má výhodu jen v tom, když se chce ukazovat byt na pronájem/prodej X lidem a nechceš si krást čas. Ale za ty prachy to ve finále nestojí.
Asi uniklo pozornosti, že prošel „realitní zákon“, který zakazuje komukoliv, kdo nemá „realitní licenci“ (kterou vydávají realitky samotné) dělat realitní inzerci, takže situace se v budoucnu nijak nezlepší, protože si šmejdi obor zabetonovali.
Takže to dělat tak, ja píše někdo vejš - vyhlídnout si lokalitu a tam obcházek lidi (klidne začít na OU), jestli někdo neprodává a když, tak za kolik.
Jo a na katastru ja zakrytá adresa jen když se leze ze seznamu. Když se leze přímo z https://nahlizenidokn.cuzk.cz/, tak tam adresa pochopitelně je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
20.11.19 10:56

@Chauvinist

Jo s tím seznamem mě to taky napadlo, ale zase jsem četl něco o ochraně osobních údajů na katastru a tak jsem myslel že je to ono.

Co mě zaujalo tak vlastnily firmy, takže jsem adresu nepotřeboval a kontaktoval rovnou majitele firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 11:46

@jakanas Ahoj, spíš než realitky bych hodnotil jednotlivé makléře. Stejně jako je dobré než celé ústavy hodnotit jednotlivé lékaře, učitele, úředníky atd.
Já mám zkušenosti dobré i špatné. A samozřejmě obchdy opakuji jen u těch, se kterými mám zkušenosti dobré. Zároveň, protože se jedná o operace hodnotnější, tak je samozřejmě dobré nespoléhat na jejich informace, ale vše si i sám ověřit.
Když to celkově vyhodnotím, tak špatnou zkušenost jsem udělal tak u cca 1/5 případů, 3ú5 asi tak standardní očekávané služby, a 1/5 vyloženě dobrá zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama