Práce s potahovací hmotou na dorty

397
20.3.16 08:52

Práce s potahovací hmotou na dorty

Ahoj. Chystám se dceři upéct dort potažený potahovací hmotou. Nikdy jsem s ní nepracovala, tak bych vás ráda poprosila o tipy a rady, jak postupovat a čeho se vyvarovat. Další věc je, že na potahovačku bych chtěla dát ozdoby z marcipánu, a nejsem si jistá, čím je k ní připevnit. Předem díky za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
767
20.3.16 09:31

https://www.youtube.com/results?…
Zvládneš to, neboj.
Na lepení ozdob na dort existuje lepidlo, dá se normálně koupit, tam kde potahovací hmota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25295
20.3.16 09:37

Taky se zanedlouho chystam delat malymu narozeninovej dort s potahovackou :D zasla sem do cukrarskejch potreb a pani mi vybrala hmotu se kterou se dobre pracuje a zvladne ji uplne kazdej :) na ozdoby maji jedle lepidlo, ale ja misto marcipnau vybrala dekoraci z jedlyho papiru s mickey mousem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
20.3.16 09:53

Pokud budeš přilepovat ozdoby na potahovku, nemusíš kupovat lepidlo, stačí čirý alkohol-vodka a funguje stejně jako lepidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
20.3.16 09:55

Hlavně pod potahovku nesmíš dát krém třeba šlehačkový, nebo tvarohový, musí to být vždy jen máslový, jinak se ti potahovka rozteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
20.3.16 10:43

Někde jsem četla, že se dá dát pod potahovačku místo slabé vrstvy krému vrstva Nutelly, na které to taky neteče. Co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
20.3.16 10:44
@Kriss Tina píše:
Taky se zanedlouho chystam delat malymu narozeninovej dort s potahovackou :D zasla sem do cukrarskejch potreb a pani mi vybrala hmotu se kterou se dobre pracuje a zvladne ji uplne kazdej :) na ozdoby maji jedle lepidlo, ale ja misto marcipnau vybrala dekoraci z jedlyho papiru s mickey mousem :D

Jaká je to konkrétně potahovačka, kterou ti ta paní doporučila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25295
20.3.16 10:48

@Mysina na obalu je napsano cukrarska hmota k2, ja se v tom moc nevyznam tak sem vzala co mi pani doporucila no :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
20.3.16 10:49
@Aliki píše:
https://www.youtube.com/results?…
Zvládneš to, neboj.
Na lepení ozdob na dort existuje lepidlo, dá se normálně koupit, tam kde potahovací hmota.

Koukala jsem na to video, ve kterém cukrář používá „hladítko“ na vyhlazení potahovačky. Dá se místo něj použít něco jiného, co má člověk běžně doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
20.3.16 13:23
@Mysina píše:
Koukala jsem na to video, ve kterém cukrář používá „hladítko“ na vyhlazení potahovačky. Dá se místo něj použít něco jiného, co má člověk běžně doma?

můžeš vyhlazovat rukama, bacha na prstýnky a dlouhý nehty, jinak hladítka už mají i čínáci, kupovala jsem ho u nich asi za 45,–kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
20.3.16 13:25
@Mysina píše:
Někde jsem četla, že se dá dát pod potahovačku místo slabé vrstvy krému vrstva Nutelly, na které to taky neteče. Co myslíte?

no já nevím, s tím nemám zkušenost, tady jde o to, že musíš pomazat celý dort a pak ho potáhnout, to by jsi musela nutelou omazat celý dort, musíš tím zakrýt nerovnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.16 15:05

Skvělá hmota je Smartlex velvet.
Lepit se dá normálně vodou…
Pod potahovku máslo s cukrem. Nutela jde taky, ale je to hodně sladké.
Jinak pod potahovku ten povrh co nejvíce uhladit a pak uhladit i potahovku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
12.4.16 15:14
@mhrabankova píše:
Skvělá hmota je Smartlex velvet.
Lepit se dá normálně vodou…
Pod potahovku máslo s cukrem. Nutela jde taky, ale je to hodně sladké.
Jinak pod potahovku ten povrh co nejvíce uhladit a pak uhladit i potahovku :-)

Používám stejnou a dávám teď žravý papír, najdeš motivy jejich nebo necháš udělat vlastní na www. ***. Jsou super. :potlesk:

Editace adminem 13.4.2016 - odstranění kontaktu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat