Práce - sociální fobie

Anonymní
5.2.21 21:52

Práce - sociální fobie

Minulý rok jsem nastoupila do úplně první práce a ze začátku se to zdálo být fajn, bavilo mě to, jenže postupem času jsem si práci zprotivila kvůli kolektivu. Pár lidí bylo opravdu nepříjemných a já měla každý den stres, co zase bude. Jsem introvertní a hodně citlivá, dokáže mě rozbrečet jen to, když na mě někdo zvýší hlas, nemám absolutně žádné sebevědomí a nedokážu se bránit. Z práce jsem po půl roce odešla a momentálně jsem pár dní v novém zaměstnání. Všichni jsou tam hrozně hodní, ale zatím mě to moc nebaví, je to sedavé zaměstnání a ještě k tomu open space, sice teď polovina lidí pracuje z domu, ale stejně.. Mám ráda svůj klid a absolutně nezvládám být ve společnosti lidí..Je pro mě stresující i to, když před lidmi musím jíst, pít, mám pocit, že slyší každé mé polknutí, prostě mi přijde, že mě všichni sledují a negativně hodnotí a občas mě přepadnou takové úzkosti, že bych nejradši utekla pryč od všech. Ještě k tomu je to sedavé zaměstnání a zjistila jsem, že mi tohle moc nevyhovuje, v předchozí práci jsem měla pohybu docela dost a byla jsem spokojenější, jen ten kolektiv no.. Říkám si, že můžu být ráda, že jsem aspoň konečně narazila na dobrý pracovní kolektiv, ale na druhou stranu se tam necítím spokojená..přijde mi, že jsem v tomhle hrozně vybíravá a nevím, co mám dělat, nejradši bych byla izolovaná od lidí, což by problém asi ještě víc zhoršilo, ale já to opravdu nezvládám..
Nevím, jestli vůbec existuje nějaké zaměstnání, ve kterém bych mohla být spokojená :,( a omlouvám se, že plácám páté přes deváté, jen mám potřebu vyjádřit své pocity, už jsem zoufalá a nešťastná..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20396
5.2.21 21:56

No a je po zkusebce možnost jit taky na home office? To by tvuj problem mozna částečně vyřešilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 21:59

@Hanka1 ano, ale střídá se to po týdnu :( takže týden v práci a týden zase doma..

• Citovat
  • Nahlásit
5
5.2.21 22:05

Mám to skoro stejně, asi možná ne v takovém extrému. Proto dělám ve fabrice u stroje a do tohohle typu práce bych v životě nešel. :-) Myslím, že práce ukrajuje ze života velkou část času na to, aby člověk dělal něco pro něj nepohodlného. To by mi fakt nepasovalo. Dám u stroje sluchátka (hudba, rozhovory) a mám klídek od všech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
5.2.21 22:09
@Lojda88 píše:
Mám to skoro stejně, asi možná ne v takovém extrému. Proto dělám ve fabrice u stroje a do tohohle typu práce bych v životě nešel. :-) Myslím, že práce ukrajuje ze života velkou část času na to, aby člověk dělal něco pro něj nepohodlného. To by mi fakt nepasovalo. Dám u stroje sluchátka (hudba, rozhovory) a mám klídek od všech.

To je ovšem ve spoustě fabrik zakázaný… z bezpečnostních důvodů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.2.21 22:18

@Moringa

No kdyby to u nás zakázali, tak by celá práce pozbyla veškerého významu a šel bych asi někam na vrátnici se zašít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
5.2.21 22:18
@Anonymní píše:
Minulý rok jsem nastoupila do úplně první práce a ze začátku se to zdálo být fajn, bavilo mě to, jenže postupem času jsem si práci zprotivila kvůli kolektivu. Pár lidí bylo opravdu nepříjemných a já měla každý den stres, co zase bude. Jsem introvertní a hodně citlivá, dokáže mě rozbrečet jen to, když na mě někdo zvýší hlas, nemám absolutně žádné sebevědomí a nedokážu se bránit. Z práce jsem po půl roce odešla a momentálně jsem pár dní v novém zaměstnání. Všichni jsou tam hrozně hodní, ale zatím mě to moc nebaví, je to sedavé zaměstnání a ještě k tomu open space, sice teď polovina lidí pracuje z domu, ale stejně.. Mám ráda svůj klid a absolutně nezvládám být ve společnosti lidí..Je pro mě stresující i to, když před lidmi musím jíst, pít, mám pocit, že slyší každé mé polknutí, prostě mi přijde, že mě všichni sledují a negativně hodnotí a občas mě přepadnou takové úzkosti, že bych nejradši utekla pryč od všech. Ještě k tomu je to sedavé zaměstnání a zjistila jsem, že mi tohle moc nevyhovuje, v předchozí práci jsem měla pohybu docela dost a byla jsem spokojenější, jen ten kolektiv no.. Říkám si, že můžu být ráda, že jsem aspoň konečně narazila na dobrý pracovní kolektiv, ale na druhou stranu se tam necítím spokojená..přijde mi, že jsem v tomhle hrozně vybíravá a nevím, co mám dělat, nejradši bych byla izolovaná od lidí, což by problém asi ještě víc zhoršilo, ale já to opravdu nezvládám..
Nevím, jestli vůbec existuje nějaké zaměstnání, ve kterém bych mohla být spokojená :,( a omlouvám se, že plácám páté přes deváté, jen mám potřebu vyjádřit své pocity, už jsem zoufalá a nešťastná..

A jak jsi to měla ve škole? Ve třídě jsi taky nebyla sama, ale se spolužáky… muselas před nimi jíst, pít… to ti nevadilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 22:29

@Moringa vždycky jsem s tím měla problém, třeba v jídelně na základce jsem skoro nikdy nic nesnědla, protože všude bylo moc lidí..

• Citovat
  • Nahlásit
2183
5.2.21 22:36
@Anonymní píše:
@Moringa vždycky jsem s tím měla problém, třeba v jídelně na základce jsem skoro nikdy nic nesnědla, protože všude bylo moc lidí..

Pak by to asi bylo nejlepší řešit s odborníkem… takhle se zbytečně trápíš a hrozně tě to v životě omezuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
5.2.21 22:51

Podle mne jsi zatím nezkušená, jak to mezi lidmi chodí. Když je člověk mladý, teprve ze školy, ve svém prvním, druhém zaměstnání, tak je to normální, že se teprve rozkoukává.

Klidně si hledej další zaměstnání. A pak třeba další. Dostaneš víc zkušeností, budeš mít širší rozhled a strach tě opustí.

Příspěvek upraven 05.02.21 v 22:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
5.2.21 22:52

Tak by asi nebylo špatný jít do psychoterapie, ne? Máš úzkosti, nevydržíš s lidmi, nízké sebevědomí… Zakázka do terapie jako víno. A teď máš fajn lidi v kolektivu, jakou lepší tréninkovou situaci si přát ;) Nic z toho, co tě trápí, nemusí být napořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15471
5.2.21 22:53

Jsi v psychoterapii?

Sociální fobie je něco, s čím se dá dost dobře pracovat - není to geneticky podmněná porucha - je to naučený způsob chování jak ne-zvládat úzkost a vztahy a dá se to přeučit.

To že chceš utéct je především reakce na úzkost, když to uděláš, tak příště budou vadi ještě méně složité věci, než ti vadí teď.

Nehledě na to, že jaksi shánět práci půjde nějakou dobu čím dál tím hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3116
5.2.21 23:04

Můžeš to řešit s odborníkem, ale extrovert z tebe asi nebude nikdy. Co změnit práci třeba na něco manuálního jak ti tu někdo radí? Budeš mít i ten pohyb, který ti chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.2.21 07:07

Úzkosti a soc. fobie se zbavíš nebo aspoň projevy velmi omezíš, když se budeš vystavovat běžným situacím, ne před nimi utíkat. Vím, o čem mluvím.

• Citovat
  • Nahlásit
475
6.2.21 20:02

Byla jsem na tom dost podobně. Vyřešila jsem to prací v domově seniorů. :lol: Tam o tom nebyl čas přemýšlet. Musela jsem s klienty navazovat oční kontakt, neustále na ně mluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat