Reklama

Práce v cestovní kanceláři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majule1811
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 05.04.18 17:24
Práce v cestovní kanceláři

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s praci v cestovni kancelari? Prac.doba a platove?
Pri pohovoru mi tyto veci nerekli a mam jit na druhe kolo pohovoru. Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gina
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 6 inzerátů 05.04.18 18:09

To ses nezeptala na docela důležité věci…tak prac. doba snad záleží na otevírací době příslušné CK…většinou bývají třeba od devíti do pěti nebo do šesti. Příp. pokud má agentura nějakou delší otevírací dobu help-line po večerech a o víkendech, tak to bude práce na směny. No a cena bude podle druhu práce…bývá většinou nějaký základ a potom motivační složka podle prodaných zájezdů apod. Takže můžeš mít 15 tisíc, ale taky třeba 40 tisíc. Taky bude záležet na délce praxe, jestli tě bude potřeba školit, nebo už to budeš umět…pro příště si sepiš k pohovoru dotazy a připrav se na něj.

Majule1811
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 05.04.18 18:44

Pani mi u pohovoru rekla, zeje zaklad +3% z prodeje a prc doba je jak rikas denne od 8-17 a sobota 9-12 ale prijde mi to hodne hodin za mesic. nevim co si predstavit pod zakladem vis. @Gina

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 05.04.18 20:56

@Majule1811 Měla ses zeptat, to je opravdu u pohovoru hodně důležitá otázka. Zeptej se v tom druhém kole. Základ podle mě bude fixní mzda (která bývá nízká) a k tomu pak procenta z prodeje. Tj prodáváš hodně, máš peníze, neprodáš nic, smůla. Pokud nejsi z oboru a nemáš zkušenost s prodejem, hodně si rozmysli, zda dokážeš vyžít z toho základu. Také si ujasni, zda budeš mít nějaký finančním target, za kolik musíš prodat. Já v cestovním ruchu nepracuju, ale pracovní doba mi opravdu přijde nějak dlouhá. Vlastně to je 9 hodin denně plus 3 hodiny v sobotu. Jinak se vážně neboj zeptat, tohle je absolutní základ a naopak je divné se nezajímat.

Gina
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 6 inzerátů 06.04.18 08:15

V té pracovní době 8-17 může být hodinová pauza na oběd, takhle jsme to v jedné agentuře měli. Nebo to může být tak, že tam nebude člověk celou tu dobu od 8 do 17, ale zaměstnanci se budou střídat, někdo od osmi do 16, někdo od 9 apod. A ten základ to ti fakt nikdo neřekne, to je prostě na zaměstnavateli. Může to být klidně životní minimum a vše navíc bude motivační složka.

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 06.04.18 09:51

Předpokládám, že takovou pracovní dobu má sice kancelář, ale nebudeš tam sama. Bude vás tam víc nebo se nějak se tam budete střídat. My to tak v cestovce měli. Co se týče platu, tak jsem měla čistého 15.000 Kč + asi 1500 stravenky než nám je šéfová stopla a nedala za to náhradu. Procenta z prodeje jsme neměli, ale já nepracovala u žádné velké cestovky typu Exim, Čedok a pod.

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 06.04.18 09:55
@Majule1811 píše:
Pani mi u pohovoru rekla, zeje zaklad +3% z prodeje a prc doba je jak rikas denne od 8-17 a sobota 9-12 ale prijde mi to hodne hodin za mesic. nevim co si predstavit pod zakladem vis. @Gina

a to ses nezeptala kolik ten zaklad je? 8o

Bubla_Bučková
Závislačka 3106 příspěvků 06.04.18 09:56

@jancabr a co vás motivovalo něco prodávat nebo dávat služby navíc? :think: Ale zas je to aspoň bez stresu, že musím prodat…

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 06.04.18 09:58

@Bubla_Bučková právě že nic moc. Ale získala jsem za ty 4 roky dostatečnou praxi a otevřela si pak vlastní cestovní agenturu.

Bubla_Bučková
Závislačka 3106 příspěvků 06.04.18 10:04
@Lalelale píše:
@Majule1811 Měla ses zeptat, to je opravdu u pohovoru hodně důležitá otázka. Zeptej se v tom druhém kole. Základ podle mě bude fixní mzda (která bývá nízká) a k tomu pak procenta z prodeje. Tj prodáváš hodně, máš peníze, neprodáš nic, smůla. Pokud nejsi z oboru a nemáš zkušenost s prodejem, hodně si rozmysli, zda dokážeš vyžít z toho základu. Také si ujasni, zda budeš mít nějaký finančním target, za kolik musíš prodat. Já v cestovním ruchu nepracuju, ale pracovní doba mi opravdu přijde nějak dlouhá. Vlastně to je 9 hodin denně plus 3 hodiny v sobotu. Jinak se vážně neboj zeptat, tohle je absolutní základ a naopak je divné se nezajímat.

pokud je pohovor na více kol, taky bych spíš na prvním kole projevovala zájem o cestovní ruch, než se vyptavat jak dlouhá je pauza na oběd, že ti nesedí délka pracovní doby… co se týká peněz, tak na pohovoru mi zřídka kdy řekli přesnou částku, vždy se ptali mě na nějaké rozmezí a pak volali, že mají zájem a plat základní je takový a bonus takový.. běžná praxe velkých firem, kde šlo také o prodej. Pak jsou firmy, které chtějí nalákat, viz Lidl a ty naopak mzdu zveřejní rovnou v inzerátu. Na druhém kole na konci bych se zeptala :kytka:

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 06.04.18 10:05

@jancabr Mohu se zeptat - jak se agenturám daří v době internetových prodejů? Funguje to akorát, když to lidé provozují sami s rodinnými říslušníky, nebo to utáhne i zaměstnance?
Provizi cestovek počítám tak 8-10% z ceny zájezdu.
Děkuji.

Bubla_Bučková
Závislačka 3106 příspěvků 06.04.18 10:07

@jancabr to je fajn… tak někdo nad sebou ten pomyslný bič nepotřebuje, ale stejně je to teda zvláštní :D

Majule1811
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 06.04.18 10:46

Tak zaklad je 15 hrubeho a procenta z prodeje jsou 3,5%… jinak stravenky taky zadne a pracovni doba jak jste tu psali, stridaji se, jeden do 16 hodin jeden den 17 hodin a 1× mesicne sobota… taky si rikam, jak na tom cestovky jsou, v dnesni dobe, kdy si muzu koupit zajezd pres internet a vidim i fotky od lidi, nejen ty hezke katalogove :mrgreen:

jancabr
Kecalka 318 příspěvků 28 inzerátů 06.04.18 11:44

@Premek_Orac @Majule1811
mám malou cestovní agenturu ve velkém městě, ale našli jsme místo, kde v okruhu 2 km nemám konkurenci. U toho velké sídliště. Lidi se naučili chodit postupně. Je pravda, že to byli nejdřív spíš důchodci, ale už chodí i mladší. Mám za sebou 3 roky, teď jedu čtvrtou sezónu. Zatím sama, ale teď už se daří lépe, tak bych chtěla v létě začít zaučovat zaměstnance. Jelikož chceme mimčo a cestovka je rozjetá, byla bych blázen to zavřít. Radši svůj výdělek obětuji za zaměstnance a budeme žít z manželova platu.
Co se týče konkurence - je obrovská. Proto se snažím o jiný přístup. Ale i v dnešní přetechnizované době jsou stále lidi, které nebaví hledat zájezdy na internetu a nevyznají se v tom. Od toho jsem tu já, abych jim na základě jejich požadavků poradila.

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 06.04.18 12:09

@jancabr Už z toho jak to popisuješ je vidět, že tě to baví a máš k práci a lidem hezký přístup :palec:

Ono to bude u podobných služeb jako u bank. Nejdřív malé pobočka zavíraly, že vše bude přes internet… a teď se vrací, protože zjistili, že klient potřebuje kontakt a péči.

Ať se daří!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama