Práce v chemickém výzkumu s bakalářským vzděláním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 11:46
Práce v chemickém výzkumu s bakalářskými vzděláním

Ahoj, jsem po dlouhodobé nemoci (2 roky) a pracuji na půl úvazku v úplně jiném oboru jen abych si vyzkoušela zátěž (v mém oboru neměli na částečný úvazek práci). Když už je mi teď jasné, že bych to zvládla a také finanční situace mě nutí, chci zaměstnání ve svém oboru, totiž chemickém, nejlépe výzkum a vývoj (s biologickým materiálem třeba v nemocnici laborovat nemůžu, na to nemám akreditaci). Mám ale vzdělání bakalářské v jednom chemickém oboru. Myslíte, že mám šanci? Nebo mi budou všude zavírat dveře? Či takto někdo sehnal? (Není myšleno práce na směny v chemickém závodu, která nepotřebuje kvalifikaci). Děkuji
Anonymní proto, že by mě tu mohly poznat stávající kolegyně. Díky

Reakce:
Lenka_Hal
Kelišová 5656 příspěvků 03.10.18 13:04

Nevim sice jak s bakalarem, od PhD kamaradu slychavam, ze je jejich titul spis pritezi, jsou pro potencialni zamestnavatele prilis specializovani, drazi…s tim Bc si myslim, ze budes mit slusne sance, i kdyz asi ne samostatny vyzkum :think:

Ornwen
Závislačka 4667 příspěvků 03.10.18 13:25
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem po dlouhodobé nemoci (2 roky) a pracuji na půl úvazku v úplně jiném oboru jen abych si vyzkoušela zátěž (v mém oboru neměli na částečný úvazek práci). Když už je mi teď jasné, že bych to zvládla a také finanční situace mě nutí, chci zaměstnání ve svém oboru, totiž chemickém, nejlépe výzkum a vývoj (s biologickým materiálem třeba v nemocnici laborovat nemůžu, na to nemám akreditaci). Mám ale vzdělání bakalářské v jednom chemickém oboru. Myslíte, že mám šanci? Nebo mi budou všude zavírat dveře? Či takto někdo sehnal? (Není myšleno práce na směny v chemickém závodu, která nepotřebuje kvalifikaci). Děkuji
Anonymní proto, že by mě tu mohly poznat stávající kolegyně. Díky

Je to tak na laboranta/pri­pravare.
Nevim, odkud si, u nas berou prave na tyhle pozice (Praha). Mam zname ve Vestci, tam podobne, ale da se s bc vypracovat vejs.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 23:18
@Ornwen píše:
Je to tak na laboranta/pri­pravare.
Nevim, odkud si, u nas berou prave na tyhle pozice (Praha). Mam zname ve Vestci, tam podobne, ale da se s bc vypracovat vejs.

Tak něco takového by taky pro ten začátek bylo fajn, člověk si to osahá a přijde na kloub takovété praxi… Jsem z východních Čech, takže hledám zatím v okolí :) každopádně pokud jde o zdravotnický materiál, tam mám zatím smůlu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 23:23
@Lenka_Hal píše:
Nevim sice jak s bakalarem, od PhD kamaradu slychavam, ze je jejich titul spis pritezi, jsou pro potencialni zamestnavatele prilis specializovani, drazi…s tim Bc si myslim, ze budes mit slusne sance, i kdyz asi ne samostatny vyzkum :think:

To je teda síla, to jsem vůbec nečekala… že teda se takhle škudlí a chtějí méně kvalifikované lidi, aby ušetřili :nevim: děs… Každopádně tím je jasné, že pokud by vzali bakaláře, budou na nich šetřit :? Děkuji moc za info, už se po něčem poohlížím, i když to jsou občas teda popisy těch prací… Netuším, kolik lidi na těchto pozicích berou, ale určitě se vypracovat dá, samostatný výzkum u mne nehrozí, to se nejdřív budu muset dostat do praxe a trochu si to „osahat“ :oops:

Ornwen
Závislačka 4667 příspěvků 16.10.18 07:57
@Anonymní píše:
Tak něco takového by taky pro ten začátek bylo fajn, člověk si to osahá a přijde na kloub takovété praxi… Jsem z východních Čech, takže hledám zatím v okolí :) každopádně pokud jde o zdravotnický materiál, tam mám zatím smůlu…

Tak vychodni cech jsou Pardubice, tam toho bude celkem dost. V semtine jsem to kdysi taky zkousela ;) ale penez malo, no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 10:36
@Ornwen píše:
Tak vychodni cech jsou Pardubice, tam toho bude celkem dost. V semtine jsem to kdysi taky zkousela ;) ale penez malo, no.

Dobrý den, v Semtíně na směny? Já totiž nemůžu dělat na směny :-) ani teda nechci, ale skrze zdravotní problém to ani není možné. Semtín je taky součást Symthesia, taky na to koukám a volné místo tam teď nevidím, jen samé dělnické práce nebo zase marketing, ani jedno není teda úplně to, co bych ráda :-)

Ornwen
Závislačka 4667 příspěvků 06.11.18 10:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, v Semtíně na směny? Já totiž nemůžu dělat na směny :-) ani teda nechci, ale skrze zdravotní problém to ani není možné. Semtín je taky součást Symthesia, taky na to koukám a volné místo tam teď nevidím, jen samé dělnické práce nebo zase marketing, ani jedno není teda úplně to, co bych ráda :-)

Jestli byly v semtime smeny nevim. To jsem zkousela pred deseti lety. Ted jsem v praze. Delam ve firme v hostivari a tam smeny nejsou a berou

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >