Práce v cizině, vztah na dálku

Anonymní
2.1.20 18:27

Prace v cizine, vztah na dalku

Pritel pracuje v nemecku, ja v cesku. Oba mame svoji praci velmi radi a nechceme ji zmenit. On nechce pracovat v cr za male penize a ja nechci pracovat v nemecku a zacit tam od nuly, bez nemciny. Navic se mi tam ani nelibi, zit chci v cr. Fungujeme takto cca 5let, vidime se o vikendu. Ted mi to zaclo vadit, citim v sobe velkou krizi zda pokracovat ve vztahu. On je uzasny, jsme oba typ verneho cloveka, nepodvedli bychom se ani jeden. Mame se radi. Bojim se ze pak nepotkam nikoho tak fajn. Ale i presto posledni rok citim, ze chci z toho (z te dalky) utect, nevim zda pokracovat. On chce dite, ale ja vim, ze bychom zase zili oddelene kvuli praci a penezum. Neumim si predstavit vychovavat dite sama a on by jezdil jen na vikend. Mate nekdo podobne zkusenosti? Jak jste to zvladli? Co na to deti rikali treba po case, v dospelosti? Kamionaci to asi maji podobne, nevim jak moc to ovlivnilo rodinu. Me to bere hodne energie a jsem pak i podrazdena na pritele, coz nechci. Reseni bydlet ted spolu kvuli dalce nejde. V budoucnosti na 99% take. Mate to nekdo taky tak? Vztah na dalku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
2.1.20 18:41

On nikdy nebude chtít žít v ČR, ty zase v Německu. Váš vztah nemá budoucnost, pokud oba nechcete sázet na nejistou kartu, že jeden změní názor. Pořizovat si dítě s tím, že on dojede jen na víkendy a že se neshodnete na tom, ve které zemi žít, mi přijde víc než zvláštní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 18:50

Znam pripady, kdy muz vydelava v cizine a domu jezdi malo. Jak jsou ale stastni nevim. Zajimaji me nazory rodin ktere si timto prosly. Ja bych samozrejme radsi chtela bydlet spolu a nedojizdet, ale to nevidim moc realne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:01
@Anonymní píše:
Pritel pracuje v nemecku, ja v cesku. Oba mame svoji praci velmi radi a nechceme ji zmenit. On nechce pracovat v cr za male penize a ja nechci pracovat v nemecku a zacit tam od nuly, bez nemciny. Navic se mi tam ani nelibi, zit chci v cr. Fungujeme takto cca 5let, vidime se o vikendu. Ted mi to zaclo vadit, citim v sobe velkou krizi zda pokracovat ve vztahu. On je uzasny, jsme oba typ verneho cloveka, nepodvedli bychom se ani jeden. Mame se radi. Bojim se ze pak nepotkam nikoho tak fajn. Ale i presto posledni rok citim, ze chci z toho (z te dalky) utect, nevim zda pokracovat. On chce dite, ale ja vim, ze bychom zase zili oddelene kvuli praci a penezum. Neumim si predstavit vychovavat dite sama a on by jezdil jen na vikend. Mate nekdo podobne zkusenosti? Jak jste to zvladli? Co na to deti rikali treba po case, v dospelosti? Kamionaci to asi maji podobne, nevim jak moc to ovlivnilo rodinu.Me to bere hodne energie a jsem pak i podrazdena na pritele, coz nechci. Reseni bydlet ted spolu kvuli dalce nejde. V budoucnosti na 99% take. Mate to nekdo taky tak? Vztah na dalku.

Ano kamionaci to mají podobně, domů jen na víkend. Mám takové 2 kamarádky a co vím, jsou údajně spokojené. Myslím, že jsou jinak založené, protože mi vždy odpoví, že aspoň muž nosí domů pěkné peníze. Já mám taky kamioňáka, jezdí domů sice denně, ale vracívá se kolem 8 hodiny večer a je vyflusnutej tak, že se akorát nají, osprchuje a vytuhne u Tv, ani o sex nemá zájem(přes týden) třeba naše malá ho nevidí vůbec, protože spí. Jako je to na prd, ale nemám to s kým probrat, protože kolem sebe mám jen názory lidí, že to dělá pro rodinu a že ho musím podporovat a mít porozumnění. V nikom pochopení nemám, že je pro mě vztah nenaplněný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:10

Rozhodla by ses i ted po case kdyz vis jaky je zivot s kamionakem zalozit s nim rodinu? Necitis ze vas to rozdeluje? Nekdy si rikam ze je fajn tesit se na sebe, mit penize a nebyt jen spolu. A jindy brecim do polstare a je mi smutno a mam vztek ze jsem na vse sama. :( tezko rict, mozna bychom byli nastvani kdybychom travili kazdy den jen spolu, nevim. Ale bere mi to energii a chut. Chces nekdy odejit nebo to beres tak jak to je?

• Citovat
  • Nahlásit
1228
2.1.20 19:18

No proste si musis rict na co toho chlapa vlastne chces? Aby nosil domu vic penez nebo s tebou travil vic casu. Co jevpro tebe prednejsi? :nevim: nekdo to takhle zvladne a nekomu to nestaci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:26
@Anonymní píše:
Rozhodla by ses i ted po case kdyz vis jaky je zivot s kamionakem zalozit s nim rodinu? Necitis ze vas to rozdeluje? Nekdy si rikam ze je fajn tesit se na sebe, mit penize a nebyt jen spolu. A jindy brecim do polstare a je mi smutno a mam vztek ze jsem na vse sama. :( tezko rict, mozna bychom byli nastvani kdybychom travili kazdy den jen spolu, nevim. Ale bere mi to energii a chut. Chces nekdy odejit nebo to beres tak jak to je?

Kdybych se měla rozhodnout znova tak ano, šla bych do dítěte s ním. Protože jsem mimi moc chtěla-i za cenu že s ním zůstanu sama. Protože v dnešní době jsou ty vztahy sázky do loterie a nemáš nikdy jistotu, že spolu budete, ať jste manželé nebo jen na psí knížku. A když vidím, jak je strašně těžký si někoho aspoň relativně pasujícího k sobě najít… Škoda mluvit, teď je to s chlapama těžký, pro rodinu je opravdu málokdo, ztrácí se z nich zodpovědnost. Je to dobou…Nad odchodem uvažuju ale vždy mě to přejde pač si říkám co bych kde hledala. Myslím, že sebevědomí mám zdravé ale jsem realista. Prostě soustřeďuju všechen čas a pozornost malé.
K tvé situaci, na tvém místě bych zvažovala odchod do toho Německa, chlapi jsou tvrdohlaví a po tom cos napsala, asi s ním nehneš. Ale pokud je fajn a rozumíte si, nebalila bych to. Kvůli tomu co jsem psala výše.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 19:27

Asi se budete muset na něčem dohodnout nebo jit o dům dál, já měla vztah na dálku, přítel bydlel v Německu, já tam s ním i chvíli byla, pak zase dojižděla, nebo on, z mé strany to bylo otravné jezdit sem a tam… A tam jsem bydlet nechtěla, přišlo mi, že se v tom placame a nemá to východisko, já pak potkala někoho jiného a tak to skončilo…

Za mě, můžete se třeba dohodnout, že na rodicak se tam s dítětem přestehuješ a pak se vrátíte do Čech všichni a on si najde práci tady… Aspoň něco nasetrite ;)
Já mám teď přítele pryč pár týdnů a popravdě kdybych neměla mámu, která mi dost pomáhá, tak už bych asi skončila z dětí někde v Bohnicích ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
2.1.20 20:00
@Anonymní píše:
Znam pripady, kdy muz vydelava v cizine a domu jezdi malo. Jak jsou ale stastni nevim. Zajimaji me nazory rodin ktere si timto prosly. Ja bych samozrejme radsi chtela bydlet spolu a nedojizdet, ale to nevidim moc realne.

Moje ani zkušenost nikoho jiného ti nepomohou. Co jedna překousne, druhá ne. Musíš se rozhodnout sama, jestli tohle je budoucnost, jakou bys chtěla. Taky nám na stavbě dělalo hrozně moc dělníků, co domů jen posílali peníze ženě a dětem a sami si cestu nemohli dovolit víc jak 2× za rok. Co z toho měli, nikdy nepochopím.

• Citovat
  • Nahlásit
17691
2.1.20 20:03

Ja na tom byla podobne. Do toho Nemecka jsem nakonec sla a do CR se uz nevratila. Ja udelala dobre, ale nerikam, ze je to aplikovatelne pro kazdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 20:12
@Lenka_Hal píše:
Ja na tom byla podobne. Do toho Nemecka jsem nakonec sla a do CR se uz nevratila. Ja udelala dobre, ale nerikam, ze je to aplikovatelne pro kazdou.

umela jsi německy? Pokud ne, tak za jak dlouho ses tam naucila? Sla jsi tam do skoly nebo s knihami ci jak ses ucila? Ja nejsem na jazyky, jen na cestinu :? Co tam mas za praci? Ja mam prave v cr skvelou praci, kterou miluju a tu bych v zahranici kvuli nemciny delat nemohla. Zacit od nuly a umyvat nadobi… to se mi nechce, kdyz tu mam skvelou praci. Nasla sis tam kamaradky-cizinky? Budu rada kdyz napises vice o zivote tam. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 20:12

Manžel dělal v Německu několik let, já v cr s detma.Domu jezdil na víkendy. Penize sice fajn, ale vztah to ničilo, až jsme se málem rozvedli.(z mé strany)Pak jsem odešla za ním. Jsme tu pár let, vztah se dal do kupy, i když to není vždycky snadné,nelituji.Za mě vztah na dálku smysl nemá. Uz kvůli dětem. I kvůli mě. Mit otce a já chlapa jen o víkendu je prostě k ničemu. Tor můj názor a zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 20:18
@Anonymní píše:
Manžel dělal v Německu několik let, já v cr s detma.Domu jezdil na víkendy. Penize sice fajn, ale vztah to ničilo, až jsme se málem rozvedli.(z mé strany)Pak jsem odešla za ním. Jsme tu pár let, vztah se dal do kupy, i když to není vždycky snadné,nelituji.Za mě vztah na dálku smysl nemá. Uz kvůli dětem. I kvůli mě. Mit otce a já chlapa jen o víkendu je prostě k ničemu. Tor můj názor a zkušenost.

Jak to prijaly dati? Tesily se tam? Umely jazyk, za jak dlouho se naucily? To sly do skoly a tim, ze nic neumi rict? A ty sis nasla praci-jakou? Toto by me fakt zajimalo. S praci, s nemcinou, s detma… Neumim cizi jazyky, jsem na to uplne tupa.

• Citovat
  • Nahlásit
17691
2.1.20 20:20

U mne je to slozitejsi. Odesla jsem tam, kdyz jsem otehotnela, takze jsem byla doma. Nemecky jsem umela. Zdrzela jsem se tam rok a pul, pak rok a pul Holndsko a pak USA, uz 11 let. Ono je to nakonec opravdu vsude v tech zakladnich vecech stejne
Zaklad: Jazyk se nauci kazdy, i na odborne urovni. Staci nezavirat se doma, ale natvrdo se zapojit do neceho „venku“. Pokud nekde chces zustat, nehledej si kamarady stejne narodnosti, Proste je hledej stejnym zpusobem, jako bys byla doma.
Ja si myslim, ze najit vazne dobreho chlapa je dost velke stesti. Natolik velke, ze je skoda ho pustit jen kvuli nejake cizine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.20 20:38
@Anonymní píše:
umela jsi německy? Pokud ne, tak za jak dlouho ses tam naucila? Sla jsi tam do skoly nebo s knihami ci jak ses ucila? Ja nejsem na jazyky, jen na cestinu :? Co tam mas za praci? Ja mam prave v cr skvelou praci, kterou miluju a tu bych v zahranici kvuli nemciny delat nemohla. Zacit od nuly a umyvat nadobi… to se mi nechce, kdyz tu mam skvelou praci. Nasla sis tam kamaradky-cizinky? Budu rada kdyz napises vice o zivote tam. :)

A proc bysi mela umyvat nadobi? Kdyz ma pritel dobre placenou praci, muze te zivit. A ty se aspon za par mesicu naucis nejake zaklady nj a muzes hledat praci v oboru. Ono hodne se naucis mluvit i kdyz jsi v tom prostredi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat