Práce v Německu v období koronakrize

5
6.4.20 14:24

Práce v Německu v období koronakrize

Zdravím maminky,
ráda bych se zeptala, které z vás manžel taky pracuje v Německu a teď řešíte problém kvůli zákazu překročení hranic? Jak se zachoval zaměstnavatel, našel manželovi ubytování, nebo ho nechal doma? Ze začátku jsme mysleli, jak u manžela v práci mu pomohou, a nakonec ho chtějí nechat doma bez mzdy. Řekli mu jen, ať si v ČR dojde ke svému doktorovi pro neschopenku. :nevim: Jsme na jeho příjmu závislý, já jsem doma s dvěma dětmi. Nemáte někdo podobný problém? Jak jste situaci řešili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16107
6.4.20 15:07

Ja teda nemam v německu muže, muj tam skončil když sme založili rodinu, ale táta tam dělá a končí. Byl zvyklý jezdit na 4 dny tam a 3 dny v tydnu zpět, ale ted by tam musel zůstat (ubytování tam teda má, ale nechce tam zůstávat trvale a nechat mamku samotnou v baraku) a kdyby přijel domů, tak by zas musel zustavat v karanténě, což taky nechce. Takže je ted na neschopence a končí a hledá práci u nás. Zas jiní příbuzní dělají v Rakousku a víceméně tam jsou uvěznění, kdyz chtějí pracovat, tak nejezdí domu, což bych taky nechtěla když doma maji rodiny a malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
6.4.20 16:34

Tak na neschopence určitě nemůže být bez příjmu, na neschopence bere 100% mzdy po dobu minimálně šesti týdnů. Jinak manžel ubytování hledal sám, pomáhal mu teda šéf, ale ne za firmu. A našel. Zatím mají zavřeno, čerpají dovolenou a hodiny z konta, potom možná ještě Kurzarbeit. Ale kdyby něco, bydlení tam má vyřešené. To si ten tvůj nemůže pokusit sehnat něco sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13380
6.4.20 16:45

Sousedka odjela na ty tři týdny, ubytování jim zajistil zdarma zaměstnavatel…jiná dělá v domově u seniorů, tak bydlí tam…švagr se tam taky chystá na ty tři týdny nebo déle, ubytování si asi bude platit sám…ne každý doktor ti napíše neschopenku, protože to zaměstnavatel chce, když ti nic není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
7.4.20 09:43

Na neschopence bere snad jen 60 %, ne? Přemýšlel, že by si našel ubytování sám, a holt tam byl 3-4 týdny, ale šéf mu sám řekl ať zůstáne doma :nevim: S tímhle šéfovo přístupem se mu tam nechce ani dál pracovat (takže jakmile to situace dovolí, bude hledat asi něco nového). Nevíte na kolik manželovi vyšlo ubytování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
7.4.20 09:53

@HoPy
Německá neschopenka je minimálně prvních 6 týdnů 100%. Vyjde ho to do 200 eur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
8.4.20 21:06

Manžel také pracuje v Německu a teď tam zůstal na 4 týdny, a potom ho ještě čeká karanténa. Jsem zvyklá, že jezdí domů každý týden domů, tak tohle bude opravdu dlouhý doma s dětma :zed: Ubytování mu ale zařídili jen za nějaký symbolický peníz, tak aspoň že tak. Ale není to ideální situace pro nikoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 21:09
@HoPy píše:
Zdravím maminky,
ráda bych se zeptala, které z vás manžel taky pracuje v Německu a teď řešíte problém kvůli zákazu překročení hranic? Jak se zachoval zaměstnavatel, našel manželovi ubytování, nebo ho nechal doma? Ze začátku jsme mysleli, jak u manžela v práci mu pomohou, a nakonec ho chtějí nechat doma bez mzdy. Řekli mu jen, ať si v ČR dojde ke svému doktorovi pro neschopenku. :nevim: Jsme na jeho příjmu závislý, já jsem doma s dvěma dětmi. Nemáte někdo podobný problém? Jak jste situaci řešili?

Tak neschopenku maji snad 6 tydnu na 100%… Muj muž je teď doma na 100%, ale střídají mu to nemoc, dovolená, prescasy, pak sr uvidí. Kdyby to bylo nějak dlouho, asi by tam prostě musel jezdit jak to zrovna bude nastavené :nevim: přece kvůli tomu neodejde, my navíc pro tu formu děláme neco i doma…

• Nahlásit
  • Citovat
5
9.4.20 11:54

On teď nemá neschopenku, protože měl problém s doktorkou. Nechce to semnou pořádně řešit, tak zjišťuju informace od ostatních. Mě spíš naštval ten přístup zaměstnavatele, už jsem se od hodně lidí dozvěděla, že jim v práci pomohli ubytování sehnat nebo dokonce zařídili zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama