Práce v Rakousku - rizikové těhotenství a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.04.18 10:09
Práce v Rakousku - rizikové těhotenství a mateřská

Ahoj holky, potřebovala bych se poradit, pracuji už přes rok v Rakousku v kavárně-kuřácké, včera sem u doktora zjistila ze jsem v 5 tt, sama sem kuracka ale přestala jsem hned v den udělani pozitivního testu :dance: vím ze 5 tt je moc brzy na oznamování ale jde mi o to, ze mám nemocné zadá, do práce dojizdim hodinu, a pracuji v zakourenem prostředí podle dr. Pokud vše bude prostí kontrolu ok hrozí rizikové těhotenství. Nemáte s tím některá prosím zkušenost jak to chodí v Rakousku? :think:

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19773 příspěvků 05.04.18 10:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych se poradit, pracuji už přes rok v Rakousku v kavárně-kuřácké, včera sem u doktora zjistila ze jsem v 5 tt, sama sem kuracka ale přestala jsem hned v den udělani pozitivního testu :dance: vím ze 5 tt je moc brzy na oznamování ale jde mi o to, ze mám nemocné zadá, do práce dojizdim hodinu, a pracuji v zakourenem prostředí podle dr. Pokud vše bude prostí kontrolu ok hrozí rizikové těhotenství. Nemáte s tím některá prosím zkušenost jak to chodí v Rakousku? :think:

V Rakousku ti při SKUTEČNĚ rizikovém těhotenství náleží plný plat. Ale „na záda“ ti ho fakt nikdo nedá.

Pokud bys měla neschopenku na něco jiného, tak jako normální rakouská neschopenka.

Ale s tím zakouřeným prostředím nevím. Doktor ti vypíše, co nesmíš dělat. A připadá mi logický, aby těhule nebyla v zakouřeném prostředí. :think: Ale neschopenku ti na to nedá, to se dělá u nás. Možná jiný typ příspěvku. :think:

Gabrielka13
Nováček 1 příspěvek 05.04.18 10:37

Děkuji, ono to nejsou jenom nějaká “bolestiva zadá” chybí mi obratel a další mám roztristeny, od malá s tím litam po nemocnich, několikrát sem měla jít na operaci ale byla zamítnuta skrz veliká rizika, pak jsem dospivala pater se tím zpevnila tak to prozatím nechali být s tím, ze až přijde pravé těhotenství, ze budou velké komplikace, teď jdu na gyndu 16.4 a s těmi zády 26.4. Pokud by mě uznali to rizikové tak mi to musí uznat ale i rakouský dokotor ze jo? I tak sem slyšela ze budu muset v Rakousku na několik kontrol na gynekologii? Jsem z toho celá nesva, nejde o to ze bych nechtěla pracovat praveze spis nevím co bych tak dlouho dělala doma :nevim: :D ale zdraví miminka je přeci jen přednější

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19773 příspěvků 05.04.18 10:45
@Gabrielka13 píše:
Děkuji, ono to nejsou jenom nějaká “bolestiva zadá” chybí mi obratel a další mám roztristeny, od malá s tím litam po nemocnich, několikrát sem měla jít na operaci ale byla zamítnuta skrz veliká rizika, pak jsem dospivala pater se tím zpevnila tak to prozatím nechali být s tím, ze až přijde pravé těhotenství, ze budou velké komplikace, teď jdu na gyndu 16.4 a s těmi zády 26.4. Pokud by mě uznali to rizikové tak mi to musí uznat ale i rakouský dokotor ze jo? I tak sem slyšela ze budu muset v Rakousku na několik kontrol na gynekologii? Jsem z toho celá nesva, nejde o to ze bych nechtěla pracovat praveze spis nevím co bych tak dlouho dělala doma :nevim: :D ale zdraví miminka je přeci jen přednější

Aha. Tak to zní jako skutečný problém :think:

Ano, musí ti to uznat rakouský doktor. Jde o to, že jejich riziko může psát jen gyndař.

A ty budeš mít asi neschopenku od ortopeda. :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Cannes, přehlídka trapasů: Odhalené zadky, prsa a strhnutá sukně

Ačkoliv se jedná o prestižní filmovou událost roku, festival v Cannes... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama