Práce v Rakousku - rizikové těhotenství a mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.18 10:09
Práce v Rakousku - rizikové těhotenství a mateřská

Ahoj holky, potřebovala bych se poradit, pracuji už přes rok v Rakousku v kavárně-kuřácké, včera sem u doktora zjistila ze jsem v 5 tt, sama sem kuracka ale přestala jsem hned v den udělani pozitivního testu :dance: vím ze 5 tt je moc brzy na oznamování ale jde mi o to, ze mám nemocné zadá, do práce dojizdim hodinu, a pracuji v zakourenem prostředí podle dr. Pokud vše bude prostí kontrolu ok hrozí rizikové těhotenství. Nemáte s tím některá prosím zkušenost jak to chodí v Rakousku? :think:

Reklama

Reakce:

Bábrdl
Generální žvanilka 20584 příspěvků 05.04.18 10:29
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych se poradit, pracuji už přes rok v Rakousku v kavárně-kuřácké, včera sem u doktora zjistila ze jsem v 5 tt, sama sem kuracka ale přestala jsem hned v den udělani pozitivního testu :dance: vím ze 5 tt je moc brzy na oznamování ale jde mi o to, ze mám nemocné zadá, do práce dojizdim hodinu, a pracuji v zakourenem prostředí podle dr. Pokud vše bude prostí kontrolu ok hrozí rizikové těhotenství. Nemáte s tím některá prosím zkušenost jak to chodí v Rakousku? :think:

V Rakousku ti při SKUTEČNĚ rizikovém těhotenství náleží plný plat. Ale „na záda“ ti ho fakt nikdo nedá.

Pokud bys měla neschopenku na něco jiného, tak jako normální rakouská neschopenka.

Ale s tím zakouřeným prostředím nevím. Doktor ti vypíše, co nesmíš dělat. A připadá mi logický, aby těhule nebyla v zakouřeném prostředí. :think: Ale neschopenku ti na to nedá, to se dělá u nás. Možná jiný typ příspěvku. :think:

Gabrielka13
Nováček 2 příspěvky 05.04.18 10:37

Děkuji, ono to nejsou jenom nějaká “bolestiva zadá” chybí mi obratel a další mám roztristeny, od malá s tím litam po nemocnich, několikrát sem měla jít na operaci ale byla zamítnuta skrz veliká rizika, pak jsem dospivala pater se tím zpevnila tak to prozatím nechali být s tím, ze až přijde pravé těhotenství, ze budou velké komplikace, teď jdu na gyndu 16.4 a s těmi zády 26.4. Pokud by mě uznali to rizikové tak mi to musí uznat ale i rakouský dokotor ze jo? I tak sem slyšela ze budu muset v Rakousku na několik kontrol na gynekologii? Jsem z toho celá nesva, nejde o to ze bych nechtěla pracovat praveze spis nevím co bych tak dlouho dělala doma :nevim: :D ale zdraví miminka je přeci jen přednější

Bábrdl
Generální žvanilka 20584 příspěvků 05.04.18 10:45
@Gabrielka13 píše:
Děkuji, ono to nejsou jenom nějaká “bolestiva zadá” chybí mi obratel a další mám roztristeny, od malá s tím litam po nemocnich, několikrát sem měla jít na operaci ale byla zamítnuta skrz veliká rizika, pak jsem dospivala pater se tím zpevnila tak to prozatím nechali být s tím, ze až přijde pravé těhotenství, ze budou velké komplikace, teď jdu na gyndu 16.4 a s těmi zády 26.4. Pokud by mě uznali to rizikové tak mi to musí uznat ale i rakouský dokotor ze jo? I tak sem slyšela ze budu muset v Rakousku na několik kontrol na gynekologii? Jsem z toho celá nesva, nejde o to ze bych nechtěla pracovat praveze spis nevím co bych tak dlouho dělala doma :nevim: :D ale zdraví miminka je přeci jen přednější

Aha. Tak to zní jako skutečný problém :think:

Ano, musí ti to uznat rakouský doktor. Jde o to, že jejich riziko může psát jen gyndař.

A ty budeš mít asi neschopenku od ortopeda. :think:

IlonaKar
Povídálka 50 příspěvků 12.06.18 17:59

@Bábrdl nebo kdokoliv jiný. Nevíte jak to funguje, když jsem pracovala v Rakousku, teď jsem na rodičáku a plánujeme druhý. Mám jakousi „karenzurlaub“ do dvou let dítěte..pochopila jsem, že pak asi do práce nebo vyhazov. Ale když bych byla těhotná, musela bych do práce nastoupit, či by mě vyhodili? Jít od dvouletého do fabriky se mi moc nelíbí, ještě, když jsem dělala na dvě směny. Budu moc vděčná za jakékoliv informace.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama