Práce v rodinné firmě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
faflina
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 18.10.14 07:16
prace v rodinne firme

Zdravim vsechny.
Ve zkratce jsem do prosince na rodicaku. Ale uz od dubna pracuji v rodinne firme kterou zalozil manzela otec a tata jim svym synum a dceri rod firmu predal rovnym dilem. Manzel je v praci od 6- ti hodin domu chodi i v noci ale kdyz je zima tak treba v 5 vecer. Bydlime primo v praci takze se vidime. Mame dve deti jednomu je 7 chodi do prvni a druhy je ve skolce od zari rodicak mam jak uz jsem psala do prosince. Na jare jsem musela byt v praci od skoro pul sedme rano az do 17-ti hodin. A deti mela na starost tchyne, ktera taky tady pracuje i kdyz je v duchodu. O prazdninach a kdyz neni tolik prace mi manzel rekl ze muzu chodit v dobe kdyz ma deti tchyne tj zhruba od 8:10 - do 14 hodin. Mimo jine me tchyne zaucuje jako firemni ucetni. Coz delam doma vecer s detma. No od zari pro nas zacal kolotoc ve forme prace skola skolka… lekari. Starsi z deti ma adhd. Manzel mi rekl ze si mam v klidu odvest deti a pak je normalne vyzvedavat. Takze kdyz jsem je obe odvedla tak jsem do prace chodila az po 8- me hodine a domu jsem chodila po obede. Najednou cca ve ctvrtek jsem dosla jako obvykle a oni se hadali. Zjistila jsem ze se hadaji kuli me ze pry chodim pozde a brzo chodim domu. Pak jsem slysela jak me maji po krk atd… manzel za mnou sel vse mi vycetl. Rekla jsem mu ze mi to meli rict. Odpoved byla ze snad citim ze je prace ze snad mi nemusi nikdo rikat a mam to sama poznat. Ja jsem na to rekla ze ze kdyz videli ze to nepoznam po nejake dobe ze mi to meli rict. Proste hele je tu prace chod uz na 8 a bud tu do pul treti. Ten den bylo v praci hrozne brecela jsem vse mi to bylo lito manzel za mnou chodil at jdu pro deti kolem 2- he hodiny at tam nejsou dlouho. Doma jsme to pak probirali a zjistila jsem ze jsem to vlastne udela blbe a ze jsem mela jit za babickou tchyni a rict ji at mi jde pro deti a ja mela zustat v praci ( to rikala svagrova). Takze manzel ze mam jit a svagrova ze ma chodit babi. Musim ale napsat ze se starsim s deti se ucime pilne se pripravujeme a vzhledem k tomu ze ma adhd mame same jednicky. Po dasim natlaku na me ze musim byvat v praci ne do 2 ale do 5- ti jsem se vzhledem k okolnostem co mam doma tozhodla ze koncim. Kdo by se chtel doma s manzelem hadat v praci a pak jeste doma. Tlak na oba tu byl obrovsky. Sel to oznamit do prace ze uz teda neprijdu. A ted zacalo peklo ve forme pomluv. Navis se svagrovou se kterou tu bydlime ve dvojdomku ze jsem histerka ze jen doma rvu ze to jde slysel. Ze jsem lina jak ves. Ze si stdjne zadnou praci neudrzim jako ma mama atd… nejsou ani schopni mi to rict do oci vse mi zo relk manzel. Ten teda s mym odchodem souhlasi. Nedela to dobre. U svagrove ze me nesnasi jsem to poznala uz na zacatku prazdnin kdyz jsem chtela jeji dcerky 7 a 10 let vzit do kina. Ona jim to nedovolila ze kdyz pujdu ja ze nikam nepujdou. Potom si mila svagrova postezovala manzelovi ze za ni chodi jeji tety a ze ji vykladaji ze pisu na fb to a ono a ze ona uz toho ma dost. Vyhrali jsme vsoutezi kde pak vse zverejnovali fotky a nahravky me a deti. A jedina ceho jsem se dockala bylo ze oni by se nikam neprihlasovali ze nestoji o to aby se na ne nekdo dival. Pritom ja i deti jsme byli nadseni. Ale reknu vam je to peklo. Co byste delali odesli byste? Nebo ne? Mam v planu ze to ucetnictvi jim delat budu samozrejme za penize. Ale uz nikdy tam pracovat. Az mi skonci rodicak pujdu na pracak a proste budu hledat praci s vhodnou pracovni dobou tj od 8- mi mozna od 7:30 do 15- ti nejdele. Vim ze takova prace nemusi byt vubec. Ale nez zazivat tohle… co? Co byste udelali vy

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 07:16
:nevim:
Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 18.10.14 07:25

Aby manželé pracovali spolu, to málokdy dělá dobrotu. Navíc v rodinné firmě…tohle by nastalo dřív, nebo později. Pokud finanční situace dovolí, aby tys chodila někam třeba jen na půl úvazku a pak se starala o děti, udělalas dobře

Hlafka
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 2 inzeráty 18.10.14 07:27

Pokud neni Tva prace ce firme z hlediska rod. financi existencni, tak bych se tam taky nevratila. Deti rostou rychle, venovala bych se jim. Ne delat od rana do vecera a poslouchat kecy. Ale vsem bych to rekla primo, proc odchazim.

faflina
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 18.10.14 07:49

Zatim mi tohle presne rekli do jednoho vsichni. Teda krome zucastnenych. Nevim co mi na to reknou. Ale oni mi do oci do dneska nerekli vubec nic. Vse vim od manzela. Ke tchyni pojedu dnes i s detma s tou si vyrikam vetsinou vse hned. Ona v tom defakto nefigujuje. Mozna ma ale stejny nazorjako oni oni vzdy takhle pracovali od nevidim do nevidim ale svagrova i svagr maji druhe polovicky jinde v praci a jsou ve tri doma na me je tu vyvijen tlak ze musim byt do 5-ti a hlidat babi. A ukoly a pak vse kolem deti az vecer. Coz si myslim ze nemuzem zvladnout uz kuli tomu adhd. Mi se ucime i dve hodiny. Jedine v cem maji vsichni pravdu je ze furt hodne kricim a rvu. Ja si ale ndokazu pomoct. A vykoleji me hned vse deti neposlouchaji. Proste jsem na to sama pak se vecer hadame s manzelem kuli praci proc jsem rvala proc jsem neotevrela okno. Dle me to je kuli nervum a z toho napeti. Jsem rozhodnuta jit k psychologovi. Ale nechapu tohle je preci soukroma vec. A svagrova to vycita mymu manzelovi ten ma ze vseho vredy. Od ctvrtku doma pomalu septam. A necitim se doma dobre protose svagrova ciha za zdi. Jsem fakt vycerpana nejim. Navic vcera dosla sms od svagrove ze ho prej dobre ockuju. To psala jemu ne me. Me dodnes fakt nikdo nic nerekl do oci. Mam pocit ze chteli abysme sli od sebe

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 08:18

Takhle bych zit nemohla. Rozhodne zivot pro me neznamena jen prace, kor, kdyz mam deti. Chyba byla u nich vubec zacit pracovat a pokud jsi zacala, melo to mit jasna pravidla jako treba :zacnu v 9 a skoncim ve 14:00.
Jinak obdivuji, ja bych u manzelovi rodiny nepracovala a uz vbec bych s nima nebydlela v jednom baraku.
Chapu, ze manzel stoj nastesti pri Tobe? Ale asi toho uz ma taky plne kecky, ze?
Nemuzete se odstehovat?

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 18.10.14 08:28

No, nemysli si, ze jinde to bude lepsi. Mam pracovni dobu od 9 do 5, taky jsem ucetni, nastesti muzu koncit ve 3 a zbytek dodelat v noci, abych stihala vyzvednout dite do ctyr ve skolce. Skolka a druzina jede dele, nez do 2, ne? Nedivim se, ze to dela zlou krev-cela rodina maka od nevidim do nevidim a ty si tam zaskocis na 4 hodky… Nechala bych deti normalne ve skole a skolce-odvedla bych je rano na 7 do skolky a skoly a vyzvedla je ve ctyri, jako to dela vetsina pracujicich. To se vejdes do normalni 8-mi hodinove pracovni doby. Pokud si syn zada vetsi peci a tudiz nemuzes chodit normalne do prace, dohodla bych se s manzelem, jak to chce tedy resit. :nevim:

faflina
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 18.10.14 08:46

JJ stojí při mě že je rád a že jsem se dobře rozhodla že skončím… Ono to ani jinak nejde. Odstěhovat? No byt malý v paneláku máme ten ale pronajímáme a tento barák je tchánův vše je oddělené, žádné společné prostory nic, jen nám to předal jako hrubou stavbu a mi za naše peníze jsme museli udělat vše. od elektřiny po odpady… byla to jen hrubá stavba… takže odstěhovat co jsme si budovali? Asi ne, zatím teda…
@Ter85 no nejsem proti pracovat od -do, ale musí mi to snad někdo říct a né že to mám cítit sama. a vlastně mi to nai neříct a jen se za zády vztekat ventilovat přes chlapa a ten pak po mě doma řve a hádáme se… za to mi to fakt nestojí… Práci budu hledat ale né jako účetní, Tchýmě mě zaučovala kůli firmě jinak jsem účetní nikdy nedělala, i když jsem něco z účetnictví ve škole měla, ale je to už dlouho cca 13 let od matury. Takže jsem vystudovaná na stavebce a vím že když budu hledat práci je mi celkem jedno jaká bude, hlavně nějaká a daleko od nich a hlavně né s nimi. Já se od narození dětí pohybuju po mateřském centru k dětem mám velmi blízko, miluju práci v kolektivu… mám přátelé a mou rodinu ktrerá drží při mě… Ale třeba švagrová a třeba ani můj manžel nemají prostě nikoho jen sami sebe a své rodiny. Když jsem řekla švagrové jestli s námi nechce zajít do mateřského centra ať si děti pohrají, tak ona to nemá ráda. byli jsme v nákupním centru po kině, zbylo spoustu času, tak jsme si řekli že pokoukáme po obchodech její poznámky že má jinou představu jak utrácet peníze… :-P. dcerka měla u tchýně nehodu (spolkla korunku) a švagrová?? Je snad dost velká na to aby věděla že se to nedělá??? No prmiňte že dýchám!!! Madam… znám paní co jako švadlena spolkla nechtě špendík. tyhle její poznámky mě ubližují a myslím že to jsou soukromé věci co by se hlavně neměli tahat do práce, ale ona kde je všechny pomluví… manžel je o5 v práci jsem zase sama užírám se tak jsem mu volala a říkal že to nechápe, proč je taková a o5 mi připomněl že tu namám křičet po dětech… takže už 6-ti od rána pomalu šeptáme, aby náhodou, to samo že teď přehání že pouze nechce abych křičela, ale opravdu se tu necítím fajn, jako dřív…

elen-ka
Extra třída :D 13125 příspěvků 16 inzerátů 18.10.14 08:57

Jsi v těžké situaci.

Já bych asi udělala následující:
sedla si a napsala si časový plán, kde bych si zaznamenala od kdy do kdy má školka, škola, jak dlouho mi trvá učení s dítětem /dětmi, chození ven, domácnost apod. Do toho bych zazamenala, kdy je pro mě možné pracovat. Toto vše bych provedla na situaci, kdy by jste vše měli zvládnout sami s manželem, tedy bez hlídání.

Pak bych to probrala s manželem.

No a pak bych řešila co dál. Buď práce ve firmě, která má přesné pravidla, tj. pracovní doba od - do. Pokud by to bylo reálné, a pro tebe schůdné (musí to být akceptovatelné pro tebe!!!)

Jinak bych hledala práci jinde.

Přeji, ať se zadaří a s manželem máte zase pohodové manželství.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 18.10.14 09:03

Odesla bych… Jde i o to, jak zvladnete vypadek prijmu, jakou mas sanci, ze najdes takovou praci, jakou si predstavujes… :nevim:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17672 příspěvků 18.10.14 09:20

@faflina

Jdi z firmy pryč. Ani jeden z partnerů sourozenců tvého manžela tam nepracuje a asi ví proč. Jsi věčně ve stresu a jednou tě z toho klepne a co budou dělat děti. Když tam pracovat nebudeš, určitě nebudete o hladu. Najdi si práci i na zkrácený úvazek a věnuj se dětem. Když se švagrové budeš vyhýbat, uděláš nejlépe. Nedělej pro firmu ani to účetnictví. To fakt není žádná sranda, neustále chodí kontroly na všechno, uděláš nějakou chybu (každý ji udělá) a povezou se po tobě. Kdyby náááhodou někdy potřebovali nějakou pomoc na pár hodin, můžeš jim vyhovět a pak zase odejdi. Když tam nebudeš chodit, nebudeš ve stresu a určitě nebudeš tak řvát na ostatní. A nějak se rozhodni, prober to s manželem a pak už to neprobírejte. Pro něj to taky musí být náročně, je mezi vámi jak mezi mlýnskými koly. Nezatěžuj ho každou pitomostí. Nějak se domluvte, pak to dodržujte a na ostatní se (v rámci možností) vykašlete.

kate02
Nadpozemská drbna 26100 příspěvků 18.10.14 09:52

Zas na druhou stranu… Kdyz jsem to cetla znovu, tak se svagrove nedivim… Polud tam delas na plnej uvazek a mas tak praci financne ohodnocenou, prijde mi malo tam travit ctyri hodiny denne… :oops: A mne osobne by to bylo i blby, no… :nevim:

Kazdopadne bych z rodinne firmy slanpryc a nasla bych si normalni praci s tim, ze deti by vodil treba rano manzel a ty bys rozumne deti vyzvedavala… My takhle fugujeme, manzel rano na 7 deti vodi, ja odpoledne vyzvedavam… :nevim:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 18.10.14 09:58
@Kobliha51 píše:
@faflinaJdi z firmy pryč. Ani jeden z partnerů sourozenců tvého manžela tam nepracuje a asi ví proč. Jsi věčně ve stresu a jednou tě z toho klepne a co budou dělat děti. Když tam pracovat nebudeš, určitě nebudete o hladu. Najdi si práci i na zkrácený úvazek a věnuj se dětem. Když se švagrové budeš vyhýbat, uděláš nejlépe. Nedělej pro firmu ani to účetnictví. To fakt není žádná sranda, neustále chodí kontroly na všechno, uděláš nějakou chybu (každý ji udělá) a povezou se po tobě. Kdyby náááhodou někdy potřebovali nějakou pomoc na pár hodin, můžeš jim vyhovět a pak zase odejdi. Když tam nebudeš chodit, nebudeš ve stresu a určitě nebudeš tak řvát na ostatní. A nějak se rozhodni, prober to s manželem a pak už to neprobírejte. Pro něj to taky musí být náročně, je mezi vámi jak mezi mlýnskými koly. Nezatěžuj ho každou pitomostí. Nějak se domluvte, pak to dodržujte a na ostatní se (v rámci možností) vykašlete.

to je moc moudre! Take zastavam nazor, ze je moc dulezite nedelat ani to ucetnictvi, navic kdyz svagrova te tak trochu nema v lasce.

evill
Závislačka 3775 příspěvků 18.10.14 10:33

Pracovat s manzelem bych nechtela. Chodit do prace az po osme a odchazet ve 12 bych si teda nedovolila, kdybych nemela vyslovene polovicni uvazek. V rodinne firme bych naopak venovala i nejaky ten cas nad ramec pracovni doby. Praci na tri a pul hodiny asi tezko sezenes :nevim:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 13:51
M

Ve všech firmách se pracuje min. 8,5 hodin. Což v reálu znamená, že když přijdeš na 8, odcházíš v 16:30 domů, někdy i déle.
Pokud seženeš práci na 4 hodiny, plat tomu bude odpovídat. :nevim:
Možná jsem špatně četla, ale nenašla jsem nikde tvůj plat v rodinné firmě. Pokud ti dávali do 10tis., tak chápu, že jsi pracovala tak málo.

Pracovat v rodinné firmě, která ti nepatří, je vždy složité. Možná dvakrát více zde platí pořekadlo „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.“

Hledej si práci jinde, a snaž se udržet neutrální vztahy v rodině.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >