Práce v zahraničí - jazyk

Anonymní
18.6.20 13:46

Práce v zahraničí - jazyk

Dobrý den, přemýšlím o práci v zahraničí, jelikož v dnešní době je vše čím dál dražší a jen tak si vydělat na dům není úplně procházka růžovým sadem. Má otázka ale zní, vy kdo jste byli v zahraničí, jak dobře jste uměli jazyk? Předpokládám, že angličtina je základ a ty ostatní jsou +. Jsem takový méně mluvný člověk a trvá mi, než se rozmluvím česky, natož jinou řečí. Nějaké základy mám, doufám, že v jiné zemi se to ještě zlepší. Nejela bych tam sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12724
18.6.20 13:51

Tak da se odjet i s minimalni znalosti, jenze pak pocitej s tim, ze budes moct tak nekde myt nadobi a na dum si tim rozhodne nevydelas. My jsme odjeli s tim, ze manzel umel trochu, ale mel domluvenou praci. Ja umela vyborne, ale hledani prace stejne nebylo jednoduche. Nicmene zalezi, ktera zeme, co umis atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19760
18.6.20 13:53

Záleží v jakem oboru chces praci, znam lidi co delaji (nebi delali) v zahraničí a jazyk neumi vůbec, ale spis prace v kuchyni, pokojske apod kde proste neprides do kontaktu s lidma z venku a v kanclu meli nekoho kdo uměl česky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
18.6.20 13:56

Mám v ordinaci spoustu pacientů, kteří pracují v Německu za hranicemi a německy umí maximálně pozdravit. Většinou jsou to dělníci, řezníci, švadleny, pokojské. Ale jsou to pendleři, bydlí v ČR a dojíždí. Pokud bys v cizině chtěla i bydlet, tak tam si myslím, že je dobré jazyk ovládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17688
18.6.20 13:59

Mně nejvíc dala dobrovolná služba. Sice to není placené, ale máš pokryté jídlo, bydlení a nějaké kapesné. A hlavně funguješ v té zemi a jazyku. Znám lidi, co odjeli do Anglie pracovat a pochytili tak jedině pár slov polsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.20 14:03

Určitě doporučuju, úplně jiné prachy, žádné exekuce a otevře to oči, že věci fungují i jinak než v českém ráji, jak se tu někteří snaží tvrdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 14:04

Vim, že bývají pohovory. A těmi prošli? I když jsou to jen pokojské, dělníci atd. Já bych se po nějaké chvíli chyta, úplný začátečník nejsem, ale potřebuju se prostě otrkat :/

• Citovat
  • Nahlásit
9362
18.6.20 14:07

Tak záleží hlavně na tom, do jaké země se chystáš. Pokud nepůjdeš pracovat do nějakých mezinárodních firem, je to třeba v Německu angličtina k hounu. Řekla bych to asi tak, kam se stěhuješ, ten jazyk bys měla ovládat alespoň hovorově. Sama žiju v Německu, vdala jsem se sem a s úřední němčinou mám problém stále a všude raději beru manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.20 14:11

@Aduš8 Taky bydlím v Německu a dneska je tam tolik cizinců, že se už jazyk moc neřeší. Hodnotí se hlavně snaha :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25236
18.6.20 14:16

Tak jako sen že si vyděláš má dům bych zrovna neměla, kvůli tomu už se do zahraničí dlouho nechodí. Aby ses otrkala a naučila se jazyk proč ne. Kdo se bojí nesmí do lesa, pokud nic extra neumíš a ani jazyk tak to lehké nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4043
18.6.20 14:21

Člověk, který je nulový na to, aby si vydělal na dům v ČR, bude v zahraničí ještě nulovější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
18.6.20 14:30

Záleží na oboru - pokud to je něco, co tamější dělat nechtějí (práce v hotelu, restauraci, sociální služby, některé zdravotnické pozice), nebo je jich obecně nedostatek (některá řemesla), tak pro začátek stačí základní konverzační porozumění, zlepšení přijde časem. Jestli to je práce úřednického charakteru nebo obecně VŠ typu, tak prostě musíš nabídnout víc, než domácí (takže buď pracovat za míň, nebo toho prostě umět víc) - a tam pak už ty jazyky roli hrát můžou. V mezinárodních firmách je ten tlak na jazyky relativně nižší, počítá se s tím, každý umí něco jiného, a hlavně jde o tu angličtinu (bez ohledu na místo pracoviště). A jinak, jestli máš obor, o který je fakt velký zájem, tak ti zaměstnavatel zaplatí třeba i intenzivní půlroční přípravný jazykový kurz (to se dělá třeba u doktorů či vědců), a ta jazyková nedostatečnost se tím odstraní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.20 14:36
@Zumpa píše: Člověk, který je nulový na to, aby si vydělal na dům v ČR, bude v zahraničí ještě nulovější.

Vlastní zkušenost nulo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 14:37

V mém oboru už jsem nějaké jazykové kurzy viděla a zaujaly mě. Takže do těch bych chtěla jít. Jinak mám zaměření celkově na podnikání a podnikání ve sportu. Plynule mluvím rusky, ale to je mi asi k ničemu. A ta AJ je momentálně tak na úrovni A2-B1. Ale chtěla bych to tím zahraničím zlepšit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.20 14:38

Spíše jde u mě o to si věřit a nebát se mluvit. Proto se ptám, jak to s tím jazykem je. Možná abych se tím trochu uklidnila :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat