Práce v zahraničí - matka mi vynadala. Mám se cítit provinile?

14.5.17 13:06

Práce v zahraničí - matka mi vynadala. Mám se cítit provinile?

Ahoj holky. Nedávno jsem zde dala dotaz zda je možné najít si slušnou práci i bez VŠ. Hodně jsem o svém životě přemýšlela a dospěla jsem k názoru, že jestli chci mít lepší život musím proto něco obětovat. Tak jsem se nakonec rozhodla, že pracovat do Švýcarska pojedu. Dnes už budu mít druhý pohovor tak doufám, že to klapne. S přítelem mám hezký vztah, ale nemohu kvůli němu žít v malém městě, kde se nedá sehnat slušná práce. Nechci kvůli tomu strávit celý život ve fabrice. Hodně jsem přemýšlela i o tom co bude až se vrátím. Mám kamarádku co studuje v Praze žurnalistiku, ale přemýšlí o změně oboru - má v plánu přestoupit na jinou VŠ do Českých Budějovic. Ona už, ale nechce bydlet na koleji a chtěla by spíše bydlet ve vlastním. Tak jsme si řekli, že až se za rok vrátím z ciziny - najdeme si spolu bydlení a ona bude studovat a já si najdu slušnou práci. V Českých Budějovicích a v Praze je práce dostatek. A za přítelem budu jezdit o víkendech. Tady si aspoň udělám praxi a třeba si pak v tom našem malém městě něco najdu. Je to všechno daleko, ale myslím si, že je to lepší takhle plánovat dopředu, než dělat dál otroka ve fabrice. Dnes jsem o tom řekla mamce a šíleně mi vynadala. Už od maturity žiju a živím se sama. Když jsem se zmínila o studiu VOŠ - dostala jsem vynadáno - že vymýšlím sra*ky a k ničemu to není. Je to prý ztráta času. No a dnes dostala šílený záchvat výbuchu po tom co jsem jí řekla, že mám dnes už 2. pohovor s paní ve Švýcarsku po skypu. Prý to nemá cenu a mám tady přítele. Je to hloupost jet do zahraničí a jestli jsem se chtěla učit německy (chodila bych tam na kurzy nemčiny) tak jsem si prý měla na střední vybrat hlavní jazyk němčinu a ne angličtinu. Prý mi ta němčina stejně k ničemu nebude - moje mamka přitom pracuje v Rakousku. Bydlíme totiž hned u hranic a spousta čechů tam jezdí vydělávat. Takže si myslím, že ta němčina by se mi hodila. Takhle na mě dlouho nekřičela. Mám teď z toho špatný pocit jakože dělám něco špatně. Jsem pevně rozhodnuta odjet. Ale vadí mi ten pocit, že jsem jí tím ublížila - co mi dala na jevo. Moje mamka se s tátou rozvedla (táta se mi od mé maturity neozval) a ona žije sama a nemá přátele a tak se na mě strašně upíná. I přítel to vzal líp jak ona - řekl, že na mě počká. Hrozně mi to její chování vadí. Ona je asi první rodič na světě, který rozmluvil svému dítěti VOŠ a je rád, že dělá ve fabrice. Ona mi i řekla, že ona dělala ve fabrice celý život a nestěžovala si.. Já nevím - fakt je moje plánování budoucnosti tak na hlavu jak tvrdí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1158
14.5.17 13:14

Maminka je asi kapku labilní. Ne, normální její chování není. Nicméně když jsem jela v 19 do Anglie jako aupair, moje máma brečela jak želva.
edit-brečela teda až když jsem odjížděla, dopředu mi to nerozmlouvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
14.5.17 13:16

Kdyz ti ta prace vyjde, tak jed. Rodice maji deti podporovat a ne jim srazet sebevedomi, coz tvoje mama dela. Drzim ti pesti, libi se mi, ze se snazis, je to rozhodne lepsi, nez sedet na zadku a cekat, co bude :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 13:18

Já jsem to řešila s kolegyní v práci, která má syna co pracuje v Německu. A říkala, že si mám jít za štěstím. Že jí to bylo taky líto, že on odjel a má o něj strach. (Tam kde se stal útok v Berlíně na těch trzích- tak tudy její syn pravidelně chodí do práce a říkala, že i přesto co se ve světě děje a může se stát ho přece nepřiváže doma). Já bych chápala kdyby jí to bylo líto, brečela třeba. Ale ona mi vynadala jako, když bych udělala něco hroznýho :-/ a ještě řekla, že je to stra*ka co vymýšlím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
14.5.17 13:21

Dcera se chce rozletět do světa, máma má strach, že o ni přijde. To je život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3936
14.5.17 13:23

Pokud se na to citis, myslim, ze odjet na rok je to nejlepsi, co muzes udelat. Na jihu Cech je bez nemciny opravdu problem vydelat slusne penize, kdyz pak vyjedes kousek za hranice se slusnou praxi ze Svycarska, vydelas si nekolikanadobne vic, nez ted.
A o jakou praci se v tom Svycarsku jedna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5050
14.5.17 13:25

To zvládneš, jeď :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 13:31

Děkuji za podporu. Jedná se o obyčejnou au pair - s tím rozdílem, že se starám o psa :-D podle mě je to prostě osud. Jelikož to budu mít přes kamarádku - vím co mě čeká a nemusím se bát. Navíc ještě ty kurzy jazyka jsou úžasné. Budu mít i vlastní koupelnu. A navíc paní je Slovenka, takže to není tak hrozné - jako jet k rodině, která umí jen německy. Navíc mi má kamarádka dá kontakt na její kamarádky. A taky budu moci každé 3 měsíce jet domů. Takže rozhodně na rok nezmizím.. doufám, že mi to klapne! Jediný problém je ten, že budu odjíždět v srpnu a v září má můj bratr svatbu a já mu mám jít za svědka. Takže doufám, že by nebyl problém se vrátit takhle brzo (ne po 3 měsících) na svatbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
14.5.17 13:32

Ježkovi zraky, máma by měla být ráda, že nad tím přemýšlíš a chceš se zlepšovat. Měla by chtít pro své dítě něco lepšího, než co měla ona sama. Jeď.

Příspěvek upraven 14.05.17 v 13:48

• Citovat
  • Upravit
40348
14.5.17 13:33

Máma má o tebe jen strach. Bohužel to dává najevo špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
14.5.17 13:35

@lananataly
Jen jeď. Kdy, když ne teď. Každá zkušenost tě posílí. Napiš sem pak, jak se tam máš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.17 13:36

Určitě do toho jdi!!! Starší dcera odjela do Švýcarska na pár měsíců jako au-pair, teď už je tam druhý rok, pracuje ve školce a dokonce se dostala na školu. Má tam přítele a je spokojená. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
14.5.17 13:42

Mamka se o tebe určitě bojí. Ale pokud to vyjde, tak určitě jeď. Naučíš se jazyk, získáš nové zkušenosti a třeba se ti tam i zalíbí. Je dobře, že tě přítel podporuje. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17048
14.5.17 14:00

Jeď, ona si zvykne ;) Náhodou, máš odvahu a plán, to se cení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12006
14.5.17 14:02

Mě z toho vyznívá, že jí vadí, žes dala najevo, že její život pro tebe není dost dobrý. Nejspíš měla o tvém životě jinou představu než ty. Prostě si musíš jít za svým a tvoje máma se s tím snad srovná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama