Práce v zubní ordinaci s nemožností nosit roušku/respirá

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 14:15

Práce v zubní ordinaci s nemožností nosit roušku/respirátoru

Rozhodla jsem se svěřit tady, protože jelikož jsem v prvním trimestru nikdo v okolí o tom ještě neví a já se nemám absolutně s kým poradit.
Pracuji v zubní ordinaci jako jediná sestra/instrumentářka. Dělám vše, nemáme recepci takže asistuju, zvedám telefony, dělám administrativu, úplně všechno. Často mám toho nad hlavu. Když byla těhotná kterákoliv jiná kolegyně /hlavně zubařky, hygienistky) upravily si práci podle toho jak se cítily, šly k doktorovi kdy chtěly a nikdo k tomu neměl jedinou připomínku. Když potřebovaly pomoct vždy se našla nějaká kolegyně, která pomohla. V tuto chvíli od nás z práce odešli úplně všichni, zůstala jsem jediná. Úprava práce podle toho jak potřebuju já nepřipadá v úvahu, protože teď na mé práci závisí práce lékaře - beze mě prostě pracovat nemůže. Vždy byla moje absence obrovský problém - za celých 7 let práce jsem měla jedinou nemocenskou a to jen proto, že jinak bych asi fakt umřela.
Do toho všeho mám poškozený trojklanný nerv a mám výjimku z nošení respirátoru (s respirátorem mám obrovské bolesti) a roušky, což by teď mohl být trochu problém vzhledem k práci jakou dělám. Sedím třeba 20/30 centimetrů od otevřené pusy pacientů, třeba 10ti denně, bez ochrany. Teda mám sice štít, ale vím, že jak do někoho vrtneme, vznikne aerosol a štít je k ničemu.
Potřebovala bych tedy znát názor někoho jiného, nějaký objektivní, protože přemýšlím, jestli si nemám říct o pracovní neschopnost. Bojím se že tím, že nemůžu používat žádnou ochranu dýchacích cest v této době ohrožuju dítě případným covidem nebo čímkoliv jiným co k nám pacienti můžou přinést. Mám sice tři dávky očkování, ale covid jsem měla před 10 měsíci. Navíc hodně trpím stafylokokovýma infekcema očí (očařka je přesvědčená, že to mám z práce) a teď to vypadá, že jednou zas mám. Na stěry jdu zítra. Fakt nevím, co mám dělat. Co byste na mém místě dělaly, prosím, vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
945
2.1.22 14:19

Říct to zaměstnavateli, i když je to první trimestr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.1.22 14:22

„@Malineka“ Ten to ví, ale nic to neznamená. Stejně pro mě platí ty stejné podmínky, co jsem popsala výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
2.1.22 14:24

Najdi si jinou práci. K zubaři, u kterého mi někdo leze do pusy bez roušky, bych nechodil ani v době překoronavirové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
2.1.22 14:26

@Simtal a to ti on nenavrhnul nějaké řešení „ulehčení“ práce? Případně by ihned měl začít hledat záskok. Na nemocenskou můžeš jít totiž i z jiných důvodů a měl by se sakra bát. Řekla bych mu své strachy ještě jednou a důrazněji, ať už opravdu někoho hledá a ty si můžeš odfrknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
2.1.22 14:29
@Zumpa píše:
Najdi si jinou práci. K zubaři, u kterého mi někdo leze do pusy bez roušky, bych nechodil ani v době překoronavirové.

no máš pravdu, ale ona ti neleze do pusy, ona ti nalévá vodu na vypláchnutí a podává zubaři materiál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
2.1.22 14:35
@stinga píše:
no máš pravdu, ale ona ti neleze do pusy, ona ti nalévá vodu na vypláchnutí a podává zubaři materiál

No, sama píše:

„Sedím třeba 20/30 centimetrů od otevřené pusy pacientů, třeba 10ti denně, bez ochrany.“

nevím, jestli to je vrchol arogance, nebo hlouposti, ale to je fakt na mě moc. Já jsem bral ústenku u lékaře, který se hrabe v otevřených ranách, jako alespoň základní ochranu pacienta.
Navíc jsem přesvědčený, že středně šikovný zubař si může dovolit bez problémů zaplatit dva zaměstnance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.1.22 14:36

@Zumpa
Díky za reakci, která mi nijak nepomůže. Pacient je chráněný, já mám ochranný štít. To já chráněná nejsem. A taky můžeš mi prosím dát tip na někoho kdo mě zaměstná V TÉTO DOBĚ ve zdravotnictví, když nemůžu nosit roušku nebo respirátor? Všichni určitě s nadšením..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
2.1.22 14:38

@Zumpa jo s tím zaplacením zaměstnanců máš pravdu, sama píše, že jich tam dřív bylo víc, ale páni zubaři jsou nenažr. aní a je jim líto pracovnice platit, když má někdo moc, chce stále víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6699
2.1.22 14:39
@Simtal píše:
@Zumpa
Díky za reakci, která mi nijak nepomůže. Pacient je chráněný, já mám ochranný štít. To já chráněná nejsem. A taky můžeš mi prosím dát tip na někoho kdo mě zaměstná V TÉTO DOBĚ ve zdravotnictví, když nemůžu nosit roušku nebo respirátor? Všichni určitě s nadšením..

No asi nikdo, proto jsem psal, že bych si na tvém místě hledal jinou práci. Dělat sestru u zubaře bez možnosti nosit ochranné pomůcky je utopie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.1.22 14:41

@Zumpa
Hele. Dokážeš prosím pochopit, že to co jsem popsala se opravdu děje a já si asi teď když jsem těhotná nebudu jinou práci hledat? Fakt nechápu proč se tady bavíme o tomhle, co mi nepomůže a jen tím ztrácím energii a nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19660
2.1.22 14:46
@Simtal píše:
@Zumpa
Hele. Dokážeš prosím pochopit, že to co jsem popsala se opravdu děje a já si asi teď když jsem těhotná nebudu jinou práci hledat? Fakt nechápu proč se tady bavíme o tomhle, co mi nepomůže a jen tím ztrácím energii a nervy.

A co cekas, ze se tady dozvis. Je to tve tehotenstvi a tve zamestnani. Domluv se se svym gynDr. :nevim:
Opravdu jsi na tom tak zle, ze si respirator nemuzes nasadit ani na tech par minut primeho vykonu u pacienta? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.1.22 14:48

@cecetka
Zákroky u nás z 90% trvají kolem 90 minut. Jsem přítomná nonstop. Takže ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
2.1.22 14:51

@cecetka
Ale v jednom máš pravdu. Neměla jsem to tu psát, byla to chyba. Nevím co jsem čekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6206
2.1.22 14:51

Odešla bych na neschopenku a jestli je tvůj zaměstnavatel takový blb, tak si pak najdeš jiného. Nejdříve za tři roky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat