Práce ve finančním poradentství

56
30.5.18 00:37

Práce ve finančním poradentství

Chtela bych touto cestou poprosit o rady a nazory. Momentalne mam maturitni zkousku za sebou a hledam praci, kde bych nabyla nove zkusenosti a neco si vydelala.
Dnes jsem byla na pohovoru v sektoru „nezávislé fimanční poradentství“ na pozici asistentka. Všechno na mě působilo skvěle. Ale situace je taková, že nás je víc, takze by jsme vsechny pracovaly nyni na zkusebni 3 mesicni lhutu a pak si vyberou 2 nejlepsi. Ve zkusebni dobe by mel byt fixni plat 12000, kdy by me pote vybrali, tak 15000. Ma praci by pry byla takova: komunikace s klientem, v excelu pomoci tabulek pocitat smlouvy, tisknout je apod. Ale prace je nabidnuta na živnostensky list(pry protoze nemohou kvuli uradum zamestnat tolik lidi), ale ze nam daji plat+penize na pojisteni (co by za nas odvadely), ve zkusebni dobe by byly penize na ruku. Prace mi prisla zajimava, protoze bych rada pracovala ve firme a mela kontakt s lidmi. Ale nedaji mi smlouvu a bojim se, aby to nebylo jak vsude shanet klienty apod. Ale ma to byt prace asistentky, tak by o tohle snad nemelo jit. Jeste bych podotkla, ze v teto firme se dela to, ze misto toho, aby clovek obihal pojistovny, kde to bude nejvyhodnejsi, tak zajde sem, kde mu zpracuji, kde by to vyslo nejlevneji a nechteji za to penize pouze chteji od klienta 4 jeho kontakty. Tak co myslite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29544
30.5.18 01:38

Myslím, ze nebrat. Bez do slušne firmy, kde ti daji řádnou smlouvu. Nevím proc by kvůli úřadům nemohli zaměstnávat lidi, kazda firma muže zaměstnat kolik lidi chce, úřady jsou jedine rady, je to nesmysl.

A to mameni kontaktu od klientů je v časech GDPR už taky úplně mimo. Neseriózní firma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
30.5.18 03:35

Tohle ne… Kecy, kecy, kecy… Práce ve financích je skvělá ale není pro každého. Tohle ale smrdí co píšeš, nejednají s tebou na rovinu. Ja po škole začala pracovat jako finanční poradce na živnostenský list ( měsíčně odvádíš soc. A zdrav. Je to cca 4000, nevím jestli to víš… )
Tzn. 12-15tis je hrozně málo. Dokážeš si v této oblasti vydělat mnohem, mnohem víc…
A to, že ti pak klient musí dát další kontakty…hruza. 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11722
30.5.18 04:52

@Evča 20 Hledej jinde. Tohle neber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
30.5.18 05:58

Peníze od klienta si nebere snad žádný finanční poradce, jejich zisk se odvíjí od počtu uzavřených smluv, za které mají provize. Naopak tohle mámení kontaktů teda není nic moc přístup. Na tu náplň práce se ještě pořádně zeptej, abys opravdu jen nenaháněla lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2221
30.5.18 06:03

Jinak těchto firem je víc, co mají nasmlouvané různé produkty od různých pojišťoven, to není žádná rarita. A o největší výhodnosti to taky zas až tak být nemusí, svou roli tam hraje i provize, kterou firma za to, že bude protlačovat jejich produkt dostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13446
30.5.18 06:27

@Evča 20 Na jaké pojištění ti dají peníze - na sociální a zdravotní nebo jak? 8o Mám zkušenosti s prací v tomto oboru - nejprve jako zaměstnanec (dělala jsem asistentku a měla jsem řádnou smlouvu, šlo o administrativní podporu kanceláře) a poté s prací na žl, ale to šlo o klasické poradenství. Za podmínek, které ti nabízejí, bych se na to fakt vykašlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13446
30.5.18 06:40

@Evča 20 Prostě bys dělala tu počáteční práci za poradce…nedivila bych se, kdyby pak ještě chtěli, abys na ty vymámené kontakty volala a obchodníkům domlouvala schůzky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5261
30.5.18 07:00

Nesmysl. Uvedomujes si ze kdyz onemocnis ani mnedostanes nemocenskou, protoze si ji pravdepodobne nebudes platit. Budes si platit jen minimum socialni a zdravotní. A i to je cca 4 tis.

Příspěvek upraven 30.05.18 v 08:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5261
30.5.18 07:03

Nebudes mit smlouvu a lakaji te na praci asistenky -ve skutecnosti budes shanet kontakty.. jsi takova ta dusicka co jim sezene par kontaktu…mozna neco malinko dostane bokem a sama si budes platit socialni zdravotni. Prosim te. Tohle je ukazkovy priklad jak s tebou vyjebat.

Kdyby to byla opravdu asistentka dostanes normane smlouvu na zamestnanecky pomer.

Kdyby jednali narovinu nikdo se jim tam neprihlasi. Proto ta pohadka o asistentce.

Příspěvek upraven 30.05.18 v 08:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
30.5.18 07:06

Určitě je to skvělá nabídka… Ale jen pro jednu stranu a to Ne PRO TEBE. Rychle od nich uteč!!! 12000-15000 je sakra málo!!! Není to ferova firma!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.5.18 07:17

Dobrý den má někdo zkušenosti jestli jde zjistit soudní jednání které bylo vedeno proti mě bez mé přítomnosti a já o tom nevím protože jsem si nevyzvedla soudní obsílku protože jsem bydlela mimo hlášenou adresu jestli je to vedeno u soudu pod mým jménem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.18 07:53

Jsi mlada a nezkusena, takze se Ti to jevi ok. Ve skutecnosti je to nejaky scam a muzes si najit, hlavne ted, mnohem lepsi praci. Nebrat ani omylem, je to neseriozni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
30.5.18 10:25

Jaké máš jiné možnosti? podle mě to bude hlavně o navolávání klientů - otravování lidí přes telefon. vadilo by ti to? máš obchodní talent?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
30.5.18 10:33

Dekuji za nazory. Me hlavne jde o to, aby v tom nebyly nejake nepravosti, kdyz nebudu mit ani smlouvu. S pracim mem temer nulove zkousenosti a za rok chci jit jeste na VŠ, ted si chci neco vydelat a lakalo me, ze bych delala v kancelari, ale za kazdou cenu ne. Treba mi pak nezaplati, reknou ze nebyl splnen nejaky limit, co ja vim, co si na me takovehle spolecnosti vymysli. Mimochem jedna se o firmu Akropol, jestli nemate nekdo blizsi zkusenosti? Ale jak to tak posloucham a sama mam nejistoty, tak asi radsi nebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama