Práce ve firmě Tescoma? Máte zkušenost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.5.22 16:01

Práce ve firmě Tescoma? Máte zkušenost?

Nemáte prosím někdo zkušenost s prací u této firmy? Mám nabídku tam pracovat, ale od známé jsem se dozvěděla, že nakonec prodavačky nedostaly tolik peněz, kolik jim bylo přislíbeno. Ráda bych věděla, jestli někdo v této firmě pracoval a jestli třeba podstatnou část mzdy netvoří procenta z prodeje atd., které nakonec zaměstnavatel nemusí dát. děkuji předem za případnou zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13305
22.5.22 17:04

No to se dozvíš při podpisu smlouvy. Taky se to může dost měnit podle lokality apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5242
22.5.22 17:06

Procenta z prodeje u prodavaček bývají (tedy u tech, co se tomu prodeji mají za ukol aktivně věnovat na prodejni ploše).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
22.5.22 17:55

V současné době neznám organizaci, která by neměla variabilní ohodnocení. Tudíž s ním pocitej i u Tescomy.
Má to mít především motivační charakter, aby prodavačka nebyla jen prodavačka podavačka, nýbrž odbornice, chce to mít obchodní talent. Pokud tě obchod nebaví, nebude tě tahle pracovní pozice dlouhodobě uspokojovat. Že jsou laťky dany vysoko netřeba komentovat. Jenže to je současný trend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 18:08

@Trojlístek
Tak ono je trochu rozdíl nabízet u pokladny bublifuk za pár korun a nabizet hrnce mnohdy za tisíc korun. Myslím, že spoustu zákazníků to obtěžuje, když jim někdo něco nutí a prostě to nechtějí, tak si to nekoupí. Prodavačka může nabídnout, ale ne vnutit. To snad dělají obchodní zástupci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 18:19

Ja pracovala a jsem rada, ze jsem odesla. Je kladen neskutecny natlak na prodavacky, VECNE se resi jen prodej doplnkoveho prodeje, PROC se nesplnil plan, PROC jsou jednopolozky na ho… PROC zakaznik odesel jen s 1 veci.. Samozrejme vse zalezi od toho, kolik procent je splneno pri celkove trzbe a podle toho se odviji vyplata… A za tu almuznu uz fakt neee..

• Citovat
  • Nahlásit
7477
22.5.22 18:24
@Anonymní píše:
@Trojlístek
Tak ono je trochu rozdíl nabízet u pokladny bublifuk za pár korun a nabizet hrnce mnohdy za tisíc korun. Myslím, že spoustu zákazníků to obtěžuje, když jim někdo něco nutí a prostě to nechtějí, tak si to nekoupí. Prodavačka může nabídnout, ale ne vnutit. To snad dělají obchodní zástupci.

Tak prostě jdi do značkové prodejny Tescoma a uvidíš, co se tam děje.
Nicméně, že mzda bude variabilní, s tím počítej.
Pošťacky rovněž nabízí produkty pojišťoven a nejsou pojišťovačky. Dokonce jim to tvoří podstatnou část pohyblivé mzdy.
Co ti na to mám říct, prostě se na pohovoru ptej, co se od tebe očekává.

Současní obchodní zástupci vyjednávají skutečně velké obchodní transakce, jsou firmou zaškolováni. Už to často není, co to bývalo.

Pokud bys byla obchodnice tak víš, že nic nenutis, prostě být prodavačka vyžaduje obchodní talent a pokud se na to díváš jakože nutit, tak tě ta práce bavit nebude a obchodní talent nemáš. Dost se tahle pracovní pozice podceňuje, přitom k tomu potřebuješ cosi víc. Nicméně vím, ze Tescoma má pro lidi na place celý systém školení jak se chovat a co dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5242
22.5.22 18:27
@Anonymní píše:
@Trojlístek

Ale takhle to funguje ve všech značkových obchodech :lol: prodavačka musí lidem opravdu aktivně nabízet, jeden kus na uctence ti Kazi KPI a dostaneš vyhubovano :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 18:36

@Semtex
Ono je ale trochu rozdíl, co nabízíš. Při dnešních cenách si nemyslím, že jde někomu prodat drahou věc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 18:37
@Anonymní píše:
Ja pracovala a jsem rada, ze jsem odesla. Je kladen neskutecny natlak na prodavacky, VECNE se resi jen prodej doplnkoveho prodeje, PROC se nesplnil plan, PROC jsou jednopolozky na ho… PROC zakaznik odesel jen s 1 veci.. Samozrejme vse zalezi od toho, kolik procent je splneno pri celkove trzbe a podle toho se odviji vyplata… A za tu almuznu uz fakt neee..

Mohla bych tě poprosit, jestli bych mohla napsat do SZ

• Citovat
  • Nahlásit
5242
22.5.22 18:44
@Anonymní píše:
@Semtex
Ono je ale trochu rozdíl, co nabízíš. Při dnešních cenách si nemyslím, že jde někomu prodat drahou věc.

No jestli na to koukas takhle, tak se tam raději ani nehlas a jdi někam za kasu, jen by ses tam trápila a nic moc neprodala :nevim: kdo si nechce koupit drahou věc, neleze do drahého obchodu zpravidla. Navíc v dnešní době někteří lidé peníze utrácejí, když rychle ztrácejí na hodnotě :lol:

V takovýchto prodejnách mas svůj měsíční i denní plán prodeje, který musis splnit, jinak se to vedoucímu nebude moc libit. Kdo jak splnil se probírá před celým týmem, takže když se ti fakt nedaří, pripadas si jako blb :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5242
22.5.22 18:45

Jinak jsem nepracovala v tescome, ale v pietro filipi, a ten systém tam je predpokladam plus minus stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39758
22.5.22 18:46
@Semtex píše:
No jestli na to koukas takhle, tak se tam raději ani nehlas a jdi někam za kasu, jen by ses tam trápila a nic moc neprodala :nevim: kdo si nechce koupit drahou věc, neleze do drahého obchodu zpravidla. Navíc v dnešní době někteří lidé peníze utrácejí, když rychle ztrácejí na hodnotě :lol:V takovýchto prodejnách mas svůj měsíční i denní plán prodeje, který musis splnit, jinak se to vedoucímu nebude moc libit. Kdo jak splnil se probírá před celým týmem, takže když se ti fakt nedaří, pripadas si jako blb :lol:

u nás přímo obchod Tescoma má svoji značku jen v malé části obchodu, zbytek jsou neznačkové věci. Běžně kupuju jen jednu konkrétní věc. I když jsem v jinak drahém značkovém obchodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
22.5.22 18:54
@Anonymní píše:
Mohla bych tě poprosit, jestli bych mohla napsat do SZ

Jste obě anonymní. Jedna z vás se bude muset odtajnit, abyste si mohly napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7477
22.5.22 18:58

@Semtex ještě tam ani nepracuje a už si klade podmínky :think: Je důležité si uvědomit, že i prodavačka potřebuje kvalifikaci a kompetenci.

A to ještě zakladatelko se zákazníci chodí do obchodu pouze dívat. Ty se jako prodavačka vycerpas, ale klient ti na rovinu poví, že to koupi na netu za lepší cenu za nějaký slevový kupon a odejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat