Práce ve škole bez vzdělání

Anonymní
27.1.20 13:21

Práce ve škole bez vzdělání

Ahoj, zjistila jsem, že ve škole pracuje jedna paní, ne přímo učitelka, ale vychovatelka (družiny), ale nemá s tímto oborem nic společného. Pracuje tam pouze po známosti. Zná se s ředitelem. A teď nevím, kdyby se stal např. mému dítěti v družině nějaký úraz a zjistilo se, že tato osoba nemá vzdělání v tomto oboru, jak by se to řešilo? Nechci nějak škodit, někde to hlásit a podobně, ale trochu mi to vadí. Řešily byste to nějak nebo to nechaly plavat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5441
27.1.20 13:24
@Anonymní píše:
Ahoj, zjistila jsem, že ve škole pracuje jedna paní, ne přímo učitelka, ale vychovatelka (družiny), ale nemá s tímto oborem nic společného. Pracuje tam pouze po známosti. Zná se s ředitelem. A teď nevím, kdyby se stal např. mému dítěti v družině nějaký úraz a zjistilo se, že tato osoba nemá vzdělání v tomto oboru, jak by se to řešilo? Nechci nějak škodit, někde to hlásit a podobně, ale trochu mi to vadí. Řešily byste to nějak nebo to nechaly plavat?

A jak se chová k dětem? Řešila bych spis její přístup k dětem než nějaké vzdělání, copak to že má někdo pedak zaručuje, že se nic nestane? V případě úrazu by škola postupovala stejné u vystudovaného pedagoga i nevystudovaneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
27.1.20 13:26

Nechala bych ji žít, pokud svou práci dělá dobře a děti ji mají rády. Když má dítě úraz, hlásí se to rodičům, pokud vážný úraz, volá se sanitka. Nepochybuji, že by to dotyčná nezvládla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18110
27.1.20 13:30

Já ti nevím ale mě třeba na vzdělání takových lidí (jako pracovních pozic) nezáleží. Záleží mi na přístupu k těm dětem, jak je ten člověk kreativní, zodpovědný, pohotový. Jako jak ti zaručí nějaký titul, že se tomu dítěti nic nestane? Nebo třeba jak víš, že někdo v VŠ dokáže adekvátně zareagovat když se něco stane? Asi stejný jako když si zaplatím chůvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
27.1.20 13:30

Druzinaska deti hlida a maluje s nini obrazjy. Na to nepotrebujes vzdelani. Pokud by se stal uraz redi to skola. Hak ma vliv pedagogicke vzdelani na uraz?!?

Neresila bych. Maximalne pokud by moje dite s ni melo nejaky vazny problem.

A nevim zda vychovatelka musi mit vzdelani.

A uprimne? Dovedu si predstavit spoustu “nevzdelanych” ucitelek ktere jsou pro deti lepsi nez vysokoskolacky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3380
27.1.20 13:31

Jestli ma rada deti a deti ji, tak ji nech napokoji. Kdyz neuci zadnej dulezitej predmet, ale jenom dohlizi na deti v druzine, tak je snad stokrat lepsi nekdo se vztahem k detem nez nejaka pipka s titulem, ne :roll: A zavolat pomoc k urazu snad dokaze kazdy trochu soudny clovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4784

A jak to vite? Co kdyz ma a nebo si to dodelava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415

A jak víte, že si třeba vzdělání nedodělává při práci?
Já jsem třeba takto taky měla úvazek ve školství + jsem u práce studovala.
A občas nestudovaný člověk k tomu má větší cit, než člověk s 10ti tituly :mrgreen:
Pokud bych věděla, že ta dotyčna osoba odvádí svoji práci tak jak má, děti ji mají rády, tak bych byla za to vděčná a nechala bych to tak jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.20 13:42

Je to příbuzná mé kamarádky, vzdělání si nedodělává, nemá ani maturitu. Je už starší, pár let do důchodu. Nebudu to nijak řešit, jen mě to prostě zarazilo, že tam pracuje (nastoupila teď v lednu) a nemá vzdělání. Děkuji za názory :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1788
27.1.20 13:47

Ja znam i dost ucitelek na prvnim stupni a vystudovane nejsou ani pribuznym oborem.. ucitelu je velky nedostatek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.20 13:47

Jaký jste region? U nás na Severu Moravy a Slezska by si bez vzdělání neškrtla. Všechny družinářky mají vzdělání i asistentky pedagoga mají kurzy.

• Citovat
  • Nahlásit
792
27.1.20 13:48

No, vejsku sice vychovatelka mit nemusi, ale maturitu jo. Pokud se jedna jen o zastup, tak mam dojem, ze nemusi mit nic, ale to je na dobu urcitou..v jedne nejmenovane skole vim o ucitelce, ktera nema titul a reditel ji prijima vzdy jako zastup..a je tam takto uz nekolik let..a nikomu to neprijde divny :mrgreen: a to ucitele musi mit bud rozestudovanou vejsku nebo hotovou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11436
27.1.20 13:57
@Cenarius píše:
A jak to vite? Co kdyz ma a nebo si to dodelava.

To me taky napadlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11436
27.1.20 14:00
@Anonymní píše:
Jaký jste region? U nás na Severu Moravy a Slezska by si bez vzdělání neškrtla. Všechny družinářky mají vzdělání i asistentky pedagoga mají kurzy.

Protoze je vetsi poptavka nez nabidka volnych mist. Ale v takove Praze bude stacit i pedagogicke minimum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
27.1.20 14:11

No, bývalo takové pravidlo, že lze vzít kohokoli, není-li jiný vhodnější uchazeč… Takže pokud nejsou lidi, tak to klidně možné je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama