Zkušenosti s prací v bance, pojišťovně-přepážkové pozice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
clovicek841
Kecalka 109 příspěvků 12.02.19 15:22
Práce ve spořce? bance? nebo pojištovně?

Ahoj
rád bych se zeptal zde přítomných maminek, j jestli má nějaká zkušenosti s prací např v České spořitelně na pozici osobní poradce, no prostě u přepážky, v případně jiné bance či pojištovně?
Abych přibližil o co mě jde. Je mi totiž divné, že tak poslední rok možná delé se na netu ve volných místech objevuje strašně hodně pracovních nabídek na právě tyto volná místa. Mě na tom právě hodně zaráží to, že dříve se chodilo pracovat do pojištovny a už vůbec banky tzv ze známosti. A teď třeba spořka hledá do pobočky skoro v každém městě…
Já v současnosti práci mám, ale rád bych změnu a vím, že tohle by mě bavilo. Mám to totiž tak trochu jako koniček, vyhledávám na netu nejvyhodnější bankovní účty. Sám mám účty v 10 bankách, ne že bych byl v balíku, ale prostě musím všechno vyzkoušet. Vyhledávám nejvyhodnější pojištění, dodavatelé elektřiny a tak, a už jsem tahle vyhodně a bezplatně poradil hodně lidem z okolí :) V současnosti mám práci placenou tak stejně asi jako bych měl v té pojištovně a bance ( alespon podle toho kolik nabizí) ale je to práce která mě nic neříká a nebaví a hlavně se nedostanu vůbec mezi lidi. Ale je to práce v klidu a dá se říct ve státní správě a jistá.
Tak bych se rád zeptal na zkušenosti tady zde maminek jaké maji zkušenosti s práci v bankách pojištovnách tzv v přepažkových pozicich a jestli tam není nějaké vyrazné ale?
Je mi jasné, že asi největši problém bude s tím, že musím asi splnit nějaký plán produktů.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Margery
Extra třída :D 10293 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 15:49

Ale? Jednání s lidma, mnohdy nepříjemnýma. Nabízení (až někdy skoro nucení) produktů, které se jen tváří výhodně. Na kobereček v případě neplnění plánů prodeje. Tak asi tak…

Bubla_Bučková
Kelišová 5186 příspěvků 12.02.19 16:09

Velký tlak na prodej, každé ráno si sednete a ty na duši svý nebohý matky ODprisahnes, že deset těch kreditních karet dneska prodas a třeba si zkusíte i cvičnou scénku. Dopoledne se ti podaří podstrčit dvěma senilním babickam k podpisu, ale co dál.. Ježíš paní, co chce „JEN“ změnit adresu, doprd.ele to to nemůže teda udělat sama v bankovnictví. Oběd… Běží 30 minut odpočet, kdy je potřeba se vrátit zpět z pauzy. Za pět čtyři, hurá, jde se domu, mám směnu do 16.00.Posledního zákazníka ještě teď musím vzít. Ježíš rušení a převody… 20 minut práce. 16.30 ne paní počkejte na kolegy, já už musím domů… Přepočítání tržby, převléknout se a šéfovi poslat sms prodeje. V 17.00 odchod a rychlý telefonát od šéfa, že to ses asi posr.al a ráno jste se na něčem dohodli! Jdeš vydeptanej domu a to ještě netušíš, že ta paní se změnou adresy byla kontrolní zákazník a ty ses nezeptal, kde ob ucet její manžel, jestli nemají někde hypotéku a jestli nemá děti a nechce jim založit spoření, to teprv bude průser :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 16:11

@clovicek841

Moje vlastní zkušenost se spořitelnou, prosím zanechat anonym. Tlak na prodej je tam opravdu velký, plány se dávají na čtvrtletí, každé vyšší než předchozí. Na každý den jsem musela mít naplánovaných minimálně 5 schůzek. Vedoucí pobočky si to každé odpoledne kontroloval, když nebyly musela jsem na kobereček. S každým klientem jsem musela dělat rozhovor v rámci programu moje zdravé finance, i když přišel jen podat příkaz k úhradě. To se většině klientů moc nelíbilo, zvlášť když zjistili, že se je vlastně snažím jen „dotlačit“ do dalšího produktu.

Práce s klienty mi vůbec nevadila, měla jsem štěstí a těch nepříjemných bylo opravdu jen minimum.

Odešla jsem kvůli tomu tlaku, ke konci už mi bylo až špatně z představy kolik lidi budu muset zase obvolavat než seženu někoho kdo bude ochotný přijít na schůzku.

Dá se tam ale velmi dobře vydělat, jen je potřeba talent na prodej. A hlavně si nic nedělat z toho, že vás spousta lidí pošle do háje. :)

bibi2233
Kecalka 471 příspěvků 13 inzerátů 12.02.19 16:16

@Bubla_Bučková to je strašný:-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 16:23

Stejná zkušenost jako píšou všichni ostatní plus bych přidala neplacené přesčasy bez kterých se to prostě neobejde (neodejdu domu, dokud nemám spočítané peníze), za to vše mizerné ohodnocení, skoro nemožná se někam dál posunout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 16:39
@Anonymní píše:
@clovicek841

Moje vlastní zkušenost se spořitelnou, prosím zanechat anonym. Tlak na prodej je tam opravdu velký, plány se dávají na čtvrtletí, každé vyšší než předchozí. Na každý den jsem musela mít naplánovaných minimálně 5 schůzek. Vedoucí pobočky si to každé odpoledne kontroloval, když nebyly musela jsem na kobereček. S každým klientem jsem musela dělat rozhovor v rámci programu moje zdravé finance, i když přišel jen podat příkaz k úhradě. To se většině klientů moc nelíbilo, zvlášť když zjistili, že se je vlastně snažím jen „dotlačit“ do dalšího produktu.

Práce s klienty mi vůbec nevadila, měla jsem štěstí a těch nepříjemných bylo opravdu jen minimum.

Odešla jsem kvůli tomu tlaku, ke konci už mi bylo až špatně z představy kolik lidi budu muset zase obvolavat než seženu někoho kdo bude ochotný přijít na schůzku.

Dá se tam ale velmi dobře vydělat, jen je potřeba talent na prodej. A hlavně si nic nedělat z toho, že vás spousta lidí pošle do háje. :)

Jelikoz jsem tam pred casem pracovala tak naprostej souhlas s predchozim komentarem. Lidi, ktery obsluhujes jsou vselijaky. Ale pokud bych to mohla shrnout tak toho negativa bylo opravdu malo, vetsinou jsou fajn, prohodis i par slov. Pomuzes, oni mnohdy vdecni. Tlak z vedeni je ohromnej, na to je potreba se pripravit. Bombardovani emailama, podavani hlaseni… Volnych pozic je mraky protoze nikdo dlouho nevydrzi. Je treba mit povahu ze prodas cokoliv je potreba a komukoliv! Je to prace pod tlakem a ve stresu… Hodne stesti pokud se pro ni rozhodnes! :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 16:44

Jo a pokud bys k tomu mel mit i pokladnu, tak neskutečně velka zodpovednost za hotovost v radech milionu, a zadny priplatek! Zadny benefit za to navic… A ty prescasy ti nikdo nezaplati, ani si je nevyberes.

alisekR
Kelišová 5561 příspěvků 12.02.19 18:14

@Bubla_Bučková Nic výstižnějšího jsem nečetla. :D :palec:

Bubla_Bučková
Kelišová 5186 příspěvků 12.02.19 18:22

Jo a to sem tam nedala zdaleka všechno :lol: ;)

clovicek841
Kecalka 109 příspěvků 12.02.19 19:55

Tak moc díky za informace . :) Já jsem si to tak trochu myslel , protože kdyby to byly snadno vydělané peníze v pohodě, tak by nebylo místo věčně na všech pobočkách . Mě na tomhle přijde docela trapný nutit někomu něco co ani nepotřebuje. :( Dřív třeba ve spořce dělali leta letoucí stejný ženský , ale teď když jdu u nás ve městě okolo , tak tam vždycky vidím někoho jiného . Ono dřív byla také jiná doba spořitelna byla viceméně jediná banka na založení účtu , a byli ještě vkladní knížky , pujčky a šmitec , tak nabízet nebylo valstně ani co , ale dneska je to hukot a produktů je spousty a kdo co kdy potřeboval tak už má , a to ani nemluvím o internetu . :?
JJ tak si asi o té práci více mezi lidma ještě popřemyšlím, a jestli by nebylo lepší se dostat mezi ty lidi jinak než změnou zaměstnání .....
Máme známou na poště a to je něco podobného . Nikoho nezajimají i když je to pošta , tak baliky a dopisy , ale produkty a kolik se prodá doplnkového sortimentu .

Victoria1988
Kecalka 215 příspěvků 13.02.19 02:01

@Bubla_Bučková a jak by jako v dnešní době šlo prodat tolik kreditek za den? 8o půlka lidi v insolvenci, každý druhy nějaká exekuce nebo x závazku ,které když neprizna ,tak žádnou kreditku ci úvěr nedostane a nebo páchá úvěrový podvod.

EMicina
Závislačka 3827 příspěvků 13.02.19 04:28

V našem městě loni vyměnili všechen perzonál v České spořitelně.
Všechny jsou pryč a jsou tam nové tváře.
Proto shánějí nové lidi na pobočky, protože probíhá 100procentní výměna perzonálu.
Netuším proč. o
Jsem klient, ne zaměstnanec ČS.
Mají tam teď divné zvyky, prý nařízeno od vedení.
Rozhodně ty nové úřednice obtěžují lidi hned po příchodu do spořitelny. Automat funguje, lístky s čísly se tisknou, u přepážek svítí čísla. A jedna z úřednic se vrhá k příchozím a hlasitě se vyptává, kam a proč jste ve spořitelně - jdete k pokladně? Ne? A co potřebujete a vyřvává to na vás a očekává, že i vy budete hlasitě pod svítící cedulí říkat, proč jdete do spořitelny. Zažila jsem včera a přiznávám, že mě to rozladilo.
Dříve byla práce ve spořitelně jen pro vyvolené a ženy vyvolených.

alisekR
Kelišová 5561 příspěvků 13.02.19 05:27

@EMicina u nás jsou ve Spořičce taky takové bachařky. :mrgreen: teď jí u nás dokonce přestavěli, takže bachařka stojí už nahoře u výtahu a jak z něj vylezeš, tak tě lapne. A přepážky jsou schované ta zdí. Takže přijetí výtahem stojí v tunelu jak ve frontě na knedlík :mrgreen: Což vede k remcáni a časté otočce a hurá do výtahu a pryč.

clovicek841
Kecalka 109 příspěvků 13.02.19 15:17

@Bubla_Bučková No já jsem si to tak trochu myslel , protože kdyby to bylo trochu fajn tak by se tam lidi drželi a nebylo volno snad na každé pobočce banky :(
A to samé si myslím jsou call centra .
Ale ono když si to vezmeš tak se pořád říká co je volných míst , ale jaké jsou to místa
Buď to tyhle místa s tlakem na prodej ať je to banka pojištovna a nebo call centrum .
Pak montovny kde je člověk celý den na kameře , a nebo obchoďáky kde sice nabizejí jako ohromné platy , ale když pak vydělíš plat počtem odpracovaných hodin tak je to pak hodně smutné a buzerace taky všude. :(
Tak pak už jediného co zbývá jid pracovat někde na úřad :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >