Práce ve státní sféře - dokládání praxe

9
19.7.19 09:56

Práce ve státní sféře - dokládání praxe

Dobrý den,

zajímá mě, jak personalista zjišťuje kolik let se mi započítá do uznatelné praxe, která se váže k určité pozici? Pouze z životopisu nebo má možnost podívat se na tyto informace někde v systému? Počítají se zde i brigády…?

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3868
19.7.19 10:00

Zvedne telefon a zavolá tvému bývalému zaměstnavateli, jestli jsou údaje uvedené v životopise správně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3670
19.7.19 10:02
@louki píše:
Dobrý den,

zajímá mě, jak personalista zjišťuje kolik let se mi započítá do uznatelné praxe, která se váže k určité pozici? Pouze z životopisu nebo má možnost podívat se na tyto informace někde v systému? Počítají se zde i brigády…?

Moc děkuji!

zjišťuje a pečlivě, jak výše uvedeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3670
19.7.19 10:03
@louki píše:
Dobrý den,

Moc děkuji!

brigáda těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3015
19.7.19 10:05

Z předchozí práce přece dokládáš zápočtový list.. praxi zjišťuje velmi pečlivě, protože jsou v tom peníze.. nemusí uznat vše, většinou se započitatelná praxe krátí, a to v přímé závislosti nejen na délce předchozí praxe, ale hlavně na podobnosti/shodě pracovní náplně.. a to bývá v různých institucích dost rozdílné… Takže rozhodně uvádět přesné a pravdivé údaje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
19.7.19 10:30

Ze zkušenosti na ČSSZ: uznání praxe se brání, snaží se uznat co nejméně, aspoň v KSSZ Ústí se to tak dělalo. A pak přišel na pozici referent pán se známostí na těch správných místech a tomu uznali i 20 let mistrovani ve válcovnách. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.7.19 10:34

Holky, moc Vám všem děkuji za odpovědi. Ty platy jsou teda hodně ubohé bohužel a ještě když se brání uznání praxe.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3015
19.7.19 11:43

@Hofida jj, u každého se zápočet praxe posuzuje individuálně, takže s tímhle se u protekčních lidí dá setkat často… a bez známostí se pak hádáte o každý rok ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14118
19.7.19 11:59

Záleží jak kde. Já jsem si na personálním prosadila pro své dva nově nastupující lidi maximum, co šlo uznat. Myslím, že tam započítali i brigádu, až tak detailně jsem to nezkoumala, vyšli mi vstříc hodně. A ty lidi jsem do dne pohovoru neznala, aby mě někdo nenařkl z protekce. Je to prostě o celkových vztazích na pracovišti a možnostech rozpočtu každého z úřadu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.19 14:16

Mě uznali z předchozí praxe(nesouvisela s novým zaměstnáním) polovinu a jako praxi mi uznali i celou rodičovskou dovolenou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.19 17:38

Záleží na přístupu, já tam napsala vše popravdě, ale musela jsem to napsat chytře.
I když děláš dělnickou prác, tak děláš kontrolu dle nějakého dokumentu, z toho pak děláš nějaký výstup.
Což je v podstatě lepší předpis toho, že něco zkontroluješ a vadu zapíšeš do papíru a zkontroluješ to podle instrukí, které jsi podepsala.
Mě takhle uznali půlku praxe na dělnické pozici pro administrativu.
Samozřejmě jsem vzhledem k tomu, že jsem tam dělala déle, tak jsem i zaučovala, komunikovala se zákazníkem, když přišel a na něco se zeptal. To vše se dalo uznat k nějaké části práce.
Podle mě měli instrukce, aby se snažili najít vše, co je možné(od mého budoucího nadřízeného)-protože vděděl, že jsem tam měla vysoký plat a nechtěl, abych padla o tolik dolů.
Napiš cokoli, co jsi měla, napiš to popravdě, ale snaž se to napsat tak, aby si z toho mohli něco vzít.
My na to dostali formulář, kde se každá práce vypisovala, co tam člověk dělal.
Anonym, nechci spojovat nick s momentální prací.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.19 08:30

Po mně chtěli při nástupu na ČSSZ smlouvy a podle nich.
100 % neuznali nic, tolik je brána jen praxe přímo u nich. Něco mi uznali ze 75 %, většinu jen 50 %. Přitom moje dosavadní praxe byla na mnohem vyšší úrovni, než pak ta blbárna u nich. Dělají to schválně, aby nemuseli platit. Úplně to nechápu, protože v důsledku toho nemají lidi, nikdo tam nevydrží, pořád dokola zaučují nováčky, kteří sotva se rozkoukají a podívají se na výplatní pásku, tak zdrhnou. No nebyla jsem výjimka, vydržela jsem to pár měsíců.
Následně jsem nastupovala do jiného oboru, také do státního sektoru, kde mi úplně všechno započítali 100 %. Řekli, že je to všechno administrativa a to je přesně to, co po mně chtějí, tak proč to nezapočítat. Nebylo to ze známosti, nikoho jsem tam neznala.
Jen si prostě uměj spočítat, že pokud tam nemají mít průchoďák jako ČSSZ, musí lidem zaplatit jak nejvíc to jde. Stejně je ten plat mizerný (na pražské poměry) a nemít malé děti, kvůli kterým potřebuji rozumnou pracovní dobu, nikdy bych za to nedělala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama